1. Reguliarumas ir nuoseklumas: burnos šepetėlis, siūlas ir antiseptinis skalavimo skystis. Pirmas ir svarbiausias patarimas – užsiimkite reguliaria kasdiene savo burnos higiena. Tai greitas ir lengvas būdas pasirūpinti dantų sveikata, tačiau nepamirškite, jog dantų priežiūra turi būti teisinga ir negali apsiriboti vien dantų šepetėliu. Bent du kartus per dieną valykite dantis su dantų pasta ir šepetėliu, tam netingėkite skirti dvi minutes. Bent kartą per dieną naudokite dantų siūlą, jis padės pašalinti visus maisto likučius, kurie liko po valymo šepetėliu, be to, siūlą paprasta visuomet nešiotis su savimi. Labai svarbu reguliariai naudoti ir odontologų rekomenduojamą antiseptinį burnos skalavimo skystį, kuris naikina bakterines apnašas bei saugo nuo ėduonies, o kartu padeda išlaikyti gaivų burnos kvapą. Dantų valymas su šepetėliu sunaikina vos 25 proc. burnoje esančių bakterijų, o antibakterinėmis savybėmis pasižymintys antiseptiniai burnos skalavimo skysčiai padaro tą darbą, kurio negali atlikti dantų šepetėlis ar siūlas – jie sunaikina iki 99 proc. visų burnoje esančių bakterijų
2. Daugiau dėmesio dantenoms. Daugybė žmonių pamiršta, jog reikia rūpintis ne tik dantimis, tačiau ir sveikomis dantenomis. Odontologų teigimu, žmonės praranda daugiau dantų ne dėl ėduonies, o būtent dėl dantenų ligų. Pavyzdžiui, dantenų tinimą, kraujavimą, paraudimus paprastai sukelia dantų akmenys. Jų gydymas nėra sudėtingas – svarbu reguliari burnos higiena bei akmenų šalinimas odontologo kabinete. Tačiau nesirūpindami dantenomis rizikuojate susidurti ir su rimtesniais sveikatos sutrikimais. Tyrimais įrodyta, jog nuolat pažeistos dantenos yra atviras kelias bakterijoms bei virusams patekti į žmogaus kraują, tai gali iššaukti netgi įvairias širdies ligas. Jei kenčiate nuo kraujuojančių dantenų, pamėginkite vartoti daugiau vitamino C bei kietesnių daržovių, tokių kaip salierai ar morkos – tai puiki „mankšta“ dantenoms.
3. Pas odontologą keliaukite ne tada, kai skauda. Pas odontologą žmonės dažniausiai apsilanko tik tuomet, kai ėduonies ar kitų ligų pažeistų dantų jau negalima išgelbėti, tenka juos rauti ar netgi operuoti. Taigi specialistas pataria bent kartą ar du kartus per metus apsilankyti pas odontologą profilaktinei apžiūrai. Reguliarūs vizitai padės laiku sustabdyti nemalonių dantų susirgimų plitimą ar atsiradimą, taip pat išmoksite deramai rūpintis savo burnos higiena. Visuomet drąsiai klauskite savo gydytojo jums rūpimų klausimų apie dantų priežiūrą bei gydymą, išsiaiškinkite, kokios burnos priežiūros priemonės yra jums tinkamiausios ir kaip teisingai jomis naudotis.
4. Tinkama mityba ne mažiau svarbi nei dantų šepetėlis. Jei norite išsaugoti sveikus dantis, pagalvokite, ką valgote, ar jūsų organizmas gauna pakankamai būtinų vitaminų bei maisto medžiagų. Nepamirškite, jog turite rūpintis viso organizmo, o ne tik burnos sveikata. Dantims labiausiai kenkia rūgštūs produktai, gazuoti gėrimai bei saldumynai. Sustiprinti juos galite aprūpinę savo organizmą kalciu, kurio gausu neriebiame piene, jogurte, sūryje. Taip pat vartokite daug vaisių bei daržovių, valgykite riešutų ir žuvies – iš šių produktų gausite dantims reikalingo fosforo. Po valgio kramtykite gumą – tai skatina seilių išsiskyrimą, o jos padeda natūraliai sureguliuoti rūgštinės bei šarminės terpės balansą.
5. Cigaretės bei alkoholis – viena didžiausių grėsmių. Ne paslaptis, jog rūkydami bei vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, taigi dantys nėra išimtis. Cigaretės bei alkoholiniai gėrimai yra vieni iš didžiausių nuodų visai burnos gleivinei. Rūkančių žmonių dantų emalis itin greitai plonėja bei pakeičia spalvą, dantys tampa trapūs, greičiau genda. Alkoholiniai gėrimai labiausiai kenkia dantenoms ir liežuviui, sudirgintiems audiniams gresia periodontitas, o pažeistuose dantyse greičiau vystosi parodontozė.