Sakoma, kad čia pavasaris į Europą ateina pirmiausia. Žydi, kvepia taip, kaip pas mus gegužę. Vanduo – šiltesnis nei Baltijos jūros vidurvasary, toks jis prie Ayia Napa krantų, o gal ir visame Kipre. Gegužę, kai Lietuvoje pavasaris savo spalvas kedena ir diena pamažu įsibėgėja, Kipre saulė ridenasi per dangų 10 valandų, o nuo birželio iki rugsėjo beveik nelyja. Subtropikai! Žydras skaidrus vanduo plakasi į geltono smėlio, uolėtus ir bei smulkiais akmenėliais nusėtus paplūdimius. Net 49 iš jų plevėsuoja Mėlynoji vėliava, kuri suteikiama tik itin švariems paplūdimiams. Larnako regione, kur labai vėjuota, peizažą paįvairina vėjo malūnėliai. Jų sukurta jėga kelia iš gelmių vandens likučius. O kartais, kai metai – itin sausringi, tenka jo ir įsivežti iš Europos jūra. Ten, kur karšta ir sausa, geriamasis vanduo dažnai deficitas.
Kipras – trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala – geografiškai priklauso Azijai, o kultūriniu ir politiniu atžvilgiu ya Europos dalis. Čia maisto kokybė ir gebėjimas jį pagaminti viršija visus lūkesčius. Taigi geras maistas, žmonės, saulė ir paplūdimiai – viskas, ko reikia geroms atostogoms! Viešbučių rezervavimas https://booking.avia.lt/viesbuciai/
Šalies pietryčiuose esančiame kyšulyje prieš 30 metų ganėsi ožkos ir žmonės vertėsi žemdirbyste. Šiandien Ayia Napa – vienas geriausių kurortų su nuostabiais paplūdimiais, gero maisto tavernomis, naktiniais klubais, restoranais, gamtos ir pramgų parkais. Kurortas garsus vienuolynu su marmuriniu fontanu ir Lotynu koplyčia. Vienuolyno bažnyčioje saugomas šv. Veronikos užtiesalas, kurį ji patiesė einančiam į Golgotą Kristui. Ypač įspūdinga ateiti čia vakare, kai dega daug žvakelių, groja muzika. Atmosfera ypatinga. Kipriečiai labai pamaldūs ir sekmadieniais visada traukia į maldos namus, paprastomis dienomis žmonių irgi netrūksta.