Muzikos lydima nuo vaikystės
„Kai man buvo šešeri, mama mane nuvedė į Juozo Naujalio muzikos gimnazijos paruošiamąją klasę. Mano dainavimu susižavėjo muzikos pedagogai. Tačiau šioje muzikos mokykloje tada nepasilikau. Pradėjau mokytis Kauno „Varpo“ gimnazijoje, o Kauno sakralinės muzikos mokyklos klasėje atsidūriau būdama devynerių. Nuo to laiko su muzika žengiu koja kojon“, – pokalbio pradžioje, gurkšnodama vaisių kokteilį viename sostinės salotų ir sulčių bare, pasakojo Vaida, išbandžiusi daugybę skirtingų muzikos sričių. „Mokiausi net ir klasikinio vokalo. Juokingiausia dalis – jo nebaigiau. Mečiau konservatoriją po dvejų metų, kadangi lankiau ją tuo pačiu metu kaip ir mokyklą ir pajaučiau, kad dėl diplomo popierėlio tiek vargti neverta. Buvo beveik nebeįmanoma suderinti visko, ką tuo metu veikiau. Kažin, ar šiuo metu iš mano operinių sugebėjimų kas išeitų, bet tuo metu sekėsi neblogai“, – juokėsi atlikėja, baigusi džiazo vokalo studijas ir grojanti pianinu bei gitara.
Kaip muzikali mergina atsidūrė filosofijos studijų suole? „Baigusi bakalauro studijas, mąsčiau, ką man daryti. Nuoširdžiai, neturėjau nė žalio supratimo. Taip jau nutiko, kad dainavau per vieną filosofų renginį. Pajutau, jog tai, apie ką kalba šie žmonės, man yra įdomu. Jaunieji filosofai mane labai pastūmėjo pasirinkti šias studijas, davė savo dėstytojams paskaityti mano angliško tinklaraščio tekstus, ir šiuos jie gerai įvertino. Ir dabar nuo filosofijos tiesiog negaliu atsiplėšti“, – šypsodamasi pasakojo raudonplaukė mergina.
„Žinai, turi atrasti dalyką, kuris tau kelia aistrą. Jeigu nepavyks, vargu, ar galutinis produktas išeis geras“, – apie kūrybą prabilo Alice Way, savo muzikinę karjerą pradėjusi 2012 metų vasarą. Paklausta, ar didžiuoju gyvenimo atradimu gali vadinti muziką, mergina purtė galvą. „Vienu iš jų. Labai norėčiau išleisti knygą, romaną. Man visuomet patiko rašyti apsakymus, noveles. Juos kurdama nugyvenu gyvenimus, kurių greičiausiai niekuomet nepagyvensiu“, – sakė Vaida, muzikinius tekstus kurianti anglų kalba. „Nežinau, kodėl kuriu angliškai. Tikriausiai mano norą kurti šia kalba lėmė ir tai, kad niekuomet labai nesidomėjau lietuviška muzika. Paklausydavau Jurgos arba Marijono Mikutavičiaus, bet daugiausia užsienietiškos muzikos, ypač nežinomų grupių, kurios socialiniuose tinkluose turi vos daugiau nei 100 gerbėjų. Jas atrandu per serialus“, – prisipažino serialų gerbėja save vadinanti mergina.
Klijuojamų etikečių nesureikšmina
Neapdirbta, nenušlifuota, tikra. Tokiais žodžiais savo kuriamą muziką apibūdina Vaida, kartu su prodiuseriu Leonu Somovu dirbanti prie debiutinio albumo, kuris pasirodys jau šį rudenį. Tarsi žmogus orkestras dirbusiai merginai, kurdavusiai ne tik dainų žodžius, bet ir muziką, sceninį įvaizdį, darbas komandoje yra nauja patirtis, kuria ji džiaugiasi.
Viso pokalbio metu geros nuotaikos nestokojusi raudonplaukė prisipažino mėgstanti rašyti dainas apie žmones, su kuriais susipažįsta. Ar kylanti lietuvių muzikos žvaigždė jau apdainavo nesėkmingus santykius ir buvusius vaikinus? „Turbūt visus. Niekada nesu išleidusi dainos su vardu, nors jinai ir yra parašyta“, – juokėsi pašnekovė. „Patirtys, romantiniai dalykai, išsiskyrimai, draugystės nugula į dainas. Kaip sakoma, tvarkaisi su gyvenimu taip, kaip tau patinka, kad tik padėtų miegoti naktimis. Ieškodamas įkvėpimo, tu jį trauki iš tave supančio pasaulio. Negali iškasti jo iš ten, kur nebuvai“, – mąsliai tarė Vaida.
Ką mergina mano apie žiniasklaidos klijuojamas etiketes – lyginimus su Lana Del Rey, o šio pokalbio metu – ir su kiekvieną nelaimingą meilės istoriją apdainuojančia Taylor Swift? „Klijuojamų etikečių nesureikšminu. Atsikvepiu ir pasakau sau: gerai, tebūnie. Tiesa, manau, kad mano ir Lanos kuriama muzika – skirtinga. Kai kažkada rašiau poeziją, juokais kažkas mane pavadino naujuoju Maironiu. Jei tokias etiketes priimsi rimtai – ankščiau ar vėliau, bet greičiausiai ankščiau, išprotėsi. Manau, būdama menininke esu nevienalytė, turiu daug asmenybių. Man nėra jau toks didelis prieštaravimas vieną dieną būti vadinamai Lana Del Rey, o kitą – Taylor Swift, trečią – mergaite, studijuojančia filosofiją“, – tvirtino Vaida, pokalbio išvakarėse atšventusi 24-ąjį gimtadienį. „Dvidešimt trys buvo toks gražus skaičius. Bet atgal, ko gero, nenorėčiau grįžti. Pavyzdžiui, nenorėčiau vėl būti devyniolikos. Kiek kvailų sprendimų pridaryta. Tikrai nenorėčiau grįžti į tuos laikus“, – juokėsi Lietuvos muzikos rinkoje savo vietą surandanti mergina.
Netiki penkiolikos minučių šlovės formule
„Nekuriu penkmečio planų. Jeigu reiktų pasakyti, ko labiausiai noriu šiu metu, tai, be abejo, noriu išleisti albumą, noriu sėkmingai pasirodyti „Granatos Live“ festivalyje, noriu rudenį pristatyti išleistą albumą ir kad jis patiktų klausytojams“, – paklausta apie ateities planus prabilo Vaida. Ambicinga atlikėja nedrąsiai pasvajoja apie pasirodymus, kuriuos norėtų surengti su muzikantais, žavinčiais ją pačią. „Visa „Coldplay“ grupė arba jos vokalistas Chrisas Martinas. Jų naujajam albumui neturiu jokių priekaištų. Arba su atlikėju Ry X. Vyriškas balsas, kuriame tiek liūdesio, nuneša ten, kur reikia“, – sakė Alice Way.
Ar anglų kalba kuriančiai merginai nekilo mintis išbandyti sėkmę tarptautiniuose dainų konkursuose arba realybės šou? Vaidos požiūris į tokius projektus – griežtas. „Ne. Buvo pasiūlymų dalyvauti, tačiau atsisakiau. Man patiko, rodos, Andriaus Mamontovo išsakyta mintis, kad realybės šou yra tarsi videožaidimas, kurį žaisdamas prašoki pirmus lygius ir iškart nusikeli į kokį ketvirtą. Šou iš niekur nukelia tave į šlovės akimirką. Netikiu tokiu būdu sukurta sėkme. Manau, visą kelią turi grįsti pats, o penkiolikos minučių šlovės akimirkos – tuštybė. Yra paprastesnių kelių į šlovę, – sakė Vaida, tikinti savo kūryba. – Žinai, iš ko sprendžiu, kad tai, ką žmogus daro, yra verta tavo tikėjimo juo? Iš atsakymo į klausimą, ar tu ta veikla užsiimtum, jei niekas tau nemokėtų ir neturėtų šansų mokėti. Muziką rinkčiausi ir tokiu atveju.“