Pirmiausia pasirūpinkite oda
Žiemos šalčiai ir šildomas patalpų oras tikrai išvargino Jūsų odą. Dažnai pavasarį pastebime, kad oda išsausėjusi. Šildomose patalpose imame daugiau prakaituoti, su prakaitu pasišalina didelė dalis kūno skysčių. Taigi, vanduo – geriausia priemonė subalansuoti skysčių kiekį organizme. Žinoma, reikiamo vandens kiekio suvartojimo taisyklė svarbi ir tuomet, kai pavasariška šiluma priverčia nusimesti pūkinius paltus. Vanduo pagelbės Jūsų odai, drėkindamas ją iš vidaus. Ji ilgiau išliks elastinga. Išgerkite apie 2 litrus vandens per dieną. Itin svarbu vandens gėrimą paversti naudingu įpročiu.
Jei vandens gėrimo klausimas nėra problema arba jau pasiryžote 6-8 stiklines vandens paversti savo kasdieniu įpročiu, derėtų pagalvoti ir apie išorinį odos drėkinimą. Žinoma, tam puikiausiai tiks drėkinamieji kremai. Tačiau visada galima išbandyti ir ką nors natūralesnio.
Viso kūno drėkinimui puikiai tinka natūralus jogurtas. Ištepkite odą ir po kelių minučių nuplaukite šilto vandens srove. Štai Sue Dolan, knygos apie odos priežiūrą autorė, pataria išbandyti odos kaukę su avokadu. Iš dviejų avokadų minkštimo pagaminkite tyrelę. Ją papildykite trimis arbatiniais šaukšteliais jūros druskos, ¼ puodelio medaus, tarkuota dviejų citrinų žievele ir jų sultimis, ¼ puodelio kokosų aliejaus. Sumaišyti ingredientai turi būti kreminės konsistencijos. Šią kaukę tepkite ant odos ir nuplaukite po 10-15 minučių šiltu vandeniu. Anot autorės, nepanaudotą kaukės masę galite laikyti šaldytuve 2-3 dienas.
Avokaduose gausu vitaminų A, E, D, lecitino, betakarotino ir proteinų. S. Dolan teigia, kad avokadai odą itin minkština ir drėkina, kovoja su jos senėjimu, senatvinėmis dėmėmis, net padeda išlyginti randus ar nudegimų pažeistą odą. Tad ši kaukė bus aktuali ne tik pavasarį.
Nepamirškite, kad prieš odos drėkinimą derėtų ją ir nušveisti. Netikėkite mitais, kad odos šveitimas skatina odos sausumą. Negyvas odos ląsteles būtina pašalinti, kad drėkinamosios priemonės tinkamai suveiktų ir Jūsų oda atsigautų iš tiesų. Švelniam šveitimui puikiai tiks natūralūs kavos tirščiai iš Jūsų rytinės kavos puodelio. Tirščius galite sumaišyti su medumi, o jei abejojate dėl galimos alerginės reakcijos medui – puikiai tiks jau minėta avokado tyrelė.
Pavasarinė plaukų priežiūra
Vitaminų trūkumas, šaltis ir sausas patalpų oras, be abejonės, didelis išbandymas ir mūsų plaukams. Pavasarį daugelį kamuoja ir plaukų slinkimo problema. Tačiau brangūs šampūnai ar specialūs kondicionieriai ne visuomet yra tokie veiksmingi, kad išspręstų šią bėdą.
Vienos Vilniaus kirpyklos kirpėja-stilistė Alina pataria, kad su plaukų slinkimu kovoti tikrai padės ricinos, migdolų ar paprastas alyvuogių aliejus. Prieš įtrinant galvą, jį reikėtų šiek tiek pašildyti. Svarbu aliejaus neperkaitinti, nes galite nudeginti galvos odą ir plaukus! Taip pat savo plaukais galite pasirūpinti ir iš vidaus. Sakoma, kad plaukų slinkimą stabdo žalioji arbata. Patariama šios arbatos išgerti bent tris puodelius per dieną. Tamsiaplaukėms vertėtų išbandyti natūralią plaukų kaukę su kava ir kiaušinio tryniu. Kavoje esantis kofeinas teigiamai veikia plaukus, skatina jų augimą, tačiau ši kaukė šviesiaplaukėms nepatartina, kadangi kava turi ir dažančiųjų savybių. Taigi, Jums prireiks ¼ puodelio stiprios kavos ir vieno kiaušinio trynio. Šiuo mišiniu ištepkite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Apie minutę pirštais masažuokite galvos odą. Tuomet ant galvos užsidėkite dušo kepuraitę arba polietileninį maišelį ir susiraskite veiklos 30-40 minčių. Vėliau galvą išplaukite įprastinėmis priemonėmis. Tokią kaukę patartina daryti bent kartą per savaitę.
