Pasitepti apsauginiu kremu einant į paplūdimį – paprasta? Galbūt. Bet vis dėlto pasitikrink, ar nedarai šių 9 populiarių klaidų!
1. Taupai kremą. Vartoti kosmetines priemones saikingai – privalumas. Bet tai nereiškia, kad mažiau – vadinasi, geriau. Bent jau ne kalbant apie apsauginį kremą. Jei jo tepsi per mažai – nesuteiksi savo odai reikiamos apsaugos. Kiek kremo reikės? Tavo veidui – maždaug tiek, kiek jo tilptų siuvėjo antpirštyje. Kūnui – maždaug 2 mažučių espreso puodelių. Ir kremą tepk likus 20-30 minučių iki deginimosi: per tiek laiko jis spės susigerti į kūną ir jau užtikrins apsaugą.
2. Debesuota – be kremo. Ar važiuotum automobiliu neprisisegusi saugos diržo vien todėl, kad horizonte nesimato kitų automobilių? Jei rūpiniesi savo saugumu – tikrai ne. Tas pats pasakytina ir apie apsauginį kremą, jei ketini dieną leisti gryname ore, atviroje vietoje. Visų pirma, saulė gali bet kada nušvisti. Antra, UV spinduliai prasiskverbia net ir pro debesis. Todėl rūbų nepridengtus odos plotus būtinai apsaugok nuo jų žalojančio poveikio.
3. Apsauga visai dienai. Išties daugybė žmonių klysta skaičiuodami, kiek laiko kremas suteiks apsaugą nuo kenksmingų spindulių. Didesnis SPF skaičius dar nereiškia, kad kremas suteikia ilgesnę apsaugą. Anaiptol. Jo apsauga tetrunka apie 90 minučių. Jei saulėje būni ilgiau – kremą būtina tepti ir vėl.
4. Chemija – ne tavo sritis. Kad odą pilnai apsaugotum ir nuo A, ir nuo B tipo UV spindulių, ieškok plataus spektro kremų, į kurių sudėtį įeina tokios medžiagos, kaip „Mexoryl“, „Helioplex“, cinko oksidas.
5. Užmiršti taškai. Tepiesi veidą, tepiesi kūną, bet... ką pamiršti? Jei galvos neketini pridengti plačiakrašte skrybėle – būtinai apsauginiu kremu patepk ir sprandą, kaklą, ausis. Kita dažnai pamirštama vieta – pėdos. Jas ištepk itin kruopščiai, procedūrą pakartok kaskart pabraidžiusi ar išsimaudžiusi vandenyje.
6. SPF nepaklūsta matematikai. Kokio indekso kremą teptis? Vadovaukis tuo atsižvelgdama į savo odos tipą. Tačiau neeksperimentuok su jų kokteiliais. Tarkim, jei ant kremo su indeksu SPF 30 užtepsi sluoksnį kremo su SPF 15, tikrai negausi produkto, kurio SPF indeksas atitiktų 45. Tad neeksperimentuok ir iškart tepkis tai, ko tai reikia.
7. Tave saugo... makiažas. Apsauginį filtrą dabar turi daugybė dekoratyvinės kosmetikos priemonių – ir makiažo pagrindas, ir lūpų dažai, ir netgi akių šešėliai. Bet tai nereiškia, kad su jais tu gauni reikiamą kiekį apsaugos. Pasak ekspertų, kad jie realiai apsaugotų, turėtum tepti ne mažiau kaip 7 sluoksnius. Vargu ar taip „išsipuošusi“ rengiesi eiti į paplūdimį. Tad kliaukis tikru apsauginiu kremu.
8. Deginiesi, nors esi jautri. Veikiausiai to net nežinai. Tam tikri vaistai, pavyzdžiui, skirti kraujospūdžiui mažinti, kontraceptinės tabletės, kai kurie antibiotikai gali padidinti tavo jautrumą saulei. Ir atkreipk dėmesį, ką valgai. Salieruose ir citrusiniuose vaisiuose esama tam tikrų medžiagų, furokumarinų, kurie, sąveikaudami su saulės spinduliais, gali lemti tamsių ir ilgai neišnykstančių dėmių atsiradimą ant odos.
9. Pamiršti lūpas. Lūpos sugeria daugiau saulės šviesos nei likusi veido dalis. O dabar pagalvok, kokią meškos paslaugą joms darai jei prieš degindamasi išsitepi riebiais lūpų dažais ar blizgesiu? Tai tas pats, kas degintis saulėje išsitepus aliejumi – procesai stipriai intensyvėja. Tad įsitikink, kad tavo lūpų dažai ar blizgesys tikrai turi apsauginį filtrą. Ir nepamiršk kartkartėmis juo pasitepti iš naujo, nes ši priemonė turi tendenciją nusitrinti kalbant, valgant, laižant lūpas.