1. Saulės dievo Helijo skulptūra
Helijo skulptūra, stovėjusi Rodo saloje, buvo milžiniška statula, pastatyta tarp 292 ir 280 metų prieš Kristų. Ši masyvi statula buvo beveik 30 metrų aukščio ir stovėjo ant 15 metrų marmurinio pagrindo. Šis meno kūrinys buvo vienas iš 7 Senojo pasaulio stebuklų.Bronzinei skulptūrai pastatyti reikėjo daugiau kaip 12 metų. Ji stovėjo žiūrėdama į Rodo miestą 66 metus, kol žemės drebėjimas sugriovė monumentą į šimtus dalelių, kurios ligi šiol guli.
2. P. Pikasas „Dailininkas“ (angl. „The Painter“)
Šis garsus Pikaso paveikslas „Dailininkas“ buvo prarastas per Šveicarijos oro linijų lėktuvo avariją, kuri įvyko Halifakse, Kanadoje, 1998 metų rugsėjo 2 dieną. Šis paveikslas buvo įvertintas pusantro milijono JAV dolerių.Keliaudami iš Niujorko „JFK“ oro uosto į Ženevą, pilotai išsiuntė pavojaus žinutę ir bandė nusileisti avariniu būdu Naujosios Škotijos provincijoje, tačiau lėktuvas sudužo Atlanto vandenyne. Katastrofos metu žuvo visi 229 lėktuve buvę žmonės. Rasta tik 20 centimetrų paveikslo.
3. 14 Gustavo Klimto paveikslų
Gustavas Klimtas – garsus austrų simbolizmo dailininkas, kurio darbai buvo koncentruoti į moteriškas formas. Serena Lederer buvo meno mecenatė, surinkusi 14 dailininko paveikslų. Meno kūriniai 1943 metais buvo išsiųsti į „Schloss Immendorf“ muziejų, tačiau naciai 1945-aisiais padegė muziejaus pastatą, todėl visi jame eksponuoti darbai sudegė, tarp jų ir 14 Gustavo Klimto paveikslų.4. Claude‘as Monet „Vandens lelijos“ (angl. „Water Lilies“)
Claude‘as Monet buvo prancūzų dailės impresionizmo pradininkas. 1883 metais jis nutapė keletą puikių paveikslų su vandens lelijomis. Modernaus meno muziejus Niujorke įsigijo du tokius paveikslus 1957 metais. Vos po metų – 1958-ųjų balandžio 15 dieną – antrajame muziejaus aukšte kilo gaisras. Jo metu sudegė abu Claude‘o Monet paveikslai. Kaip paaiškėjo, gaisras kilo dėl vieno darbininko, kuris keitė kondicionavimo sistemą, kaltės. Darbininkas sugalvojo parūkyti netoli skardinių su dažais, pjuvenų ir drabužių iš drobės. Numesta cigaretės nuorūką iškart uždegė drobę, ir gaisras staigiai išplito.Per gaisrą vienas darbuotojas žuvo, keli ugniagesiai apsinuodijo dūmais. Muziejaus darbininkai kiek įmanoma bandė gelbėti paveikslus, bet „Vandens lelijos“ buvo visiškai sunaikintas. Muziejininkai bandė jį restauruoti trejus metus, tačiau galų gale paskelbė, kad tai neįmanoma.
5. Sutherlando Winstono Churchillo portretas
1954 metais Grahamas Sutherlandas gavo užduotį nutapyti Didžiosios Britanijos premjero Winstono Churchillo portretą. Paveikslas buvo pristatytas per žymaus politiko 80-metį. Dailininkas buvo žinomas modernistas, kuris sugebėdavo perteikti tikrąją objektų pusę. Piešdamas premjero portretą G. Sutherlandas jį perteikė tokį, koks yra, o ne su deramu didingumu, kaip buvo įprasta tapant valstybės politikų portretus. Todėl W. Churchilliui ir jo žmonai paveikslas nepatiko.Viešai pristačius paveikslą, jis buvo nugabentas į politiko gimtuosius namus Chartwell, bet daugiau jo niekas nematė. Mirus politiko žmonai paaiškėjo, kad ji sunaikino paveikslą, vos tik šis buvo atvežtas į namus.
6. Michelangelo‘as „Leda ir gulbė“ (angl. „Leda And The Swan“)
Paveikslą „Leda and the Swan“ apie 1530 metus nutapė žymus dailininkas Michelangelo. Paveikslą dailininkas atidavė savo draugui ir mokiniui Antonio Miniui, kuris meno kūrinį nuvežė į Prancūziją. Bičiulis turbūt pardavė paveikslą, nes paskutinį kartą jis demonstruotas karališkoje kolekcijoje Fontenblo miestelyje XVI amžiaus 4 dešimtmečio pradžioje. Teismo dailininkas nutapė paveikslo kopiją, kuri išliko iki šių dienų. Kur dingo originalus paveikslas, nėra žinoma.7. Johnas Banvardas Misisipės upės panorama
Paveikslas viršuje yra kitas Johno Banvardo kūrinys.Johnas Banvardas buvo Amerikos panoramų ir portretų dailininkas. Garsiausias jo kūrinys – Misisipės upės panorama.1840 metais dailininkas praleido mėnesius keliaudamas laivu Misisipės upe. Jis padarė nemažai brėžinių, iš kurių suformavo itin didelę upės panoramą ant drobės.
Meno kūrinio aukštis buvo apie 3,6 metro o ilgis – net 369 metrai. XIX amžiaus pabaigoje paveikslas buvo supjaustytas į dalis. Tačiau dalys niekados nebuvo vėl sudėtos kartu, todėl paveikslas daugiau nebuvo eksponuotas.
8. Vincentas Van Goghas „Dailininkas pakeliui į darbą“ (angl. „The Painter On His Way To Work“)
Šis yra vienas iš daugelio dailininko kūrinių, kuriuose jis vaizduoja save su menininko įrankiais, einantį į Montmajour miestelį 1888 metais.
9. Antoine'as Watteau „Pavasaris“ (angl. „Spring“)
Antoine Watteau buvo prancūzų dailininkas, kuris gyveno XVII amžiaus pradžioje. Maždaug apie 1716 metus jis nutapė seriją paveikslų, tarp kurių buvo ir paveikslai pavadinimais „Pavasaris“, „Ruduo“, „Žiema“ ir „Vasara“. Tik vienas iš keturių išliko. Meno kūrinys „Pavasaris“ buvo rastas 1964-aisiais, tačiau po dvejų metų sunaikintas gaisro, o „Ruduo“ ir „Žiema“ niekada nerasti.10. Johannesas Vermeeris „Koncertas“ (angl. „The Concert“)
Johanneso Vermeerio paveikslas „Koncertas“ yra laikomas pačiu brangiausiu pavogtu meno kūriniu. Jo kaina yra apie 200 milijonų dolerių. 1990 metais du vagys apsimetė policininkais ir pavogė trylika meno kūrinių iš „Isabelle Stewart Gardener“ muziejaus Bostone. Nei vienas iš pavogtų paveikslų nebuvo rastas iki šiol.Beje, tarp vagių grobio buvo ir Rembrandto paveikslas „Audra Galilėjos jūroje“ (angl. „The Storm on the Sea of Galilee“).