Amanda Hocking „Mano kraujas pritaria“ („My blood approves“)
Išleista: 2010 m. balandį
Uždarbis: 2,5 mln. dolerių
A. Hocking – 28-metė rašytoja iš Minesotos. 2010 metais po nesėkmingų bandymų sudominti leidėjus romanais apie vampyrus ir zombius, Amanda įkrovė savo knygą „Mano kraujas pritaria“ į „Amazon“, kad ją galima būtų atsisiųsti į „Kindle“ ir į tinklalapį „Smashwords“ – elektroninių knygų „Sony“ ir „iBook“ vartotojams. Romano paaugliams siužetas paprastas: jauna mergina Elis susipažįsta su dviem broliais, įsimyli juos abu ir kankinasi, nes nežino, kurį pasirinkti. Abu jaunuoliai jai atrodo ypatingi. Žinoma, juk Peteris ir Jackas – vampyrai. Praėjus keliems mėnesiams po knygos publikavimo internete Amanda jau uždirbo 20 tūkst. dolerių, o 2012 metų pabaigoje jos pelnas pasiekė 2,5 mln. dolerių. „The New York Times“ A. Hocking sėkmę prilygino J. K. Rowling fenomenui, o „Wall Street Journal“ Amandą pavadino „Mūsų laikų Tolkinu“.
John Locke „Mirtini žmonės“ („Lethal people“)
Išleista: 2009 m. liepa
Uždarbis: 700 tūkst. dolerių
J. Locke – 61 metų pensininkas iš Kentukio. Didžiąją savo gyvenimo dalį jis buvo verslininkas, o prieš ketverius metus pradėjo rašyti ir išleido trilerių seriją apie buvusį CŽV agentą Donovaną Creedą. Pirmieji devyni mėnesiai po publikavimo sėkmės neatnešė, ir Johnas nusprendė investuoti į savo knygų populiarinimą. Jis sumokėjo tinklalapiui „Telemachus press“ už reklamą, ir reikalai iškart pagerėjo. Galiausiai J. Locke atrado savo auditoriją: vyresnės nei 45 metų amerikietės „pamilo“ pagrindinį veikėją – nuovokų ir bebaimį, aukštą ir stiprų. Per pusę metų buvo parsisiųstas milijonas knygos kopijų, o į Johno kišenę įbyrėjo 350 tūkst. dolerių. Kitas keturiolika knygų J. Locke nusprendė pardavinėti už 99 centus, o ne už 10 dolerių.
Darcy Chan „Atsiskyrėlė Mill Rivera“
Išleista: 2011 metų gegužė
Uždarbis: 700 tūkst. dolerių
D. Chan – 37-erių metų motina, teisininkė iš Niujorko. Ji, neturėdama, ką veikti vienišomis naktimis, kol jos vyras onkologas dirbdavo ligoninėje, rašė. Romanas „Atsiskyrėlė Mill Rivera“ pasakoja apie keistoką našlę, kurios bijo visas miestas, kuriame gyvena tikri keistuoliai. Našlė tampa slapta geradare ir tuos, kurie jaučia nepriteklių, apdovanoja. Penkerius metus ieškojusi, bet neradusi palaikymo tarp leidėjų, D. Chan įkrovė knygą į elektroninių knygų sistemą „Barnes & Noble’s Nook“, taip pat į tinklalapį Smashwords.com, kuris pats platina autorines knygas per „Apple iBookstore“, „Sony“ ir „Kobo“.. Iš pradžių D. Chan nustatė 2,99 dolerių kainą, bet pamačiusi, kad jos uždarbis siekia 39 dolerius, ji sumažino kainą iki 99 centų ir jos pardavimai kaipmat ėmė augti.
Stephanie Bond „Sustabdykite vestuves“
Išleista: 2012 lapkritį
Uždarbis: 500 tūkst. Dolerių
Virtualaus S. Bond populiarumo negalima pavadinti tiesiog eksperimentu todėl, kad ji vis dėlto nėra svetima literatūros rinkoje. Prieš tapdama rašytoja, S. Bond ruošėsi projektuoti informacines sistemas ir programuoti, bet vėliau paklausė dėstytojo patarimo ir ėmė rašyti. Nuo 1995 metų ji išleido 60 moteriškos erotinės prozos ir romantinių komedijų „popierinių“ knygų, o prieš kelerius metus ji ėmėsi skaitmeninės savarankiškos leidybos. Savo knygą „Sustabdykite vestuves“ ji įkrovė į „Amazon“. Knygoje jauna mergina bando atkalbėti savo mamą nesituokti su pagyvenusiu vyru, kuris turi audringą praeitį. Savo ruožtu, to vyro sūnus bando įkalbėti tėvą nevesti moters, kuri, jo manymu, medžioja jų šeimos turtus. Jaunieji kovotojai su būsimomis vestuvėmis susipažįsta ir įsimyli vienas kitą.
Michaelis Prescottas „Sprogstamas tekėjimas“
Išleista: 2010 metų birželį
Uždarbis: 500 tūkst. dolerių
M. Prescottas yra iš tų, kurie nepasiduoda. Visą savo gyvenimą jis bandė surasti savo vietą literatūros pasaulyje. Jo sėkmė buvo permaininga – vyras publikavo savo knygas ir pasirašinėjo skirtingais pseudonimais. Tačiau prieš kelerius metus 25 leidėjai atmetė jo trilerį „Sprogstamas tekėjimas“, todėl M. Prescottas nusprendė, kad 50-ies metų vyrui nebegalima tiek žemintis. Be to, to nepalaikytų pagrindinė romano herojė – stipri ir drąsi Jennifer Silence. Jos darbas – tyrinėti tai, ką parašė maniakai-žudikai, jų tekstuose rasti tam tikrų slaptų įkalčių. Į jos rankas patenka Jacko-Prievartautojo dienoraštis, kuris iškart jai atrodo įtartinas. Ir ne veltui: Jackas-Prievartautojas kažkaip susijęs su jos tėvo savižudybe. M. Prescottas tikėjosi, kad įkėlęs savo knygą į internetą, uždirbs porą šimtų dolerių, tačiau atsisiuntimų skaičius viršijo 800 tūkst. egzempliorių.
Chrisas Culveris „Vienuolynas“
Išleista: 2011 metų vasarį
Uždarbis: 245 tūkst. dolerių
Ch. Culveris dėstė etiką ir lyginamą religijotyrą universitete Arkanzaso pietuose, o vėliau nusprendė rašyti knygas. Iš pradžių jis rašė, bet nepublikavo jų, todėl jis turi keturis neišleistus romanus. Galima sakyti, juos rašydamas jis ištobulino savo įgūdžius. Parašęs penktąjį romaną, jis nusisamdė redaktorių, tačiau knygos viršelį ir maketą darė pats. Pagrindinis „Vienuolyno“ herojus – detektyvas Ashas Rašidas. Jis musulmonas ir turi problemų su alkoholiu, jam blogai sekasi darbe, keli nusikaltimai taip ir neišnarplioti. Jam tenka tirti savo dukterėčios nužudymą. Atrodo, kad dėl visko kalti narkotikai, tačiau ne. Knygoje atsirado vietos ir rusų mafijai, ir vampyrams. Pirmąjį mėnesį buvo parduota 20 knygos egzempliorių, antrąjį – net 1000, o toliau pardavimai tik augo. „Vienuolyną“ pažymėjo „New York Times“. Ch. Culverio sėkmė neliko nepastebėta, todėl jis tuoj pat pasirašė kontraktą dėl knygos išleidimo „popieriuje“.
Barry Eisleris „Būrys“
Išleista: 2011 metų spalis
Uždarbis: 140 tūkst. dolerių
B. Eisleriui 48 metai, jis gyvena Tokijuje ir užsidirba gyvenimui rašydamas romanus apie šnipą Johną Reiną, kurį „San Francisco Chronicle“ pakrikštijo kaip „patį žaviausią žudiką nuo Jameso Bondo laikų“. Beveik visa knygų serija apie J. Reiną išleista tradiciniu būdu ir buvo gerai perkama: skaitytojus žavi herojus – ilgaplaukis gražuolis, buvęs FTB agentas ir juodojo dziudo diržo savininkas. Prieš dvejus metus Barry netikėtai atsisakė pusės milijono dolerių vertės kontrakto už dvi naujas knygas. Jis nusprendė, kad 75 tūkst. dolerių iš jų jis sumokės savo agentui, neteks teisių į knygą, negalės spręsti, koks bus viršelis ir t. t. Sužinoję apie tokį B. Eislerio sprendimą, „Amazon“ marketingo skyriaus darbuotojai jam tuoj pat pažadėjo padėti reklamuojant knygą. Ji kainavo 99 centus ir pardavimai staigiai šoktelėjo. Po to B. Eisleris pakėlė kainą ir dabar „Būrys“ parduodamas už 10 dolerių.