Festivalį kūrė ir patys dalyviai
Kaip ir kasmet, „Yaga Gathering“ auditorija itin marga – nuo verslininko iki keliautojo, nuo vaikų iki senjorų, nuo alternatyvaus Lietuvos jaunimo iki Australijos gyventojų. Tačiau visus juos vienija kūrybiškumas, gebėjimas ištrinti sau įprasto gyvenimo ribas ir semtis naujas gyvenimo patirtis. Pasak pačių festivalio dalyvių, šis festivalis ne tik puiki proga išlipti iš darbo kostiumų, reikalaujančių etiketo taisyklių, bet ir galimybė visiškai atitrūkti nuo realybės ir bent kelioms dienoms pasinerti į unikalias patirtis.
Gėlėtos suknelės, batika raibuojantys apdarai ir skaromis surišti plaukai, visa tai kūrė kiek hipišką atmosferą. O norintys dar labiau išsiskirti, renginio vietoje galėjo pasipuošti laikinomis cha tatuiruotėmis ar prieš leidžiantis į naktinę programą šviečiančiais dažais išsipiešti veidą.
Visa ši ryškiaspalvė minia atvyko ne tik pasilinksminti, tačiau ir patys aktyviai kūrė festivalio erdvę. Įžengus į palapinių miestelį akys raibo nuo pačių dalyvių atsivežtų dekoracijų. Kiekvienas stengėsi savo palapinę papuošti kuo išskirtiniau. Tad atskirti, kur baigiasi renginio dekoratorių darbas ir kur prasideda lankytojų fantazija tapo neįmanoma. Muzika visą parą sklido taip pat ne tik iš festivalio scenų. Draugiškai įsikūrę kempinge festivalio dalyviai patys grojo, kas gitaromis, kas įvairiais būgnais.
Muzika ir garso spektakliai
Šiais metais „Yaga Gathering“ pristatė 3 skirtingas scenas, sukūrusias harmoniją tarp beveik 100 labai skirtingų muzikinių pasirodymų. Muzika ir garso performansai jose netilo nei šviečiant saulei, nei pasirodžius mėnuliui. Kaip ir kasmet didžiausiu traukos centru buvo pagrindinė festivalio scena. Įdomūs šios scenos audiovizualiniai sprendimai – ant medžių pasirodančios vaizdo projekcijos, psichodelinės scenos dekoracijos, naktiniai ugnies ir akrobatikos pasirodymai, elektroninė muzika naktimis ir kiek lengvesni gyvų grupių pasirodymai dienomis. Puikiai pasirodė labiausiai lauktas festivalio atlikėjas, legendinis Britų „Banco de Gaia“, elektroninę muziką derinęs su gitaros virpesiais. Ne mažiau įdomūs buvo vengrai „Gonsofus“, Švedų elektroninės muzikos didžėjus „Logic Bomb“, Lietuviai „Uprising tree“ ir daugelis kitų. O sekmadienio popietę visus šokti privertė portugalai „Olive tree Dance“.
Tuo tarpu didžiulių miško pušų apsupta ramybės scena kūrė visai kitokią atmosferą. Čia rinkosi žmonės, norintys daugiau jaukumo ir ramybės. Pakabintos supynės, hamakai, nutiestos kabančios batika dažytos drobės kūrė mažos miško pasakos pojūtį. Aplinkui įsikūrusios parduotuvėlės, masažų tipis, poilsio zonos, puikiai tiko prie scenai parinktų atlikėjų.
Šiemet pirmą kartą pristatytoje koncepto scenoje susiliejo eksperimentiniai muzikos projektai, radijo teatro spektakliai ir daugybė meno instaliacijų. Atlikėjai ir menininkai čia dalinosi savo idėjomis bei kūryba su festivalio dalyviais.
Sveika gyvensena
Festivalyje „Yaga gathering“ skatinamas sveikas gyvenimo būdas, todėl ir įvairiose festivalio zonose siūlytas sveikas bei natūralus maistas. Daugybė vegetariškų patiekalų, natūralios arbatos, žali kokteiliai, veganiški saldumynai. Viso festivalio metu veikė vaisių turgelis, kuriame išalkę žiūrovai galėjo nusipirkti ekologiškų vaisių ir riešutų.
Festivalio teritorijoje įsikūrė ir nevyriausybinių organizacijų koalicijos „Galiu gyventi“ informacinis punktas, kur budintys specialistai kvietė į diskusijas apie psichotropinių medžiagų pasekmes.
Šiemet itin išsiplėtė sveikatingumo ir amatų erdvės, kurios siūlė išbandyti pačias įvairiausias praktikas – nuo jau įprastų jogos ir meditacijos užsiėmimų iki šamaniškos temaskalio pirties, nuo senovinių raugo keramikos dirbtuvių iki juoko terapijos ir kapoeiros pamokų. Iš praeinančių festivalio dalyvių buvo galima išgirsti kaip jie dalinasi įspūdžiais iš kakavos gėrimo ceremonijos ar mandalų pynimo pamokos.
Festivalis „Yaga Gathering“ vyko liepos 28 – rugpjūčio 1 dienomis Varėnos raj., Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero.