10. Raudona spalva lėtina laiko suvokimą
2011-aisiais grupė mokslininkų iš Londono atliko eksperimentą, įrodžiusį spalvų įtaką laiko suvokimui. Mokslo muziejuje eksperimento dalyviai buvo įleidžiami į patalpas su skirtingų spalvų apšvietimu. Dalyvių buvo paprašyta nurodyti, kiek jų manymu laiko prabėgo, jiems būnant patalpoje. Išsiaiškinta, kad minutė trunka ilgiau, kai apšvietimas yra raudonos spalvos. Tiksliau – net 11 sekundžių.
Raudona spalva skatina mus pažinti aplinką, kurioje esame. Tai reiškia, kad mūsų smegenys tiesiog apkraunamos nauja informacija, dėl kurios ir atrodo, kad laikas slenka kur kas lėčiau.
9. Muzika gali nulemti, ar mėgausitės valgomu maistu
Ar jums kada nors teko nusivilti savo mėgstamo restorano maistu? Tikriausiai dėl to kaltinote virtuvės šefą net nepagalvoję apie dar vieną kaltininką – netinkamą muziką.
2012-aisiais tyrėjai Ilinojuje greito maisto restorane atliko eksperimentą – atskirose patalpose jie valgantiems leido klausytis skirtingų tipų muzikos. Vienoje – lėtos, raminančios, o kitoje – įprastinės. Kai tyrėjai apklausė pietavusiuosius, paaiškėjo, kad raminančios muzikos besiklausiusieji valgė mažiau ir žymiai labiau mėgavosi maistu. O įprastinėje aplinkoje pietavę daug negalvojo apie valgį ir sušlamštė viską.
Taigi kitą kartą pietaudami pagalvokite, kad galbūt ne virėjas kaltas, o netinkama aplinka, girdima muzika taip pat gali jus neigiamai paveikti.
8. Dėl streso jums gali būti patrauklūs visai kiti žmonės nei įprastai
Pasirodo, ne gamta ar instinktai nulemia, kas mums bus patrauklus, o kas ne. Į ką labiau links mūsų širdis gali nulemti mūsų patiriamo streso lygis.
2012-aisiais grupė Niukaslo universiteto mokslininkų pasitelkė 81 vyrą eksperimentui atlikti. 40-čiai iš šios grupės buvo bandoma sukelti kiek įmanoma didesnį stresą. Kai streso apimti vyriškiai jau buvo bepuolą į ašaras, visiems eksperimento dalyviams buvo parodytos dešimties moterų nuotraukos ir paprašyta jas išrikiuoti pagal patrauklumą. Paaiškėjo, kad vyriškiai, kuriems buvo dirbtinai sukeltas stresas, rinkosi kur kas apvalesnių formų ir sunkesnės masės moteris.
7. Kontraceptinės tabletės paveikia jūsų uoslę
Jeigu vartojate kontraceptines tabletes, yra didelė tikimybė, kad tai pakeis jūsų uoslę.
Italijoje buvo atliktas tyrimas, kuriame siekta išsiaiškinta, kaip menstruacinis ciklas paveikia moterų uoslę.Tiriant moteris 6 kartus per mėnesį buvo pastebėta, kad labiausiai jautrios kvapams jos būna ovuliacijos periodu. Išskyrus tuos atvejus, kai moterys vartoja kontraceptines tabletes. Tris mėnesius tabletes vartojusios moterys nebegalėjo atskirti švelnesnių kvapų savo vaisingiausiu periodu.
Itin svarbus dalykas: manoma, kad būtent galimybė atskirti šiuos kvapus gali nulemti, kas jums bus patrauklus, o jų slopinimas suklaidina partnerį besirenkančias moteris. Ir jei vieną dieną atsibusite šalia toli gražu ne paties patraukliausio vyriškio – kaltinkite tabletes.
6. Laikrodžio persukimas paverčia jus blogu darbuotoju
Kiek iš jūsų dabar skaito šį straipsnį, užuot dirbę? Nesijaudinkite, visi taip daro. O jei dabar būtų pavasaris arba ruduo – jūs turėtumėte puikų pasiteisinimą. Laikrodžio persukimas valanda į priekį arba atgal skatina darbuotojus švaistyti laiką internete.
Mokslininkai iš viso pasaulio pastaruoju metu tyrė 6 metus Google sukauptą informaciją bandydami išsiaiškinti, ko žmonės ieško internete. Ir štai jums rezultatai. Pasirodo pirmadieniais po laiko pasukimo daugybė žmonių naršydami internete ieško pramogų. Žinoma, dalis naršančiųjų tai darė namuose, bet neignoruokime visų biurų darbuotojų.
Pasak tyrimo autorių, toks dirbančiųjų elgesys skatinamas jų nuovargio ir negebėjimo save kontroliuoti. Kitame tyrime nustatyta, jog už kiekvieną prarastą miego valandą darbuotojai vidutiniškai 8,4 min. praleidžia naršydami internete. Vadovai gali skųstis, tačiau darbuotojai vargu ar gebės tuos skundus išgirsti.
Laukite tęsinio