„Šiais laikais viskas taip lengvai ir greitai vartojama, srautas yra toks didelis, kad sunku pasivyti. Į šį greitą gyvenimo ritmą norėjome įterpti kažką lėto, kažką, kas leistų prisiminti, ką iš tiesų reiškia klausytis muzikos. Daryti tai ne važiuojant į darbą, o įsijungti ir klausytis nuo pradžių iki galo. Kiekvienas kūrinys yra susijęs vienas su kitu ir palaipsniui veda prie finišo – nėra nė vienos dainos, kuri tiesiog užpildytų laiką. Todėl jį reikia išklausyti visą iškart, gal net ne vieną kartą, tam, kad atrasti ir suprasti tikrąją žinutę“, – sako dueto nariai Karolis Talutis ir Deividas Alejūnas.
Albumas „Ramybė“ kalba apie pakilimus ir nuopuolius, visuomenės lūkesčius, pagrindines vertybes, alkį daryti vis daugiau, kūrybos kelyje ištinkančius sunkumus, užvaldančius troškimus ir svajones, jų lydimus pasirinkimus bei siekiamybe išliekantį ramybės jausmą, rašoma pranešime spaudai.
„8 Kambarys“ albume tampa lyriniu subjektu, pasakojančiu savo istoriją. „Pirmojoje dalyje kalbame apie tai, kaip pasiekiame populiarumo viršūnę, kuria sunku patikėti ir viskas atrodo lyg miražas. Tačiau niekas nemato to, kas lieka mums nulipus nuo scenos, kokie iš tiesų esame žmonės. Todėl visas aplinkos rodomas dėmesys mums atrodo netikras. Antroje albumo dalyje pasakojame, kaip sėkmė pradeda slysti iš po kojų, viskas, ką turėjome pasiekę – dingsta, o mes bandome tai neigti ir nenorime susitaikyti su realybe. Išgyvename vidinį konfliktą, jaučiame tuštumą. Paskutinė, trečioji dalis pasakoja apie grįžimą namo, pokalbį su artimu žmogumi, monologus su savimi ir, galiausiai, susitaikymą su savo prigimtimi ir supratimą, kad didžiausia stiprybė – buvimas savimi“, – albumo konceptą pristato „8 Kambarys“ nariai.
Albumo pavadinimas „Ramybė“ kūrėjams reiškia labai daug. „Supratome, koks stiprus tai žodis ir kad kurdami albumą mes būtent jos ir ieškojome, nes buvome išsibarstę, sudužę. Albumo kūrimas mus pagydė, į jį sudėjome viską, kas mus neramino“, – atvirauja „8 Kambarys“.
Karolis teigia, kad daug metų jį kankino nuolatinis nerimas, įtampa, gyvenimas ateitimi. Tačiau dabar jis pagaliau jaučiasi ramus. „Nebekaltinu savęs dėl to, kad nieko nedarau, arba darydamas kažką nebegalvoju apie kitą žingsnį. Supratau, kaip svarbu yra pasidžiaugti nuveiktais darbais ir kaip per didelį darbų ir gyvenimo tempą nepastebiu, jog gyvenu tokį gyvenimą, apie kokį ilgai svajojau, o gyvenimas ateitimi arba praeitimi laimės ir ramybės neatneš – juk nei vieno, nei kito nėra ir niekada nebus“, – teigia Karolis.
Tuo metu Deividas sako šiandien besijaučiantis ramus, nors gyvenimas ir siaučia lyg uraganas. „Išmokau valdyti savo jausmus ir emocijas, nusiraminti, paleisti blogas mintis, mažiau nerimauti dėl dalykų, kurių negaliu kontroliuoti. Dar daug ko nemoku, daug ko mokausi, bet vieną dalyką suprantu – ieškoti savo ramybės ir mokytis būti ramiu niekada nenustosiu. Ramybė man yra žmonės, kurie mane supa, ir mano kelias, kurį einu dabar jau su malonumu“, – atvirauja Deividas.
Albumas įkvėptas ir paremtas bendrų terapinių pokalbių su režisieriumi Sauliumi Baradinsku metu pasidalintais jausmais ir išgyvenimais.
„Pažintis su režisieriumi Sauliumi Baradinsku prasidėjo dar 2018 m. Tuo metu dalyvavau jo vaizdo įrašų kūrimo mokymuose. Stebint Sauliaus profesionalumą ir kuriamą ryšį, gimė mintis kada nors sukurti albumą bendradarbiaujant muzikos ir kino kūrėjams. Kuomet su Deividu ir Karoliu nusprendėme pasiūlyti Sauliui bendradarbiauti, supratau, kad tai bus įdomus eksperimentas, o taip pat ir nuotykis. Dabar viduje džiaugiuosi, kad tam ryžomės, esu laimingas dėl kūrybinio proceso ir pasiekto rezultato“, – komentuoja grupės prodiuseris Ričardas Fedasiukas.
Grupės nariai, Saulius ir Ričardas kalbėdamiesi palietė įvairiausias temas – nuo pandemijos ir karantino, karo Ukrainoje iki skyrybų. „Lietėme ten, kur skauda labiausiai. Saulius padėjo mums atsiverti, pažiūrėti į jau nueitą kelią, išryškinti savo stipriąsias savybes. Jis buvo mūsų komandos psichologas, įkvėpėjas ir draugas, kuriam gali sakyti visą tiesą be išvedžiojimų. Saulius yra kūrėjas, menininkas ir, drįstame teigti, vienas geriausių režisierių Lietuvoje. Taip pat prie albumo daug prisidėjo Niko Barisas – su juo praleidome daug valandų studijoje kurdami albumo skambesį“, – pasakoja „8 Kambarys“.
Albume ryški ir emocinės sveikatos tema – kalbama apie tai, ką reiškia iš arti susidurti su tamsiausiomis mintimis, panikos atakomis, depresija bei visišku prasmės praradimu. „Esame ta karta, kuri gali ir nori keisti požiūrį į emocinę sveikatą bei jos svarbą. Kodėl ištinka santykių krizės, kodėl iš niekur nieko prasideda panikos atakos, jautiesi susiskaldęs? Viskas dėl to, kad kėlei sau pernelyg aukštus reikalavimus ir peržengei savo limitus. Mūsų stiprybė ir išskirtinumas, kad nebijome kalbėti apie tai, kaip jaučiamės. Mes kalbame apie save, bet tuo pačiu kalbame ir už savo klausytoją“, – sako Karolis.
„Mūsų muzika, mums to net nesuprantant, jau seniai yra kažkieno terapija. Niekada neslėpdavome savo jausmų ir rodydavome juos tokius, kokie jie yra tuo metu. Daugelis vis dar sako, kad rodyti savo jausmus yra nevyriška. Tačiau aš su tuo nesutinku – manau, kad tai kaip tik yra brandu ir stipru. Mes tai galim daryti, mes mokam ir mums tai gaunasi, todėl norim įkvėpti daugiau žmonių kalbėti apie tai, kaip jie jaučiasi, o ne gniaužti jausmus viduje. Laukia ilgas kelias, kol žmonės dažniau rinksis terapiją vietoje savęs žalojimo ar savižudybės, bet stengtis reikia ir mes stengsimės. Kiekviena gyvybė yra svarbi, todėl jei mūsų indėlis į tai, kad ji išliktų, yra muzika, tuomet mes niekada nesustosime kurti“, – antrina Deividas.
Trečiasis albumas smarkiai skiriasi nuo dviejų ankstesnių – 2018 m. „Atlantida“ bei 2019 m. „Panacėja“. „Pirmus du albumus norėjome sukurti tokius, kad žmonės jų galėtų klausytis ir įsivaizduoti esą žiūrintys filmą – nuo pradžios iki galo, su visais emociniais šuoliais ir vingiais. Deja, to padaryti mums nepavyko – neišlaukėme. Todėl šįkart sau pasakėme: viskas, šis kartas bus kitoks, kad ir kas nutiktų, kad ir kiek laiko prireiktų, mes tai padarysime. Norėjom, kad jis būtų nepaprastas, jo gimimas mums neįprastas, o perklausa vyktų kaip filmo peržiūra. Taigi, iškentėjom ir pagaliau pristatom – nė vienas kūrinys nebus iki šiol girdėtas“, – džiaugiasi Deividas.
„Pirmajame albume mes ieškojome „Atlantidos“ – paslaptimis ir mitais apipinto miesto, kuriame tikėjomės atrasti savo svajones. Trečiajame albume mes ieškom ramybės. Atėjo supratimas, kad ta „Atlantida“ visada buvo čia – mūsų viduje. Kai viduje randi ramybę, daugiau nebereikia nieko, nereikia ieškoti svajonių miesto, nes visada jautiesi gerai čia ir dabar“, – teigia Karolis.
Pirmieji du „8 Kambarys“ albumai pasirodė vienas po kito, o štai trečiojo gerbėjams teko laukti net keturis metus. Tačiau autoriai teigia negalvoję apie trukmę, visą dėmesį telkę emocijai perteikti. „Dar niekada taip nesidžiaugiau kūryba kaip šiuo laikotarpiu. Norėjau mažiau galvoti, kas ir kaip išgirs kūrinį, o daugiau pasitikėti nuojauta ir sukurti kažką naujo, kuo galėčiau didžiuotis. Norėjau tikros emocijos. Juk čia kūryba, muziką rašo žmonės, todėl ji neturi ir negali būti tobula, tai yra tiesiog apgaulė. Man taip nusibodo stengtis būti tobulam – dabar noriu klysti ir mėgautis tuo“, – sako Karolis.
Albume panaudotos ir adaptuotos kompozitoriaus M. Urbaičio kūrinio kompozicijos „Ramybė“ motyvai. „Įvyko netikėtas sutapimas – nusprendėme savo kūrybą sujungti su klasika, o vienas iš pasirinktų kūrinių taip pat yra pavadinimu „Ramybė“. Klasika nemiršta. Tokius nemirštančius kūrinius mes ir stengiamės sukurti“, – teigia Deividas.
Dešimčiai ištikimiausių gerbėjų ir artimiausiems draugams „8 Kambarys“ suteikė išskirtinę galimybę pirmiesiems išgirsti albumą uždaros perklausos metu. Kūrėjai neslepia, kad buvo baisu ir nejauku, tačiau viskas pavyko gerai. „Matėme įvairių reakcijų: žmonės verkė, jiems šiurpo oda, jie šypsojosi, džiaugėsi... Mums, kaip kūrėjams, visa tai matyti yra didžiulis pasiekimas. Nė vienas nepradėjo muistytis ar tikrinti telefono. Tiesiog sėdėjome ir klausėmės muzikos. Susirinkusieji sakė, kad grįžo toks „8 Kambarys“, koks jis buvo pradžioje. Tai girdėti mums labai svarbu, nes vienu metu tikrai jautėmės pametę savo kelią“, – atvirauja grupės nariai.
Karolis prideda tuo metu supratęs, kaip stipriai yra patenkintas rezultatu. „Iki šiol, klausantis savo kūrybos dainų prie žmonių, visada išgirsdavau dalykus, kuriuos norėčiau pakeisti. Džiaugiuosi, kad šį kartą pavyko nugalėti savo vidinį kritiką“, – sako jis.
„O man labai patiko viena po perklausos išsakyta mintis: „arba žmonės pasiųs jus velniop, arba šitas albumas įsirašys į Lietuvos istoriją“. Kad ir kaip benutiktų, džiaugiuosi kiekviena šio albumo rašymo sekunde“, – sako Deividas.
Visa „8 Kambarys“ istorija – albume „Ramybė“.