Koncerte diriguos britų dirigentas Haig Utidjian. Solines partijas atliks garsūs vietos solistai: sopranas Vera Kavanova-Polachova, altas Lucie Hilscherova, tenoras Stanislav Mistr ir bosas Petr Sejpal.
„Šis šaunus dviejų universitetų chorų bendradarbiavimo pavyzdys ir pasirinktas įspūdingas pasaulinės klasikos kūrinys – gražus būdas užsienyje priminti apie mūsų šalies istoriją“, – sako choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.
Gioachino Rossini (1792-1868) „Stabat Mater“ 1841 m. skurtas keturiems solistams, chorui ir orkestrui metais vėliau pirmą kartą buvo atliktas Paryžiuje ir susilaukė didžiulio pasisekimo. Tačiau dėl operai būdingo stiliaus ir ypatingo melodingumo autoriui taip pat teko ir kritikų priekaištų – kompozitorius buvo kaltinamas lengvabūdiškumu, o kūrinys vertintas kaip per malonus ir per linksmas.
Iš tikrųjų kūrinio tema dramatiška – po kryžiumi, prie kurio prikaltas Dievo sūnus, stovi ir sielvartauja Švč. Mergelė Marija. Į muziką įvilkdamas pranciškonams priskiriamą XIV a. tekstą italų meistras ypatingą vaidmenį suteikia solistams ir chorui.
2004 m. įsteigto VU choro „Pro musica“ specializacija – laiko patikrinti klasikos kūriniai chorui, tematinės įvairių žanrų ar epochų programos ir Lietuvoje retai skambantys kūriniai.
Įvairių šalių scenose kolektyvo atliekami skambėjo tokie chorinės-simfoninės muzikos šedevrai, kaip antai, J. S. Bacho ir A. Vivaldi „Magnificat“, W. A. Mozarto ir Verdi „Requiem“, G. Rossini „Mažosios iškilmingos mišios“, A. Dvorako „Stabat Mater“ ir L. van Beethoveno IX simfonija.
2012 m. Baltstogės (Lenkija) Hajnowkos stačiatikių sakralinės muzikos konkurse „Pro musica“ pelnė pirmąją vietą. Vakar pasibaigusioje „Chorų Eurovizijoje“ iškovojo trečiąją vietą ir specialų stilingiausio choro prizą. Koncertas vyks Prahoje, kovo 10 d. 19.30 val. Čekijos muzikos muziejuje (Karmelitska 2/4, Praha 1). Įėjimas laisvas.