Seriale einama 1990-ųjų pradžioje šalį šiurpinusių iš Biržų kilusių „Karvelių“ grupuotės pėdsakais. Maždaug prieš dešimtmetį šie nusikaltėliai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje veikė garsiau nei dažniausiai linksniuojami Kauno „Daktarai“ ar Šiaulių „Princai“.
Šie asmenys vardan savo gerovės luošino kitų žmonių likimus, grobė turtus ir užsiiminėjo kitomis nelegaliomis su kvaišalų platinimu ar pinigų plovimu susijusiomis veiklomis.
Serialo režisierius Ričardas Vitkaitis, neslepia, kad tokios istorijos narpliojimas reikalauja ne tik kūrybiškumo, bet ir drąsos. „Nemeluosiu, kad neramu. To meto nusikaltėlių pozicija buvo dviprasmiška. Kai Lietuva dar bandė stotis ant kojų ir ieškoti savo teisinės sistemos, atsirado daug prieštaravimų. Kai kurie iš prieštaraujančiųjų labai stipriai pasiklysdavo ir nesugebėdavo pasirinkti teisingo kelio. Na, o iš kitos pusės, suprantama, kad tai buvo aktyvūs žmonės, kurie norėjo kažką susikurti, tačiau pasirinko lengviausią kelią – atimti iš kitų.
Kai pradėjo veikti pirmosios grupuotės ir atsirado pirmieji reketo atvejai, aš buvau besikeliantis iš Kauno studijuoti į Vilnių. Bendraudamas su savo klasiokais, bičiuliais suvokdavau, kad visi gyveno toje pusiau legalioje, pusiau nelegalioje terpėje. Labai daug kas mokėjo duokles ir tai buvo norma. Žmogus tiesiog gatvėje galėjo pasipainioti ir neįtikti kažkokiai girtuokliaujančiai gaujai. Negaliu pasakyti, kad kentėjo tik vyrai. Tuomet mažai kas stebėdavosi, jeigu kažkokia simpatiška panelė, stovinti autobusų stotelėje, būdavo įlaipinama į nepažįstamųjų automobilį ir išvežama. Pamenu, mes klasiokes po pamokų stengdavomės palydėti namo ir neleisdavome joms taip laisvai vaikščioti gatvėmis. Tie žmonės leisdavo sau daryti ką nori ir buvo savotiška valdžia“, – kalbėjo serialo režisierius.
Kriminalinio žanro serialuose pagrindiniais herojais dažnai tampa nusikalstamų grupuočių atstovai, kuriuos žiūrovas nenoromis ima palaikyti, pamiršdamas, kad šie žmonės taip pat yra susiję su žiauriais nusikaltimais. Taip, pasak režisieriaus, atsitinka dėl tam tikrų šio žanro taisyklių.
„Tai yra žanro klasika diktuojanti, kad net to blogojo personažo aura turi būti romantizuojama. Tiek scenarijuje, tiek kuriant patį personažą. Jie dažnai tampa savotiškais Robinais Hudais. Nors realybėje tos romantikos jų gyvenimuose tikrai mažiau ir nėra jie jokie Robinai Hudai. Aš pats, kaip žmogus, kaip pilietis, tokio gyveno būdo tikrai nepalaikau. Na, o produktas turi savo žanro taisykles, todėl, manau, teisinga, kad aktorius savo personažą stengiasi pateisinti. Neva tai yra veržlūs, drąsūs žmonės, kurie ieško kompromiso vardan savo idealų“, – kalbėjo R. Vitkaitis.
Pagrindinį serialo „Gaujų Karai. Karveliai“ herojų vaidinantis Karolis Kasperavičius pasakoja, kad įkvėpimo semiasi iš vaikystės prisiminimų – Elektrėnų mieste augęs aktorius neslepia matęs panašių personažų.
„Gilinantis į vaidmenį labiausiai padeda pavyzdžiai, kuriuos prisimenu iš vaikystės savo gimtame mieste. Tiesa, mano personažas nėra vienas iš tų viską aplink save niokojančių gatvinių, nes į nusikalstamą veiklą įsilieti jis buvo priverstas. Manau, kad kalbėti apie tai, kodėl žmogus ima vesti tokį gyvenimo būdą, labai svarbu. Tik diskutuodami ir ieškodami priežasčių mes galime jiems padėti. Nereikėtų iš karto to pasiklydusio žmogaus nurašyti“, – įsitikinęs K. Kasperavičius.
Aktorius pasidžiaugė, kad, atsikraustydamas iš mažesnio miesto, kuriame netrūko nusikalstamos veiklos, į sostinę, jis nespėjo pajusti atskirties: „Nesusidūriau su nuomonėmis, kad didmiesčio gyventojai yra kur kas labiau sofistikuoti nei žmonės, kilę mažesnių miestų. Ko gero, todėl, kad iš karto pradėjau studijuoti akademijoje – čia mane supo aplinka, kuriai įdomiau pastudijuoti Dostojevskį“, – patikino pašnekovas.
K. Kasperavičių lietuviško kino ir serialų žiūrovai ekrane matė jau anksčiau. Tai nėra pirmas kartas, kuomet aktorius susiduria su iššūkiu vaidinti neigiamą personažą, tačiau pagrindiniame vaidmenyje jis – pirmą kartą.
„Labai džiaugiuosi, kad pagaliau gavau pilną vaidmenį, su labai ilga istorija. Šitas personažas bus tikrai visoks – ne vien banditas. Na, o kodėl man skiria tokius vaidmenis, reikėtų klausti režisierių. Aš tikrai nesu blogas, esu visai geras berniukas (juokiasi.). To blogiečio vaidmens namo tikrai neparsinešu. Atvirkščiai, iš filmavimo aikštelės visada grįžtu pakilios nuotaikos, nes čia susitinku su puikiais žmonėmis, seniai matytais kolegomis. Nors intensyvus darbas man neleidžia pamiršti savo personažo ir aš daug apie jį galvoju, su asmeniniu gyvenimu jis nepersipina. Nemaišyti jo su kasdienybe aš labai ilgai mokiausi“, – patikino aktorius.
Serialo režisieriaus pasiteiravus, kaip Karoliui iš tiesų pavyksta įsigyventi į blogiuko vaidmenį, aktorių jis įvertino teigiamai: „Jis labai rimtai ruošiasi vaidmeniui. Į aikštelę visada atvyksta pasiruošęs, susikaupęs ir labai vertina visą gaunamą informaciją. Man atrodo, kad jo vaidmuo – išties vykęs“.
Trečiajame „Gaujų karai. Karveliai“ sezone žiūrovai išvys istoriją apie nusikaltėlių grupuotę, pasivadinusią „Karveliais“. Pagrindinis istorijos herojus – Andrius Bimba (akt. Karolis Kasperavičius). Po septynerių metų, praleistų Daugplio kalėjime už jaunystėje įvykdytą nusikaltimą, Andrius sugrįžta į gimtuosius Biržus ir iškart atsiduria absoliučiai pasikeitusiame pasaulyje, kuriame kiekviena diena – kruvina kova už būvį. Nors Andrius ir nenori susieti savo gyvenimo su kriminalu, jam nepavyksta to išvengti. Kuo baigiasi pasirinkimai – arba tu, arba
tave? Kas lauks į Biržus atvykusių „Princų“? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – seriale „Gaujų karai. Karveliai“, nuo kovo 5 dienos per „Go3“.