Nuo 1991 metų gyvuojančios grupės branduolys – du nariai Satyr ir Frost, neatsiejami nuo „Satyricon“ iki šių dienų. Šios asmenybės nuo pat grupės atsiradimo prisidėjo prie klasikinio black metalo žanro vystymosi ir tuo pačiu eksperimentavo bei tapo maištininkais jo ribose. Per ketvirtį amžiaus išleisti 8 pilni albumai vaizdžiai iliustruoja „Satyricon“ kūrybos vingius.
1996-aisiais sulig trečiuoju albumu „Nemesis Divina“ grupė pasiekė black metalo zenitą, tapo tikru kokybės etalonu ir subkultūros atstovų kelrodžiais. Bet ieškodami platesnių nuožmaus skambesio horizontų jie įžengė į black‘n‘roll teritoriją ir pateikė smarkų, energetinį roko ir metalo užtaisą vėlesniuose albumuose „Volcano“ ir „Now, Diabolical“. 2002 m. „Volcano“ susižėrė krūvą apdovanojimų, tarp jų – Norvegijos Grammy statulėlę geriausio metalo albumo kategorijoje, „Alarm“ apdovanojimą už pasiutusį kūrinį „Fuel for Hatred“ ir kitus.
Puikia roko ir metalo sinteze „Satyricon“ neapsiriboja. Šis kolektyvas yra žinomas kaip vienas sėkmingiausiai derinančių du skirtingus masyvius muzikos pasaulius – operą ir metalą. Flirtas su choru, klasikiniais instrumentais ir orkestru prasidėjo dar 2006 metais, o 2015-ais pasirodė ir „Live at the Opera“ albumas, kurį „Satyricon“ įrašė kartu su Norvegijos Nacionalinės operos 55 balsų choru. Už panašius posūkius ir populiarius laimėjimus metalo bendruomenė negaili grupei kritikos, tačiau įvairūs eksperimentai ir black‘n‘roll kryptis išryškina „satyrikonišką“ ir su niekuo nesupainiojamą jų skambesį.
Prieš nepilnus metus savo klasikinį „Nemesis Divina“ muzikantai perleido ir gastrolių metu fanų džiaugsmui pristatė iš naujo. Šią vasarą su gerokai platesne istorine programa norvegai pirmą kartą pasirodys ir Lietuvoje. „Satyricon“ atskleidžia, kad „Devilstone“ scenoje pasitikrins ir būsimo albumo skambesį. Todėl Anykščiuose jų kultiniam repertuarui ir naujoms kompozicijoms neišvengiamai bus skirtas pats tamsiausias naktinis laikas ekstremaliųjų pasirodymų scenoje.