Daugiau nei 200 heteroseksualių vyrų, kurių amžius svyravo nuo 19 iki 77 metų, buvo paprašyta įvertinti 24 konkrečių moters lytinių organų savybių svarbą.
Daugumai labiau rūpėjo tai, kaip ji jaučiasi sekso metu, o ne tai, kaip atrodo jos lytiniai organai. Kvapas, skonis ir jautrumas – visi šie požymiai užėmė aukštą vietą, o fizinės savybės, tokios kaip simetrija ar lytinių lūpų dydis, – žemesnę.
Atskleidė, kiek vyrams svarbu moters lytinių organų išvaizda: kitos mano neteisingai
Tyrėjai padarė išvadą, kad vyrų jausmus moterų lytiniams organams pirmiausia lemia funkcionalumas ir pojūtis, o ne fizinė išvaizda.
Vyrų taip pat buvo prašoma įvertinti įvairius teiginius, pavyzdžiui, „Moterų lytiniai organai yra gražūs“ ir „Moterys turėtų didžiuotis savo lytiniais organais“.
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad nors vyrų požiūris į moterų lytinius organus iš esmės buvo teigiamas, jų nuomonės labai skyrėsi priklausomai nuo asmens, rašo dailymail.co.uk.
Maždaug penktadalis dalyvių nemano, jog moterų lytiniai organai yra patrauklūs.
Ankstesni tyrimai parodė, kad moters savivertei įtakos turi jos partnerio požiūris ir nuomonė.
„Anksčiau atlikome tyrimą, kaip moterų nuomonė apie savo lytinius organus įtakoja jų savivertę, – sakė tyrimo autorė E. Sandra Byers, Naujojo Bransviko universiteto (UNB) profesorė emeritė. – Paaiškėjo, kad net atsitiktinės neigiamos partnerių vyrų pastabos gali turėti didelės įtakos moterų psichikai ir net jų sveikatai.“
Bloga savijauta ar nepasitikėjimas savimi dėl savo lytinių organų yra susijęs su mažesniu seksualiniu pasitenkinimu, prastesne seksualine sveikata ir didesne tikimybe pasiryžti kosmetinei operacijai.
„Todėl nutarėme ištirti vyrų požiūrį į moterų lytinius organus, taip pat ryšį tarp šio požiūrio ir atsiliepimų apie lytinius organus partnerėms, – sakė ji portalui „PsyPost“.
E. S. Byers ir jos kolegė, UNB klinikinė psichologė Miranda Fudge, lapkričio 8 d. savo išvadas paskelbė žurnale „International Journal of Sexual Health“.
Tyrimo dalyviai turėjo įvertinti 24 charakteristikas, kurios, buvo suskirstytos į tris kategorijas: išvaizda / fizinės savybės / kvapas bei skonis ir funkcijos.
Išvaizdos kategorijai priklausė klitorio dydis, forma ir gaktos plaukuotumas.
Kvapo / skonio kategorijoje buvo tik du variantai: aromatas ir skonis.
Funkcijos kategorijoje tyrėjai išvardijo požymius, susijusius su moters lytinių organų pojūčiu, įskaitant šilumą ir jautrumą.
Tyrimo rezultatai rodo, kad, kalbant apie tai, kas formuoja vyrų požiūrį į moters lytinius organus, funkciniai ir jutiminiai aspektai yra svarbesni nei estetika, nustatė tyrėjai.
Tai prieštarauja žiniasklaidoje ir pornografijoje formuojamai nuomonei, kad svarbiausia – tobula lytinių organų išvaizda.
Tačiau tai nereiškia, kad vyrai neturi estetinių pageidavimų ar kad sociokultūriniai veiksniai nedaro jiems įtakos.
Tyrimas taip pat atskleidė reikšmingą pogrupį, kuris neigiamai vertina moterų genitalijas.
Pasak tyrimo autorės, toks neigiamas požiūris greičiausiai atspindi visuomenės skleidžiamą informaciją apie moterų lytinius organus ir gali turėti įtakos ne tik vyrų, bet ir jų partnerių seksualinei savijautai.
Tyrimas parodė, kad vyrų požiūris į moterų lytinius organus daro įtaką jų pačių seksualiniam gyvenimui.
Pirma, tyrimo metu nustatyta, kad pozityviau nusiteikę vyrai nurodė, kad per savo gyvenimą turėjo daugiau lytinių partnerių.
Tačiau keista, kad tyrėjai nenustatė ryšio tarp jų požiūrio ir konkrečių seksualinių veiksmų, pavyzdžiui, oralinio sekso, dažnumo.
Be to, teigiamai vertinantys vyrai dažniau buvo linkę skatinti partnerių intymumą ir įkvėpti joms pasitikėjimo, pavyzdžiui, sakydavo komplimentus ar teigiamai atsiliepdavo apie jų lytinius organus.
Tuo tarpu neigiamo požiūrio atstovai dažniau reiškė kritiškas pastabas, tačiau bendras neigiamų atsiliepimų dažnumas buvo nedidelis.
Tyrime dalyvavo daugiausia baltaodžiai ir išsilavinę asmenys, todėl būsimuose tyrimuose būtų naudinga apklausti įvairesnę grupę.
Be to, autoriai pažymi, kad apklausos respondentai galėjo dvejoti, ar būti visiškai atviriems dėl savo neigiamų nuostatų ar elgesio, todėl gali būti, kad mažumų grupė iš tikrųjų gali būti didesnė.
Tyrime taip pat remtasi pačių respondentų pateiktais duomenimis apie vyrų seksualinę orientaciją ir istoriją, kuriems įtakos galėjo turėti „socialinio pageidaujamumo šališkumas“, arba respondentų polinkis atsakyti į klausimus taip, kad kiti juos vertintų palankiai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!