Apie intriguojantį naująjį albumą, taip pat dalyką, be kurio neįmanoma kūryba ir tai, kaip išmaniosios technologijos palengvina net muzikos pasaulio atstovų gyvenimus kalbamės su atlikėja Evgenya Redko.
Taigi, kaip atrodo žymios muzikos atlikėjos diena iš arti? Ką per vieną dieną, ypač ruošiantis naujo albumo išleidimui, tenka nuveikti?
Diena labai priklauso nuo to, ką būtent tame gyvenimo etape veikiu. Jeigu tai kūrybinis procesas, pavyzdžiui, dainų rašymas – dienos atrodys vienaip, aplinkoje reikės daugiau ramybės, laiko tyloje, pabūti vienai. Tokiomis dienomis reikia išstumti visus trikdžius ir įsiklausyti, kas iš tiesų verda ar prisikaupė viduje. Jeigu vyksta dainų įrašai, tuomet, žinoma, visą dieną praleidžiu studijoje. Būtent šiuo laikotarpiu paminėti etapai jau praeiti ir dabar vyksta pasiruošimas mano artėjančio singlo kartu su klipu „Vandenyne“ išleidimui ir antrojo albumo pasirodymui.
Vėlgi, dienos atrodo pakankamai skirtingai, bet pastaruoju metu labiau tenka užsiimti tokiais darbais kaip albumo viršelio užbaigimas, fizinių albumų spaudos klausimai, interviu, vaizdo klipo užbaigimas. Turiu ir aktyvesnių dienų už namų ribų: šokių treniruotės, fotosesijos, o dar visai neseniai – intensyvūs klipų filmavimai.
Kokie iššūkiai ar muzikos atlikėjos gyvenimo išbandymai yra sunkiausi? Arba reikalaujantys daugiausiai pastangų, noro?
Stipriai myliu tai, kuo užsiimu ir apskritai viską, kas yra susiję su kūrybiniu procesu. Jaučiu, kad su kiekviena daina ar projektu kaskart iš savęs reikalauju vis daugiau. Pastebiu, kad man pačiai yra labai lengva panirti į darbus – galiu dirbti nuo ryto iki pat nakties, kartais iš tiesų sunku nuo jo atitrūkti ir skirti laiko sau už muzikos ar kūrybos ribų. Kita vertus, pastebėjau įdomų dalyką – poilsis kūrybai taip pat yra pakankamai svarbu. Tam, kad būtų generuojamos naujos mintys ar idėjos. Dažniausiai įkvėpimas smogia visiškai neplanuotai ir būtent ramybės ar poilsio būsenoje.
Be kokių ritualų (įpročių, pomėgių) nepraeina nei viena atlikėjos diena net ir intensyviai ruošiantis naujo albumo išleidimui?
Kiekvienas mano rytas prasideda nuo mankštos ir kvėpavimo pratimų, nes po miego labai svarbu išjudinti savo kūną. Taip pat esu mėgėja rytus skirti kiek įmanoma daugiau sau, susidėlioti planus, susikaupti, apgalvoti, kas laukia dienos eigoje. Žinoma, kiekvienas rytas neapsieina be kavos, o tiksliau – be dviejų ar trijų puodelių.
Ar išmaniosios technologijos – nuo išmanaus telefono, išmaniojo laikrodžio iki belaidžių ausinių – gelbėja intensyvios dienos eigoje?
Akivaizdu, kad gyvename tokiais laikais, kai negalime išgyventi nė dienos be bendravimo per vaizdo skambučius ar žinutes, be socialinių tinklų. Pati daugiausiai naudojuosi telefonu, čia kaupiu tekstus dainoms ir užsirašau naujas idėjas ar net sakinius. Taip pat neišgyvenčiau be balso įrašymo programėlės telefone. Man tai – viena svarbiausių funkcijų. Gimstant melodijai, visada ją įsirašau, taip pat įrašinėju visas savo repeticijas ar pasigrojimus pianinu, dainavimo sesijas.
Ar dažnai tenka naudotis belaidėmis ausinėmis? Kurios jų funkcijos – svarbiausios?
Dažniausiai klausausi muzikos sportuojant. Taip pat mėgstu pasiklausyti savo dainų demo ar jau užbaigtų versijų, labai įdomu jas išgirsti kitokioje aplinkoje nei per monitorius studijoje. Man svarbios beveik visos funkcijos, kuriomis pasižymi belaidės ausinės: laidų nebuvimas, aiškus ir kokybiškas garsas, aplinkos triukšmo slopinimas. Taip pat labai svarbu patogumas, ypač, kad jos laikytųsi judant ar sportuojant. Didžiulis pliusas ir tai, kai ausinių dizainas atrodo stilingai.
Kokia patirtis, įspūdžiai naudojantis būtent „Huawei FreeBuds 4i“ ausinėmis?
Įspūdžiai su ausinėmis praleidus aktyvią dieną yra tik pozityvūs. Buvau maloniai nustebinta jų garso kokybe bei pačių ausinių funkcijomis ir patogumu. Dienos metu perklausiau savo būsimo albumo dainas, labai patiko išskirtinė garso kokybė. Iš karto pastebėjau, jog labai aiškiai skamba bosas – skaidriai ir stipriai, kas pasirodė gana įspūdinga ir netikėta iš tokio mažo, delne telpančio įrenginio.
Taip pat naudojantis šiomis ausinėmis pirmą kartą teko išbandyti sąmoningumo režimą (angl. awareness), kai tuo pačiu metu galima ir klausytis muzikos, ir girdėti, kas vyksta aplinkui. Manau, kad tai – didžiulis pliusas, nes pati jaučiuosi daug saugiau eidama gatve, klausydama muzikos ir tuo pačiu girdėdama aplinką.
Ar pasitaiko situacijų dienoje, kai norisi pabėgti nuo triukšmo ir pabūti su savo mintimis ar tiesiog nebegirdėti aplinkos? Ar tokiomis akimirkomis taip pat padėjo „Huawei“ ausinės?
Triukšmo slopinimo funkcija labai praverčia keliaujant tarp įvairių lokacijų dienos eigoje. Ypatingai taksi automobilyje, kai vairuotojas tuo metu klausosi muzikos, o man norisi tiesiog atsiriboti nuo triukšmo ir aplinkos garsų. Taip pat, kol man darė makiažą ruošiantis fotosesijai, ši funkcija padėjo atsiriboti nuo pašalinių garsų, susikaupti ir tiesiog klausytis muzikos.