• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

12 produktų, kurie stiprina kaulus

Vis dar džiaugiamės rudens saulute, tačiau neišvengiamai artėja žiema, su speigais ir slidžiomis gatvėmis. Pirmasis sniegas ir ledas – pats karščiausias metas traumatologams. Ar galima užbėgti traumoms už akių?

REKLAMA
REKLAMA

Liaudyje sakoma: žinotum, žmogus, kur krisi – pagalvę iš anksto pasidėtum. Deja, numatyti kritimų tikrai neįmanoma. Tačiau tinkamai pakoregavus valgiaraštį galima užsitikrinti, kad kaulai iki pirmųjų šalnų bent kiek sustiprėtų ir taptų atsparesni lūžiams. Organizmo papildymas reikiamomis medžiagomis – puikiausią osteoporozės profilaktiką. O svarbiausios jos sudedamosios dalys – reguliari mankšta (stiprinanti raumenis ir gerinanti pusiausvyrą) bei sveika mityba. Svarbiausiu mitybos elementu, be abejo, galima pavadinti kalcį.

REKLAMA

Kalcio atsargas geriausiai papildo pienas ir jo produktai (sūris, jogurtas, varškė) bei jų pagrindu pagaminti patiekalai. Kiti produktai, kurie turi kalcio – sojų varškė, lašiša, sardinės su kaulais, sultys su kalciu, brokoliai ir kt.

Kalcis leidžia kaulams išlikti tvirtiems, be to, saugo vidaus organus. Stingant kalcio prarandamos jėgos, kaulai tampa trapesni, greičiau lūžta.

REKLAMA
REKLAMA

Kokiais produktais papildyti valgiaraštį, kad kaulai būtų stipresni?


  • Nesmulkintais grūdais: rudaisiais ryžiais, avižų, kukurūzų, grikių, kviečių, rugių kruopomis.

  • Daržovėmis: brokoliais, morkomis, špinatais, lapinėmis salotomis, svogūnais, salierais, šparaginėmis pupelėmis, artišokais, cukinijomis, cikorijomis, agurkais, šparagais, raudonaisiais ir juodaisiais pipirais, briuseliniais kopūstais, pomidorais.

  • Ankštiniais augalais: žirniais, lęšiais, pupelėmis, sojos pupelėmis ir kitais sojos produktais.

  • Riešutais ir sėklomis – saulėgrąžų, moliūgų, sezamo.

  • Kasdien išgerkite ne mažiau kaip 8 stiklines vandens.


„Gipso“ dieta

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nutiko nelaimė ir kaulas lūžo? Šiuo sunkiu metu svarbu ne tik neapsikrauti dideliu fiziniu darbu, bet ir susirūpinti valgiaraščiu – kad sveiktumėte sklandžiau ir sparčiau.

Visų pirma pildykite kalcio atsargas. Šis mikroelementas būtinas visavertiškam gijimo procesui.

REKLAMA

Vitaminas C. Lūžę kaulai nesuauga vos mostelėjus burtininko lazdele. Lūžio vietoje iš pradžių susiformuoja savotiškas tinklelis iš jungiamojo audinio, kuris ilgainiui užpildomas kalciu. Jungiamojo audinio (kolageno) pagrindas – vitaminas C. Taigi jo taip pat nepamirškite įtraukti į mitybos racioną. Vitamino gausu citrusiniuose vaisiuose, spanguolėse, saldžiuosiuose pipiruose, raugintuose kopūstuose ir kt.

REKLAMA

B grupės vitaminai. Geriausia vartoti šių vitaminų grupės kompleksą. Vieno B grupės vitamino perteklius nekompensuoja kito B grupės vitamino trūkumo. Šių vitaminų daugiausia galima gauti vartojant rupaus malimo grūdų gaminius, žaliąsias daržoves, mėsą.

Vitaminas D. Geriausias šio vitamino šaltinis – pasivaikščiojimas gryname ore. Tiesa, gydantis kaulų lūžius dažnai tai būna gana sunkiai įgyvendinama. Šiek tiek vitamino D galima gauti vartojant riebią žuvį, taip pat jo yra kiaušinio trynyje. Tačiau su maistu gaunamą vitaminą organizmui pasisavinti sunkoka. Todėl paprastai gydantis kaulų lūžius rekomenduojama vartoti sintetinių papildų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Amino rūgštys. Jų labiausiai reikia raumenims, kad sustabdytumėte atrofiją. Be to, dauguma amino rūgščių dalyvauja ir kaulėjimo procese. Patikimiausi šaltiniai – mėsa ir natūralūs sultiniai. Tik verčiau atsisakykite kepto maisto – papildoma apkrova kepenims tikrai nereikalinga, nes joms ir taip tenka šalinti kaulo lūžio metu po organizmą pasklidusius produktus. Amino rūgščių taip pat galima gauti ir su žuvimi.

Gera nuotaika. Daugiau šypsokitės ir sveiksite greičiau. Teigiamos emocijos didina organizmo atsparumą, padeda atsispirti blogai nuotaikai ir greičiau pasveikti!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų