Prie šeštojo dešimtmečio filmo „The Conqueror“ darbavosi apytikriai 220 žmonių, iš kurių 91 vėliau susirgo vėžiu, o 46 nuo jo taip ir nebepasveiko. Tarp žymių vėžio aukų atsidūrė tokios garsenybės kaip Holivudo superžvaigždė Johnas Weyne'as, režisierius Dickas Powellas bei aktorės Susan Hayward ir Agnes Moorehead. Ekspertai, pasitelkdami tuomečius sergamumo rodiklius, nustatė, jog susirgti turėjo tik apie 30, o ne daugiau kaip 90 žmonių. Tris kartus normą viršijantis skaičius negalėjo būti atsitiktinumas.
Tikslios susirgimų priežastys tebėra nežinomos. Dažniausiai minima versija – radiacija, atsklidusi iš ne per toliausiai nuo filmavimo vietos įsikūrusio Nevados testavimų poligono, kuriame tuo metu kaip tik vyko intensyvūs branduolinių ginklų bandymai. Pagrindinė filmo žvaigždė J. Weyne'as nenorėjo versti kaltės ant filmo kūrėjų, parinkusių tokią nesaugią filmavimo vietą. Savo ligos priežastimi aktorius įvardijo rūkymą – J. Weyne'as per dieną supleškindavo daugiau nei kelis pakelius cigarečių.
Ironiška, kad pats filmas ilgą laiką nepasiekė kino ekranų. Prodiuserio Howardo Hugheso manymu, „The Conqueror“ buvo toks prastas, kad jis net ryžosi išpirkti visas šio filmo juostas, kad tik jų negautų nė vienas kino teatras. Žiūrovus „The Conqueror“ pasiekė tik 1974 metais, kai prodiuseris atlyžo ir pagaliau sutiko, kad filmas būtų platinamas.
„The Twilight Zone: The Movie“ (1983): sraigtasparnio avarija pražudė tris aktorius
Vienoje iš „The Twilight Zone: The Movie“ scenų turėjo būti nufilmuotas itin žemai kybantis sraigtasparnis didelių sprogimų fone. Nelaimei, filmuojant šią sceną pirotechnika pažeidė sraigtasparnio galinį rotorių, orlaivis tapo nevaldomas ir staiga rėžėsi į žemę kliudydamas tris apačioje esančius aktorius, iš kurių du buvo mažamečiai vaikai. Aktoriai Vicas Morrowas ir Myca Dinh Le žuvo supjaustyti besisukančio pagrindinio sraigto, o Renee Shin-Yi Chen mirė sutraiškyta orlaivio korpuso. Sraigtasparnyje buvę žmonės beveik nenukentėjo. Nustatyta, jog sraigtasparnis skrido per žemai (apytikriai 8 metrų aukštyje) ir buvo pernelyg arti sprogimų, kai jie buvo detonuoti. Tyrėjai taip pat susidomėjo, ar buvo legalu įdarbinti mažamečius vaikus filmavimams, kurie vykdomi vėlai naktį ir kuriuose naudojami galimai pavojingi specialieji efektai. Po šio incidento sugriežtėjo įstatymai, reglamentuojantys vaikų darbą kino ir televizijos industrijoje.
„The Crow“ (1994): Brandonas Lee miršta po šūvio į pilvą
Iki filmavimo pabaigos likus vos aštuonioms dienoms, nelaimingo atsitikimo metu buvo nušautas pagrindinį vaidmenį atlikęs Bruce'o Lee sūnus Brandonas Lee. Dėl iki galo nenustatytų priežasčių viename filmavimams skirtų pistoletų buvo įstrigusi kulka. Vietoje planuoto „tuščio“ šūvio, kuriame naudojamas tik parako užtaisas be jokių šovinių, pistoleto vamzdis išspjovė visavertę kovinę kulką. Ji pataikė aktoriui į pilvą, perskrodė vidaus organus ir sustojo tik atsimušusi į stuburą. B. Lee mirė praėjus dvylikai valandų po incidento.
XXX (2002): Vino Dieselio kaskadininkas žuvo atsitrenkęs į tiltą
Vienoje scenoje Viną Dieselį pakeitęs kaskadininkas Harry L. O'Conneris turėjo nusileisti virve ant greitai plaukiančio katerio. Kad būtų įdomiau, nusileidimas turėjo pasibaigti kaip tik tuo metu, kai kateris įplaukia po tiltu. Pirmasis bandymas įvyko sėkmingai, tačiau tai nepasotino perfekcionisto Harry L. O'Connerio. Jis manė, jog nufilmuotai scenai trūksta įtampos, todėl paprašė režisieriaus dar vieno bandymo, kad galėtų šiek tiek uždelsti ir nušokti pačią paskutinę įmanomą akimirką. Antrasis dublis pasibaigė kaskadininko mirtimi, kai šis neapskaičiavo trajektorijos bei laiko ir visa jėga trenkėsi į tilto siją. H. L. O'Conneris mirė iš karto. Atiduodant pagarbą kaskadininkui, ši scena, iškirpus paskutines jos sekundes, buvo panaudota galutiniame filmo variante.
„Top Gun“ (1986): dėl techninio gedimo užsimušė naikintuvo pilotas
Vienas garsiausių visų laikų Tomo Cruise'o filmų „Top Gun“ yra dedikuotas vienam iš šios ambicingos juostos kaskadininkų Artui Schollui, kuris žuvo atlikinėdamas sudėtingą akrobatinį manevrą. Žymus akrobatinių skrydžių meistras mėgino atlikti vadinamąjį „apsisukimą plokštumoje“, kurio metu lėktuvas ima suktis tarsi bumerangas. Tai ne tik vienas įspūdingiausių, bet ir vienas rizikingiausių akrobatinio skraidymo triukų. Pradėjęs šią sudėtingą figūrą, lakūnas jos taip ir neužbaigė – jo pilotuojamas lėktuvas nukrito į Ramųjį vandenyną. Prieš mirtį A. Schollas spėjo pranešti, jog turi kažkokių rimtų problemų. Paskui ryšis nutrūko. Nei kaskadininko palaikų, nei lėktuvo nuolaužų rasti nepavyko – viskas bežiūrint atsidūrė po vandeniu.
„The Final Season“ (2007): nukrito operatorių bei prodiuserį skraidinęs sraigtasparnis
Rolandas Schlotzhaueris buvo plačiai pagarsėjęs savo talentu filmuoti iš oro. Darbuodamasis prie filmo apie beisbolą, pavadinimu „The Final Season“, operatorius kartu su kūrybine grupe nusprendė, jog iškilmingo parado vaizdus bus geriausia įamžinti iš oro, filmuojant iš sraigtasparnio. Deja, viskas pasibaigė katastrofa: piloto nesuvaldytas sraigtasparnis kliudė elektros linijas ir tėškėsi į žemę. Pilotas ir kartu skridęs filmo prodiuseris patyrė rimtų sužalojimų. R. Schlotzhaueris žuvo.
„The Return of the Musketeers“ (1989): vienas iš aktorių mirė nuvirtęs nuo žirgo
Kai kuriems aktoriams lemta išgyventi aviakatastrofas, tuo tarpu kitiems lemta mirti nukritus iš pusantro metro aukščio. Būtent tai nutiko aktoriui Roy'ui Kinnearui, kuris, filmuodamasis juostoje „The Return of the Musketeers“, nuvirto nuo žirgo ir susilaužė dubens kaulus. Aktorius buvo skubiai nuvežtas į ligoninę, kurioje kitą dieną patyrė širdies smūgį ir nebeatsigavo. Sužinojęs apie R. Kinnearo mirtį, filmo režisierius nutraukė savo karjerą.
„Jumper“ (2008): užvirtusios dekoracijos sutraiškė filmavimo aikštelės darbuotoją
Šaltą ir gūsingą dieną ardydamas scenines dekoracijas, filmavimo aikštelės darbininkas Davidas Ritchie buvo mirtinai prispaustas ant jo užgriuvusio sukietėjusio žemės ir smėlio mišinio, kuriuo buvo padengtos kai kurios filmo dekoracijos. Filmavimai po nelaimės tęsėsi toliau, tačiau pats filmas vėliau sulaukė ypač šaltų atsiliepimų tiek iš žiūrovų, tiek iš kritikų.
„Troy“ (2004): uraganai, lūžę kaulai ir patemta Achilo sausgyslė
Šiame didelio biudžeto filme, kuriame nusifilmavo tokios žvaigždės kaip Bradas Pittas, Orlando Bloomas bei Diane Kruger, įvyko ne viena, o netgi trys nelaimės. Pirmoji smogė B. Pittui, vaidinusiam Achilą, – jis pasitempė ne ką kitą, o Achilo sausgyslę. Tai buvo maža bėda, palyginti su tuo, kas nutiko stipruoliui kultūristui George'ui Camilleriui. Filmuojant sudėtingą kautynių sceną, G. Camileeris susilaužė koją. Chirurgams operuojant koją, įvyko komplikacijų. Po dviejų savaičių aktorius mirė. Trečiąją nelaimę sukėlė permaininga gamta. Filmavimo vietą per mažiau nei mėnesį nusiaubė du stiprūs uraganai, pridarę nemažai nuostolių. Nepaisant to, filmas sulaukė epinio masto šlovės ir kino studijai uždirbo beveik pusę milijardo dolerių.