Ho-Chunk kalbą moka Winnebago gentis, esanti Viskonsine ir Nebraskoje, JAV. 2004-aisiais buvo likę vos 11 žmonių, kalbančių šia kalba. Visi jų taip pat mokėjo ir angliškai.
Surinamo džiunglėse gyvena Akurio tauta. Vos 10 šios tautos žmonių kalba jų gimtąja kalba. Likę 40 yra dvikalbiai – moka ir panašią į jų pačių, tačiau kiek populiaresnę kalbą, pavadinimu Trió.
Mullukmulluk kalbą moka vos 9 žmonės. Ši kalba buvo atrasta 1988-aisiais šiaurinėje Australijos dalyje.
Paskutinįkart El Molokalba užfiksuota buvo 1994-aisiais, ir tuomet ja kalbėjo vos 8 vienos Kenijos tautos žmonės. Labai tikėtina, kad šia kalba jau niekas nebekalba.
Tuscarora kalbą 1997-aisiais mokėjo vos 4 žmonės JAV. Šiuo metu ją dar moka 7 žmonės Kanadoje.
Iš Nigerijos kilusią kalbą Njerep moka vos 6 žmonės. Visi likę pradėjo kalbėti Mambila.
Jabutí – dar žinoma kaip Djeoromitxi ir Yabutí jau beveik išnykusi. Ja laisvai kalba 5 Brazilijos gyventojai. Tačiau dar bent 30 ją šiek tiek supranta.
2000-aisiais tyrinėtojai atrado 4 žmones, kurie kalba senovine Tehuelche kalba, kuria kažkada kalbėjo Čilės ir Argentinos tautos.
Australijoje liko 3 žmonės, kurie kalba tik Marti Ke kalba. Dar keletas žmonių žino šią kalbą, tačiau pirmenybę skiria anglų, Murrinh Patha or Kriol kalboms.
Tinigua įdomi tuo, kad ji išsivystė atskirai nuo kitų kalbų. Deja, kalbančių ja beliko vos pora Kolumbijos žmonių.
Mapia salos nėra tankiai gyvenamos, o ir salos gyventojai daugiausia kalba kitomis populiaresnėmis kalbomis. Beliko vos vienas senolis, mokantis autentišką Mapia kalbą.