Kuomet retrospektyviai žvelgiame į istoriją, esame linkę šiems žmonėms priskirti superžmogaus arba herojaus statusą. Tačiau visi jie buvo paprasti žmonės, kurie nesitenkino savo status quo ir išdrįso žengti permainų keliu. Jie paprasčiausiai kalbėjo už tuos, kuriems tuo metu stigo ryžto prabilti ir kūrė geresnį rytojų.
1. Leitenanto Ehren Watada atsisakymas kariauti Irake
2006 m. leitenantas E.Watada susilaukė tulžingos reakcijos, pareiškęs prieštaraujantis ir nedalyvausiąs Amerikos invazijoje į Iraką.
Watada į armiją žengė tikėdamas oficialia JAV vyriausybės karo su Iraku versija. Tačiau pradėjęs domėtis Irako istorija ir įvykiais, iššaukusiais Amerikos įsikišimą, jis priėjo prie išvados, kad šis karas – pats gryniausias farsas, grįstas klaidinga prielaida apie Irake esančius masinio naikinimo ginklus.
Leitenantas nusprendė, jog jo dalyvavimas Irako kare būtų nusikaltimas taikai. Todėl jis paprašė kariuomenės vadovybės perkelti jį į misiją Afganistane, kuri, Watados nuomone, yra morališkai pagrįsta. Vadovybei atsisakius leitenantą perkelti ir nepatvirtinus šiojo atsistatydinimo, jis atsisakė lipti į lėktuvą su savo kariniu daliniu.
Šiandien Watada dirba vienoje iš karinių bazių. Jam gresia būti nubaustam 6-8 metų laisvės atėmimo bausme už savo pozicijos išsakymą valdžiai.