Galbūt šį straipsnį pavadinsite „Ode avokadui“, tačiau, šviesiaplaukių plaukų slinkimo problemoms spręsti puikiai tiks avokado ir kiaušinio trynio tyrelė. Ja taip pat ištepkite plaukus nuo šaknų iki galiukų. Apie minutę masažuokite galvą ir apie 30-40 minučių pabūkite su dušo kepuraite ar polietileniniu maišeliu ant galvos. Galvą plaukite įprastinėmis priemonėmis.
Naudojant plaukų kaukes su kiaušiniu derėtų prisiminti tai, kad skalaujant galvą po kaukės, derėtų tai daryti vos šiltu vandeniu. Karštesnis vanduo privers kiaušinį sušokti, o tuomet bus nelengva pašalinti kiaušinio gabalėlius iš plaukų. Na, o pagrindinė taisyklė, naudojant bet kokias priemones nuo plaukų slinkimo – plaukų regeneracija ir augimo skatinimas yra lėtas procesas, tad nesitikėkite greito rezultato priemones panaudoję vos vieną kartą.
Pavasaris – metas dietai?
Pirmiausia turėtumėte savęs paklausti, kas Jums yra dieta? Jei tai organizmo alinimas, po kurio vėl ketinate grįžti prie buvusių mitybos įpročių, rizikuoti nevertėtų. Ypač pavasarį, kai Jūsų organizmas ir taip išsiilgęs vitaminų. Visi sveikos mitybos specialistai pritars tam, kad subalansuota dieta turi būti kasdienio gyvenimo dalis. Tai nereiškia, kad turėsite maitintis vien salotų lapais. Svarbu klausytis savo organizmo ir atrasti tinkamiausią receptą sau.
Pirmiausia reikėtų apgalvoti, kiek suvartojate cukraus, druskos, stiprios juodos kavos ar alkoholio. Svarbiausia − saikas. O gal kažkurio iš šių produktų galite atsisakyti visai? Taip pat patartina gerai pamąstyti ir apie riebius pieno produktus.
Apskritai pieno produktai yra naudingas energijos ir vertingų medžiagų šaltinis. Tačiau riebūs pieno produktai, o tiksliau netinkamas jų vartojimas, dažnai sukelia sunkumo pojūtį pilve ir pilvo pūtimą, didina cholesterolio kiekį kraujyje. Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurių žmonių organizmas apskritai sunkiai virškina pieno produktus ir sukelia rūgimo procesus. Pieno produktus derėtų vartoti vienus, o skrandis turėtų būti pustuštis, kad virškinimas būtų lengvesnis. Tiesa, žmonėms, linkusiems sirgti plaučių, peršalimo ligomis ar piktnaudžiaujantiems cigaretėmis pieno produktų patartina suvartoti daugiau, kadangi jie valo plaučius.
Grįžtant prie jau minėto cukraus, pasirodo, kad kai kurių mokslinių tyrimų duomenimis, cukrus yra lyginamas su narkotiku, kuriam atsiradusi priklausomybė yra itin sunkiai įveikiama. Vieno tyrimo metu pelėms buvo suteikiama galimybę pasirinkti cukrų, kokainą (narkotikas – aut. pastaba) arba vandenį. Pelės visuomet rinkdavosi cukrų.
Natūralių cukrų, tokių kaip fruktozė, gausu vaisiuose ir daržovėse. Šio cukraus žmogui visiškai pakaktų. Tačiau blogas įprotis gardinti maistą papildomu cukraus kiekiu arba pirkti jau paruoštą maistą, kuriame taip pat dažnai naudojamas cukrus, ilgainiui gali apkartinti gyvenimą.
Per didelis cukraus suvartojimas mažina kalcio įsisavinimą, todėl didėja rizika susirgti osteoporoze. Per didelis cukraus kiekis maiste gali lemti susirgimą diabetu, paskatinti dantų ėduonies susidarymą. Taip pat žinoma, kad cukrus silpnina imuninę sistemą.
Trumpai aptarus pagrindinius mitybos trūkumus pereikime prie pagrindinio dailios figūros garanto – fizinio aktyvumo. Taip, nieko stebuklinga. Elementarus fizinis aktyvumas yra ne tik gražios figūros, bet ir puikios savijautos priežastis. Neturite laiko? Pagalvokite, gal iki darbo galite keliauti pėsčiomis arba dviračiu? Gal turite augintinį? Pasivaikščiojimus lauke galite paversti pasibėgiojimu ristele. Tam tikrus fizinius pratimus galima atlikti net sėdint darbe prie kompiuterio. Pavyzdžiui, galite įtempti ir atpalaiduoti pilvo, sėdmenų raumenis. Žinoma, patarimų žarstyti galima daugybę. Svarbiausia pasiryžti ir įtikinti save, kad tinkamai subalansuota mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas gali tapti Jūsų kasdienybe.
Pavasaris – gamtos atgijimo metas. Tą patį galite padaryti ir Jūs! Save mylintis ir sveikata spinduliuojantis žmogus gyvena kur kas gražesnį gyvenimą, tad save mylėti pradėkime jau dabar.
Parengė G. Kaminskienė