• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio vakarą Prancūzijos ir Vokietijos daugiamilijoninė auditorija per televizijos kanalą ARTE (o vėliau ir jo mediatekoje) galės išvysti vokiečių režisieriaus Andreas Morell sukurtą dokumentinį filmą „Martynas Levickis ir akordeonas“ (originaliai – „Martynas Levickis und das Akkordeon“). 43 minučių dokumentika filmuota 2023 m. vasarą, kūrybinė grupė apsilankė ir Lietuvoje.

11

Sekmadienio vakarą Prancūzijos ir Vokietijos daugiamilijoninė auditorija per televizijos kanalą ARTE (o vėliau ir jo mediatekoje) galės išvysti vokiečių režisieriaus Andreas Morell sukurtą dokumentinį filmą „Martynas Levickis ir akordeonas“ (originaliai – „Martynas Levickis und das Akkordeon“). 43 minučių dokumentika filmuota 2023 m. vasarą, kūrybinė grupė apsilankė ir Lietuvoje.

REKLAMA

„Jau pirmame susitikime su filmo kūrėjais „3B-Produktion“, NDR ir ARTE tapo aišku, kad būtinai turime vykti į Lietuvą! Vokiečių komandai buvo svarbu suprasti, pajusti, iš kur Martynas kilęs ir kas lėmė, kad jis tapo tokiu žmogumi, kokiu yra šiandien, – sako M. Levickio tarptautinę karjerą kuruojanti vadybininkė Sonja Schachermeier. – Mums tai buvo pirmoji kelionė į Lietuvą, likome nustebinti žmonių atvirumu, Vilniaus gyvumu, nepaprasta gamta. O kaip galėjome dar geriau pažinti šalį, jei ne Martyno akimis ir svetingumu!“

Filmo režisierius A. Morell, išugdytas Miuncheno ir Londono kino mokyklose, per savo ilgą ir įspūdingą karjerą, pradėtą dar 1987-aisiais, sukūrė daugiau nei 130 filmų, pirmenybę teikdamas muzikiniams filmams, dokumentikai, taip pat pjesių ekranizacijai, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

REKLAMA
REKLAMA

Martynas Levickis atskleidė, kaip jaučiasi

Neseniai M. Levickis vėl turėjo progos susitikti su režisieriumi ir komanda Hamburge įvykusioje uždaroje filmo peržiūroje. Ten smagiai prisiminė akimirkas, praleistas Lietuvoje. Režisieriui įstrigo epizodas, kai Martynui užsukus į kioską Vilniuje, maloni pardavėja jį išsyk užkalbino ir pačiupusi iš vitrinos žurnalą, kurio viršelį kaip tik puošė M. Levickis, paprašė jo autografo.

REKLAMA

„Šios dokumentikos kūrėjai ne kartą sakė, kad toks filmas nebūtų įvykęs, jei ne aš, mano kuriamas instrumento įvaizdis ir, žinoma, mano istorija. O man atrodo, kad tokių kaip aš – visas tuntas, laukiančių eilėje būti mano vietoje. Ir jie kuo puikiausiai šią rolę galėtų išpildyti. Todėl esu įsitikinęs, kad čia yra nemažai sėkmės faktoriaus, kuomet aš tampu subjektu, pasakojančiu istoriją apie objektą, – kalba M. Levickis. – Didžiuojuosi tuo ir labai laukiu, kokios reakcijos šis filmas sulauks tarptautinėje muzikos industrijos bendruomenėje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pirmas tokio formato filmas apie akordeoną, kurį pamatys tokio dydžio auditorija, o kas svarbiausia – šiuo formatu bus pristatytas ne tik mano karjeros kelias, bet ir instrumento istorija ir galimybės. Nors filmo formatas pagrįstas mano koncertu Mecklenburgo Pomeranijos festivalyje, kuriame aš pasirodau su NDR simfoniniu orkestru ir dirigente Delyana Lazarova, labai gražu ir simboliška, kad veiksmas prasideda Šiaulių rajono miškuose – ten, kur prasidėjo ir mano kelionė su akordeonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmuojant tas scenas, jaučiausi itin emocionaliai, tarsi iš naujo atversdamas praeities puslapius ir dar kartą išgyvendamas vaikystę. Mūsų buvusios sodybos naujieji šeimininkai dar iki šiol yra išsaugoję mano pirmuosius akordeonus, prie kurių galėjau vėl prisiliesti ir tai filme atsispindi kaip išties jautri akimirka.“

Miškuose laukė ir daugiau jautrių scenų: ekipažui bevažiuojant keliu netoli buvusios jo krikštatėvių sodybos, M. Levickis staiga panoro surasti vietą, kurioje jo vaikystės metais buvęs vienkiemis. Ten gyveno vieniša močiutė, kurią jis mielai lankydavo, užsukęs pagrodavo.

REKLAMA

Filmavimo kameros patraukė įkandin, ir tankmėje rado to namo pamatus. Ant jų prisėdęs Martynas išsitraukė akordeoną...

„Ta akimirka buvo stebuklinga, – prisimenu drėgnas akis ir susikaupusius komandos veidus, kai vidury miško, medžių proskynoje, Martynas užgrojo kūrinį „Beauštanti aušrelė“. Martyno istorija ir keliavimas drauge su juo vaikystės bei dabartinio gyvenimo vietomis yra svarbi filmo dalis ir tikrai įkvėpė mus visus!“ – sako S. Schachermeier.

REKLAMA

Smagu, kad filmo geografija itin plati: mes apsilankėme ir akordeonų fabrike Italijoje, ir mano alma mater – Londono karališkojoje akademijoje, kur vyko mano – tuo metu ką tik paskirto vizituojančio profesoriaus – pirmosios pamokos su studentais. Užsukome ir į Šiaulius, Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją, akordeono klasę, susitikome su mano mokytoja ir jos dabartiniais auklėtiniais. Esu tikras, kad šis filmas yra vienas svarbesnių atskaitos taškų ne tik mano tarptautinėje karjeroje, bet ir akordeono istorijoje“, – sako M. Levickis.

ARTE televizija specializuojasi dokumentinių filmų srityje, produkcija transliuojama ne tik vokiečių ir prancūzų kalbomis, bet taip pat verčiama į italų, ispanų, lenkų kalbas. Jau yra suplanuota ir A.Morell filmo apie M. Levickį televizinė premjera Italijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų