Jei svajoji apie tatuiruotę, bet nenori su tuo pačiu paveikslėliu vaikščioti visą gyvenimą – pasidaryk biotatuiruotę.
Tai neskausminga, netgi maloni procedūra, ilgalaikė, bet ne amžina kūno puošyba. Juk net ir tatuiruočių mada keičiasi, todėl toks kūno puošybos menas - būdas visuomet išlikti „ant bangos“.
Biotatuiruotė dar vadinama Mehndi. Tai indiškos kilmės žodis, kuris reiškia piešimo chna meną. Biotatuiruotės iš tiesų piešiamos šiais natūralios kilmės dažais.
Kilmė
Nuo senų senovės tokios tatuiruotės turėjo ne tik estetinę, bet ir mistinę reikšmę. Įvairūs paveikslėliai tam tikrose kūno vietose turėjo saugoti nuo piktų dvasių, nužiūrėjimo, ligų ir kitų blogų dalykų. Indijoje nuotakos tokiomis tatuiruotėmis būdavo išpaišomos nuo galvos iki kojų. Tatuiruotės raštų subtilumas ir spalvų ryškumas reiškė, jog nuotaka bus gera žmona ir meilužė savo vyrui. Be to, buvo laikoma, jog po vestuvių nuotaka neturi imtis darbų, kol nuo jos rankų nenusitrynė tatuiruotės piešinėlis.
Privalumai
Chna daro gerą poveikį odai - valo ją, daro sveikesne.
Vien chna užtenka, kad išgautum daug rudos spalvos atspalvių - nuo šokoladinės iki terakotinės. O pridėjus įvairių mineralinių dažų, galima gauti visą spalvų spektrą.
Alergija chna - itin retai pasitaikantis dalykas. Todėl dėl tatuiruotės nemalonumų tikrai neturėtų kilti.
Be to, biotatuiruotė yra ir pigesnė nei įprasta.
Darant biotatuiruotę naudojamos ne adatos, o teptukai. Svarbu iš anksto atlikti odos šveitimą, kad piešinėlis geriau laikytųsi.
Minusai
Tokia tatuiruotė laikysis palyginti neilgai – 2-3 savaites.
Chna pagrindu pagaminti dažai susilieja, todėl daryti piešinėlį šiek tiek sudėtingiau. Reikia išpiešti ryškius kontūrus, negalima sukurti perėjimo nuo vienos spalvos į kitą, pustonių, šešėlių.
Pasidarius biotatuiruotę parą negalima degintis saulėje ar eiti į soliariumą.
Svarbu žinoti:
Ilgiau biotatuiruotė laikosi ant tų kūno vietų, kurios slepiasi po drabužiais.
Ryškiausi piešinėliai išeina ant rankų ir pėdų;
Piešinėlis išlieka ilgiau, jei jis mažiau plaunamas vandeniu.
Biotatuiruotei nereikia ypatingos priežiūros, kai ji bus baigta, ją dengs sudžiūvęs chna sluoksnelis. Nuplovus šį sluoksnelį matysis piešinėlis, kuris porą savaičių bus atsparus vandeniui. Tačiau prausiantis reikėtų vengti jį trinti kempine.
Išsaugoti piešinėlio ryškumą padės eukaliptų aliejus. Po poros savaičių piešinėlį galima atnaujinti.
Šiuo metu madinga ne dideli piešiniai, o ornamentai – indiški ar arabiški raštai, rytietiški hieroglifai.