NE sunkiems užkandžiams
Dietologė rekomenduoja vasarą visai nevartoti alkoholinių gėrimų: „Kuo didesnis kiekis alkoholio vartojamas, tuo mažiau turi būti užkandžiaujama. Alkoholis iš organizmo šalina skysčius, gali ištikti dehidratacija, o tai gali būti labai pavojinga sveikatai. Vartojant bet kokį maistą su alkoholiu labai apkraunama virškinimo sistemai. Alkoholis slopina medžiagų apykaitą, o kuomet yra valgomi užkandžiai, kurie yra kaloringi, bet ne maistingi, dažnai riebūs, apkraunama virškinimo sistemą, organizmas nesusitvarko su tokiu kiekiu maisto ir jis virsta riebalais.“
O jei norisi valgyti?
Jei norite užkandžiauti vartodami tiek stiprų, tiek mažiau laipsnių turintį alkoholį, dietologė pataria, kad reikėtų rinktis lengvesnį maistą: „Tai galėtų būti patiekalai iš daržovių, šiek tiek grūdinių produktų, tokie sūriai kaip varškės, pagardintas prieskoniais, salotos, liesesnė mėsa, sakykime, paukštiena, geriau būtų, kad nerūkyta (rūkyta apkrauna kepenis). Labai tinka vaisiai, nes jie turi daug skysčių ir atkuria jų pusiausvyrą organizme.“
Pavalgykite prieš alkoholio vartojimą
Dažnai vakare sočiai pavalgius, po audringo vakarėlio pagirios būna žymiai mažesnės. Iš tiesų tai joks ne sutapimas, o normali organizmo reakcija: „Dėl šios priežasties patariama pavalgyti prieš gėrimą. Alkoholio vartojimo metu patariama gerti vandenį, kad organizmas būtų papildytas jo atsargomis. Tuomet alkoholis mažiau įsigeria į organizmą.“
Kokius gėrimus rinktis?
Dietologė pabrėžia, kad bet koks alkoholio vartojimas neatneša jokios naudos organizmui, bet jei jau nusprendėte save nuodyti, geriau rinkitės natūralesnius gėrimus. „Labiausiai organizmą apkrauna, itin skysčius šalina visi saldūs gėrimai. Jei renkatės tarp alaus ir sidro, geriau gerkite alų, nes jis natūralesnis gėrimas. Jei tarp likerio, trauktinės, geriau būtų juos pakeisti į degtinę ar viskį. Tačiau tai nėra išeitis, geriau nevartoti alkoholio iš viso.“