• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

12 patarimų, kaip atskirti gerus produktus nuo šlamšto (II)

Batai „neprasinešios", o rafinuotas aliejus netinka salotoms gardinti

Sunku uždirbti pinigų, bet dar sudėtingiau juos tinkamai išleisti. Gamintojai taip ir taikosi pakišti kokį prastesnį daiktą už kuo aukštesnę kainą, todėl nuolat tenka būti itin budriam. Dėl to, užuot patyrę malonumą, pirkdami bet kokį daiktą patiriame stresą. Juolab kad išmanyti apie visas prekes ir neįkliūti į rinkodaros specialistų rezgamas pinkles nėra paprasta.

Sunku uždirbti pinigų, bet dar sudėtingiau juos tinkamai išleisti. Gamintojai taip ir taikosi pakišti kokį prastesnį daiktą už kuo aukštesnę kainą, todėl nuolat tenka būti itin budriam. Dėl to, užuot patyrę malonumą, pirkdami bet kokį daiktą patiriame stresą. Juolab kad išmanyti apie visas prekes ir neįkliūti į rinkodaros specialistų rezgamas pinkles nėra paprasta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent todėl labai praverčia išmanančių žmonių patarimai. O kas geriau nutuokia apie įvairias prekes, jeigu ne verslininkai ir vadybininkai, kurie jas gamina ir parduoda? Todėl, rašo slon.ru, kelių verslininkų ir ekspertų buvo paprašyta pateikti praktinių patarimų iš asmeninės patirties.

REKLAMA

Jūsų dėmesiui – antroji jų patarimų dalis.

Prieš vaišindamiesi, pauostykite gėrimą

Nekokybišką alkoholį paprastai išduoda ryškus intensyvus aromatas, liudijantis, kad jį gaminant buvo panaudotos specialios aromatizuojančios medžiagos.Įtarimų turėtų sukelti ir ryški intensyvi spalva, teigia Rusijos įmonės „Ladoga“ vyriausioji technologė Jekaterina Perstneva. Anot jos, tokiu atveju visai nieko nereiškia, kad etiketėje nurodyta, jog naudotos tik natūralios medžiagos ir nepaminėti jokie spalvos ir skonio stiprikliai.

REKLAMA
REKLAMA

„Norint nustatyti, ar naudoti maistiniai dažai, pavyzdžiui, raudonos ar rudos spalvos, įkišti į gėrimą natūralų nebalintą vilnonį siūlą ir pavirinti 10 minučių. Paskui siūlą išplaukite ūkiniu muilu. Jei gėrimui nuspalvinti naudoti ne natūralūs dažikliai, siūlas neišsiplaus – jis ir liks nudažytas ryškia spalva“, – pataria specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rafinuotas aliejus tinka ne salotoms pagardinti, o varikliams tepti

Kai kurie rafinuoto dezodoruoto augalinio aliejaus gamintojai pastaruoju metu rašo apie naudingas šio produkto savybes ir net rekomenduoja naudoti jį ne tik kepimui, bet ir salotoms gardinti. Tačiau, įspėja vienos Rusijos kompanijos valdybos pirmininkas Maksimas Protasovas, tai tik rinkodaros triukas.

REKLAMA

Pasirodo, rafinuojant aliejų iš jo dingsta praktiškai visos naudingos medžiagos, o pridėjus dezodoruojančių medžiagų – ir tikrojo kvapo likučiai.

„Tokį aliejų galima pilti į variklį, nes ant jo atsiranda užrašas „užsiliepsnoja esant N temperatūrai“. Nepamirškite, šis aliejus skirtas kepti, o salotoms ruošti reikia naudoti gyvą – išspaustą aliejų: alyvuogių, saulėgrąžų ar bet kurį kitą, svarbu, kad būtų pagamintas ne naudojant cheminę reakciją“,– pataria specialistas.

REKLAMA

Netikėkite, kad batai „prasinešios“

„Spaudžia? Vis tiek pirkite, jie „prasinešios“, – kartais sako batų pardavėjai. Iš tikrųjų prekyboje dabar yra nemažai priemonių avalynei pratempti bei specialių pleistrų nuo nuospaudų. „Tačiau tai, kad avalynė prasinešioja, netiesa“, – tvirtina kompanijos „Rusijos avalynė“ direktorius Antonas Titovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialisto, kokie bebūtų batai – sportinio tipo ar aukšta pakulne – jie iš pat pradžių turi būti patogūs. Kiekvienas gamintojas turi savo standartus. Nors avalynės modeliai skirtingi, pagrindiniai dalykai visuomet išlieka tie patys. „Jei kurio nors gamintojo avalynė jums patogi, tai ir kiekviena kita šio gamintojo avalynės pora jums tikriausiai tiks“, – teigia jis.

REKLAMA

Jis pataria rinktis odinę avalynę, nes bet kokie odos pakaitalai yra nehigieniški, kojos tokiuose batuose prakaituos, gali atsirasti grybelis ir nemalonus kvapas. „Jei tai sandalai ar kita atviro tipo avalynė – dar pusė bėdos, nes kojos juose vis tiek „kvėpuoja“, bet jei tai bateliai ar ilgaauliai batai, jie turi būti tik odiniai“, – teigia A. Titovas.

REKLAMA

Pigiausi bilietai – prieš tris mėnesius

Jei norite kaip galima pigiau įsigyti skrydžio bilietus, pirkite juos likus 80–90 dienų iki planuojamos kelionės, pataria vienos turistinių kelionių paieškos svetainės steigėjas Konstantinas Kalinovas. Deja, teigia jis, beveik niekas taip nesielgia ir moka už bilietus gerokai brangiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

GMO ar natūralūs produktai?

„Jei ant kurio nors produkto pastebėjote užrašą „Be GMO“ (genetiškai modifikuoti produktai) – tai nebūtinai gali būti tiesa. Duona, mėsa, paukštiena, žuvis, vanduo savaime suprantama, negali būti modifikuoti.

Tačiau, pavyzdžiui, mėsos gamintojai, išdidžiai skelbiantys, kad jų produktuose nėra GMO, negali to paties parašyti apie naudotus pašarus“, – aiškina Rusijos ekspertas Andrejus Sizovas. Pasak jo, karvės gali būti šertos kukurūzais, kuriuose buvo GMO.

REKLAMA

Tačiau, teigia ekspertas, jis linkęs skeptiškai vertinti ne produktus su GMO, o tuos, apie kuriuos skelbiama, kad jie ekologiški, užauginti ūkininkų, naudojančių tik natūralias trąšas ir panašiai. Bent jau Rusijoje, nes čia nėra nacionalinės tokių produktų sertifikavimo įstaigos, o užsienio firmų atstovai kviečiami labai retai.

REKLAMA

Forma brangesnė už turinį

Ir gamintojams, ir vaistinėms labiau apsimoka parduoti kuo brangesnius preparatus. Tačiau skirtingai supakuotuose ar šiek tiek kitokios sudėties preparatuose veiklioji medžiaga paprastai būna ta pati, teigia vienos vaistų įmonės valdytojas Andrejus Mladencevas.

Jis ragina atkreipti dėmesį, kad ir kainos skirtumai paprastai aiškinami ne didesniu ar mažesniu vaistų efektyvumu, o tuo, kad kuriuos nors iš jų, pavyzdžiui, patogiau vartoti. „Tačiau vaistų poveikiui jokios įtakos nedaro, ar tabletė iš dėžutės pati iškris jums į delną paspaudus kokį nors mygtuką“, – primena jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas pavyzdys. Vienas tabletes reikia gerti tris kartus per dieną, o kitus – įvilktas į specialų apvalkalą, dėl kurio organizmas jas įsisavina per ilgesnį laiką – vieną kartą per dieną. Išgerti vaistus kartą per dieną – patogiau, tačiau poveikis bus toks pats, aiškina jis.

Pasak specialisto, jokiu būdu nereikėtų taupyti tokiu atveju, kai vietoje originalių vaistus sukūrusių gamintojų preparatų galima rinktis pigesnių generinių. O jeigu jau tenka rinktis pastaruosius, tai turi būti bent jau gerą vardą gaminant kitus preparatus pelniusi įmonė.

Taip pat skaitykite:

12 patarimų, kaip atskirti gerus produktus nuo šlamšto (I)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų