• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį pirmadienį TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ bus paliesta tema, kuri Lietuvoje aktuali jau ne vienerius metus. Tai – katastrofiškas gydytojų trūkumas bei gydytojų emocinė būklė – kaip iš tiesų jaučiasi specialistai?

3

Šį pirmadienį TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ bus paliesta tema, kuri Lietuvoje aktuali jau ne vienerius metus. Tai – katastrofiškas gydytojų trūkumas bei gydytojų emocinė būklė – kaip iš tiesų jaučiasi specialistai?

REKLAMA

Savo mintimis šįkart dalinsis Seimo narė Jurgita Sejonienė ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui, Vytenis Povilas Andriukaitis.

Anot Seimo narės, praėjusią savaitę Šiauliuose įvykęs skandalas, kai gydytoja pakėlė prieš save ranką dėl galimai darbo vietoje patirto mobingo, nėra išskirtinis. Anoniminių nusiskundimų J. Sejonienė iš įvairių įstaigų teigs sulaukianti ir dabar.

Paklausta, ar dėl tokių situacijų galima būtų kaltinti vadovus, Seimo narė pritars, kad, tikriausiai, pirmiausiai problemų ieškoti reikėtų būtent juose.

REKLAMA
REKLAMA

„Vadovas turėtų būti tas žmogus, kuris yra atsakingas ir už žemesnio rango vadovų darbo kokybę, visos įstaigos darbo kokybę, ir, pirmiausia, turėtų būti vadovo emocinio raštingumas, kad jis atpažintų tokius procesus savo įstaigoje ir galėtų juos kontroliuoti“, – įsitikinusi ji.

REKLAMA

Gydytojus persekiojančias problemas puikiai pastebti ir V. Andriukaitis. Tačiau, anot jo, tai būdinga ne tik mūsų šaliai. „Tai nėra tik Lietuvos reiškinys. Visame Europos regione tokių dalykų yra. Visų pirma, padidėjus konkurencijai, labai pasikeitė žmonių tarpusavio santykiai. Gydytojai, ypač – jauni, dažnai pasilieka su savo problemomis. Milžiniškas darbo jėgos trūkumas ir milžiniški krūviai…“ – pastebės jis.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, anot jo, santykiai tarp darbuotojų net ir viename skyriuje gali būti itin komplikuoti. Vadovams tampa neįmanoma sužiūrėti daugiau nei 4 tūkst. darbuotojų ligoninėje, taip pat įvertinti ir jų užmegztus santykius.

„Aš reanimacijos ar intensyvios terapijos skyriuose praleidau maždaug 20 metų. Norėčiau, kad nors vieną parą su manimi pabudėtume, kad galėtumėte įsivaizduoti, kokie tai krūviai, ir kaip tai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

atsitinka. Suprantama, kad turime kalbėti apie darbo kultūros giliuosius pokyčius, kurių dabar būtinai reikia“, – kalbės jis.

V. Andriukaitis laidoje pabrėš, jog svarbu kalbėti apie pokyčius ir medikų paruošimo sistemoje, o taip pat turi grįžti diskusijos ir apie etiką, žmogiškumą. Medikų tikrai teigiamai neveikia ir įvairūs komentarai internete, ką jau kalbėti apie tam tikrus pacientus.

REKLAMA

„Žmogus turi visa tai sugerti iš visų pusių patekdamas į labai keblią padėti. Tai – sunki problema, dramatiškai sunki problema, apie kurią reikia kalbėti. Bet turime suvokti, kad tai – iš įvairių pusių einantys negatyvūs veiksniai, kurie duoda rezultatą – ne tik vadovo, ne tik specialisto, bet ir, deja, artimos aplinkos“, – laidoje kalbės PSO specialusis pasiuntinys Europos regionui.

Ar po kelerių metų turėsime, kas mus gydo? O gal gydymas – pačių sergančiųjų reikalas? Atsakymai į visa tai – jau šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų