Abraham Harold Maslow (Abrahamas Haroldas Maslou, 1908–1970) – psichologijos profesorius, vienas iš humanistinės psichologijos pradininkų. Labiausiai žinomas kaip poreikių hierarchijos teorijos autorius. Energingas mokslininkas, profesorius buvo daugiau nei dvidešimties knygų autorius. Būties psichologija pirmą kartą buvo išleista 1962 m., Niujorke, kaip įvairių 1955–1960 m. A. H. Maslow parašytų straipsnių ir paskaitų rinkinys. Knygoje taip pat spausdinama psichologijos profesoriaus Richardo Lowry pratarmė.
„Nuostabios galimybės, paslaptingos gelmės“ ir platesnė žmogaus prigimties samprata – tai viena pagrindinių veikalo Būties psichologija temų. Autorius A. H. Maslow neapsimetinėja turįs lengvų atsakymų, išsamių apibendrinimų ar įtikinamų sprendimų, kurie leistų skaitytojui pajusti visiško aiškumo malonumą. Tačiau ką jis tikrai turi, tai gilų tikėjimą žmogumi ir žmonijos ateitimi, paremta pačiomis esminėmis žmogaus vertybėmis.
Jei norime padėti žmonėms tapti tobulesniais, turime suvokti, kad jie ne tik stengiasi realizuoti save, bet ir nenori, bijo ar negali to padaryti. Tik visiškai įvertinę šią ligos ir sveikatos dialektiką galime padėti pakreipti svarstyklių lėkštę sveikatos naudai.
Abraham H. Maslow
Būties psichologija / Abraham H. Maslow. Iš anglų kalbos vertė Visvaldas Legkauskas. – Vilnius: Vaga, 2011. – 342 p.