„Dabar bandome realiai surinkti liudijimus apie mano gyvenimą Lietuvoje ir bandysime parodyti Nausėdai, kad vis dėlto, aš visai geras bičas, nusipelniau pilietybės“, – pokalbį humoro gaidele pradeda Gian Luca.
Vyras neslepia, jog gauti Lietuvos pilietybę nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti, ir tikina – procesas nuo jo priklauso daug mažiau, nei norėtų: „Lietuvos pilietybę nusipelnyti labai sunku, nėra taip, kad viskas vyktų automatiškai ir taip greitai, kaip norėtųsi.
Svarbiausia – negalvoti, kad jau atvažiavome, kad pilietybė yra privalomas dalykas. Ji nėra privaloma, ne aš turiu pagal savo nuopelnus svarstyti, ar tinkamas laikas man ją duoti, ar ne“, – tikina G. L. Demarco.
Paklaustas, kodėl lietuviškas pasas jam toks svarbus, Gian Luca atsako, norintis prisidėti prie Lietuvos gerovės, ir tikina, jog mūsų šaliai yra dėkingas už daug dalykų. Vyras atviras – norėtų prisidėti ir prie Lietuvos saugumo.
„Man būtų paprasčiau turėti pilietybę, aš norėčiau tarnauti kariuomenėje kaip virėjas. Italijoje labai jaučiasi neramumai. Būtų labai faina, kad mano vaikai pamatytų tą pilietiškumą.
Lietuva yra įspūdinga šalis, kurioje aš įgyvendinau savo svajonę – sukūriau šeimą. Reiktų dalintis tuo pilietiškumu kartu su mano šeima. Noriu būti pilnai šios šalies dalimi, o ne tik pusiau. Noriu pilnavertiškai gyventi, ne tik kaip svečias. Jau užtenka būti svečiu, dabar norisi būti piliečiu.
Lietuviai mane visada palaiko, ir visada tas palaikymas buvo beprotiškas, aš Italijoje tokio palaikymo nesulaukiau kaip čia“, – džiaugiasi italas.
Gian Luca įsitikinęs – lietuviams dabar labiau nei bet kada svarbu nebūti susiskaldžiusiems, o kaip tik susivienyti. Garsus virtuvės šefas kalbėdamas prisimena ir Lietuvos nepriklausomybės užuomazgas, bei „dainuojančią revoliuciją“.
„Žmonėms kyla visokių klausimų, abejonių, kad Lietuva – bloga valstybė. Kiekviena valstybė turi savo problemų. Italijoje nuolat yra problemų tokia gausybė, kad sunku net papasakoti.
Lietuva yra veiksme, kūrime, ji yra graži. Galime ginčytis, bet tame ir yra grožis – nuomonių skirtingume. Nereikia visko griauti. Reikia toliau galvoti, kad mes Lietuvą statome, ir viskas bus tikrai gerai.
Dabar reikia susitelkti visiems kartu, ir užsieniečiams, ir vietiniams. Lietuva dėl vienų ar kitų priežasčių gyvuoja tūkstantį metų. Dabar turime kaip tik susiimti, nes laikai tikrai neatrodo ramūs.
Man atrodo, kad lietuviai turi prisiminti – jie yra vieninteliai, kurie priešą iš savo šalies išvarė dainuodami. Jie kartais tai pamiršta. Kartais atrodo, kad nieko nebuvo, ir kaltina vien valdžią dėl visko. Ne vien valdžia kuria valstybę, bet ir mes visi. Reikia baigti daryti nesąmones ir dirbti visiems kartu“, – svarsto Gian Luca.
Pokalbio pabaigoje vyras dar kartą pabrėžia savo meilę Lietuvai. Pasak jo, būtent čia išsipildė visos jo svajonės – įskaitant ir nuostabią šeimą.
„Lietuva man davė jėgų sukurti viską. Man čia pavyko susikurti gyvenimą. Radau Eglę, sukūriau šeimą, turiu vaikus. Turėjau galimybę komentuoti olimpinėse žaidynėse. Turėjau galimybę daryti dalykus, apie kuriuos net nebūčiau pagalvojęs.
Negaliu būti nedėkingas. Aišku, kad kartais nėra lengva, kartais šita šalis mane užknisa, bet lygiai taip pat mane kartais užknisa ir Italija. Nėra kitokios tokios šalies, kaip Lietuva. Ir gamta čia įspūdinga“, – gražių žodžių Lietuvai negali Gian Luca Demarco.
Laida „Gero vakaro šou“ su virtuvės šefu Gian Luca Demarco – jau trečiadienį, 19:30 per TV3!