• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuotinės komunikacijos ir informacinių technologijų laikais ir Dievas tapo lengviau pasiekiamas. Savo nuodėmes praktikuojantys katalikai dabar gali išpažinti ne tik klūpodami klausykloje, bet ir sėdėdami priešais kompiuterio monitorių.

REKLAMA
REKLAMA

Išpažinties internete paslaugą Vokietijoje siūlo tinklapiai „beichte.de“ bei „beichthaus.com“. O norinčių pasinaudoti tokio pobūdžio „klausyklomis“ atsiranda vis daugiau, rašo „Financial Times Deutschland“.

REKLAMA

„Dar niekada žmonės taip dažnai neišpažindavo savo nuodėmių kaip dabar. Tai jie daro internete, forumuose, pokalbių šou ar pas psichiatrą – bet ne bažnyčioje“, - sako Christianas Siebereris, Austrijos katalikų kunigas.

Susisiekti su Jėzumi „online“ nėra sunku. Vienas pelės spustelėjimas - ir nuodėmės atleistos. Tiesa, kai kuriuose privačiuose tinklapiuose lankytojai dar priversti peržiūrėti reklamos skelbimus.

REKLAMA
REKLAMA

Įrašykite savo nusidėjimą, pele nuspauskite lauką „Dieve, aš nusidėjau“ - ir viskas per „pašventintą IP“ nueina į dangų. Finale dar pasigirsta varpų gaudesys, suplazda virtuali žvakutė. „Jei iš tiesų gailitės dėl savo paklydimų, Jums bus atleista“, dar pasirodo pranešimas, kol jūsų nuodėmė keliauja į Jėzaus elektroninio pašto dėžutę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paslaugos teikėjai garantuoja savo klientams anonimiškumą. Tačiau tinklapyje „beichthaus.com“ pageidaujantys gali atgailauti ir viešai. Štai kaip atvirauja vienas nusidėjėlis: „Vieną kartą  pavogiau iš kebabinės peleninę. Po savaitės ji užsidarė“. Yra ir tokių, kuriems tam tikro tipo nuodėmės jau tapę įpročiu. „Turiu prisipažinti, kad turėdamas laisvo laiko specialiai persekioju vairavimo mokyklų automobilius ir, pamatęs, kad mokinys padarė mažiausią klaidą, tyčia pradedu perdėtai mostaguoti rankomis ir signalizuoti“, rašo išpažinčių portalo lankytojas.

REKLAMA

Tuo tarpu katalikų bažnyčios tokios tendencijos nedžiugina. Anot jos atstovų, tai sumenkina išpažinties reikšmę. Nors šmaikšti internetinė išpažintis ir kelia šypseną, tačiau ryškėja liūdna tendencija. Žmonės neturi su kuo pasikalbėti, todėl internetas dažnai tampa vienintele bendravimo vieta.

REKLAMA

Su tikrąja išpažintimi bažnyčioje internetinis variantas neturi nieko bendro. „Nuodėmės tokiu būdu tikrai nėra atleidžiamos. Tai tėra savotiškas papokštavimas, o tikrai atgailai, kuri yra svarbiausia išpažįstant nuodėmes, nelieka vietos“, - sako Siebereris.

Pats „Beichthaus.com“ įkūrėjas Robertas Neuendorfas, savo tinklapį nusižiūrėjęs nuo JAV sukurto varianto, beje, ir neslepia, kad kažkokių ypatingų pretenzijų į krikščioniškų tradicijų puoselėjimą neturėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų