Anot dermatologės Rūtos Gancevičienės, šis posakis puikiai tinka ir jai: dėl veido odos problemų kaltas ne blogas oras, o netinkama jos priežiūra. Ji pateikia tris taisykles, kurių reikia laikytis norint, jog veido išliktų graži ir žiemą.
Pasirinkite tinkamo riebumo veido kremą
Žiemą mūsų veido oda kenčia ne tik nuo šalčio, bet ir nuo staigių oro temperatūros permainų. Juk kai iš šiltos ir sausos patalpos išeiname į lauką temperatūros skirtumas gali siekti net kelias dešimtis laipsnių. Staigūs temperatūrų svyravimai ilgainiui sukelia veido paraudimus, o nuo sniego, drėgmės ir šalčio oda išsausėja, tampa jautresnė, gali pradėti pleiskanoti. Natūralu, kad norėdamos atstatyti odos drėgmę tepame ją riebesniu apsauginiu kremu. Tačiau tirštą, riebų maitinamąjį kremą su įvairias augaliniais aliejais ir vitaminais reikėtų rinktis tik tada, jei einate į lauką ir ruošiatės ten praleisti šiek tiek laiko. Tuo tarpu namuose rinkitės lengvesnės konsistencijos drėkinamąjį kremą – šiltoje aplinkoje per riebūs kremai odą vargina, užspaudžia poras ir neleidžia jai kvėpuoti. Todėl verta žiemos metu turėti keletą skirtingų dieninių kremų.
Atkreipkite dėmesį į apsauginio kremo sudėtį
Žiemą reikėtų ieškoti tokio maitinamojo kremo, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus. Toks riebesnis kremas sukuria apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir neleidžia jai prarasti sukauptos drėgmės. Kai kuriuose kremuose esantys riebalai stingsta net nedideliame šaltyje, todėl plona veido odą dengianti riebalų plėvelė sutrūkinėja ir taip pažeidžiama odos apsauga. Tuo tarpu moderniose kosmetikos priemonėse naudojamas toks riebalų/aliejų ir vandens derinys, kuris žemoje temperatūroje nestingsta, nepalieka odos paviršiuje matomos aliejinės plėvelės bei neužkemša porų. Beje, išradingai parinkti aliejų deriniai gali turėti ir tam tikrų aromaterapinių savybių, pavyzdžiui, padėti atsipalaiduoti prieš miegą.
Nepamirškite odos drėkinti
Pamirškite mitą, jog žiemą negalima naudoti drėkinamojo kremo. Nors šaltuoju laikotarpiu patartina rinktis kiek riebesnius maitinamuosius kremus, nereikėtų bijoti drėkinamųjų komponentų, esančių dieniniame kreme, ypač jei didžiąją dienos dalį praleidžiate automobilyje ar šiltose patalpose. Visgi žiemą reikėtų vengti lengvo, visai skystos konsistencijos, vandens pagrindu pagaminto kremo. Tokie kremai į odą įsigeria itin greitai, tačiau drėgme ją aprūpina tik labai trumpą laiką ir nepalieka apsauginės lipidinės plėvelės, todėl odos barjerinės savybės ne palaikomos, o išbalansuojamos. Taigi mūsų oda, nepaisant nuolatinio drėkinimo, dar labiau sausėja. Be to, nepamirškite kremu pasitepti likus mažiausiai pusvalandžiui iki išeinant į lauką, kad kremas suspėtų įsigerti į odos gilesnius sluoksnius ir susidarytų švelni apsauginė hidrolipidinė apsauginė plėvelė.
Šių paprastų taisyklių laikymasis ir tinkamo kremo pasirinkimas padės džiaugtis gražia oda net ir atšiauriausiomis klimatinėmis sąlygomis.