Nuo pat gimimo atskirti ir su skirtingais tėvais gyvenę dvyniai užaugę susituokė, nežinodami, kad yra brolis ir sesuo, Didžiosios Britanijos parlamentui pranešė vienas jo narys.
Davidas Altonas (Deividas Oltonas), nepriklausomas, už gyvybės išsaugojimą kovojantis aukštųjų Lordų rūmų narys, pranešė, kad šių dvynių - brolio ir sesers - santuoka buvo anuliuota teismui nusprendus, jog ji niekada nebuvo galiojanti.
Katalikų politikas, sužinojęs apie šį atvejį iš bylą nagrinėjusio teisėjo, panaudojo jį kaip pavyzdį aiškinantis šiuo metu parlamente svarstomo Žmogaus embriologijos ir audinių įstatymo trūkumus.
Šis įstatymas skirtas palengvinti, pavyzdžiui, gėjų ir lesbiečių poroms turėti vaikų dirbtinio apvaisinimo būdu, pripažįstant tos pačios lyties partnerius teisėtais tėvais tų vaikų, kurie buvo pradėti su donoro spermos, kiaušinėlių ar embrionų pagalba.
Tačiau įstatymas nenumato galimybės atskleisti donoro tapatybę, o tai reiškia, kad vaikui negalima būtų pasakyti, jog jis pradėtas dirbtinio apvaisinimo keliu.
Pasak D.Altono, susituokę dvyniai yra tokio informacijos slėpimo padarinys.
Naudojant apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF) metodą padidėja šansai, jog gims daugiau negu vienas vaikas. Tai reiškia, kad tokių atvejų ateityje gali būti ir daugiau, jeigu naujasis įstatymas nereikalaus, kad vaikams būtų pasakoma visa tiesa apie jų pradėjimą ir genetinę istoriją, kalbėjo parlamento narys.
"Vaikų teisė žinoti, kas yra jų biologiniai tėvai, yra žmogaus teisė", - pridūrė jis penktadienį kalbėdamas parlamente.