• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alus tikriausiai yra žinomiausias gėrimas, kuriuo mėgaujamasi visame pasaulyje. Tačiau nepaisant tokio populiarumo, daugelis apie šį gėrimą žino gana nedaug. Listverse.com siekia šią situaciją pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

5. Michaelas Jacksonas ir alus

Michaelas Jacksonas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)

Kuomet alus mėgėjai kalba apie Michaelą Jacksoną, jie mini ne garsųjį popkaralių. Tokiame kontekste minimas alaus mokslininkas Michaelas Jacksonas, kuris savo sferoje yra visiškas autoritetas (1942-2007). Žinomas kaip „Beer Hunter“ (Alaus medžiotojas), M. Jacksonas taip pat buvo rašytojas ir žurnalistas, kuris išgelbėjo alų iš nežinomybės 1970-aisias (tais laikais, kai alus buvo laikomas bjauriu vargšų gėrimu).

REKLAMA

M. Jacksonas galvojo, kad alus yra svarbus kultūros komponentas, tad šį gėrimą jis visada aprašinėdavo jo kultūriniame kontekste. Jis taip pat išpopuliarino idėją kategorizuoti alų. Be M. Jacksono alaus pasaulis būtų visiškai kitoks ir tikriausiai kur kas mažiau žavingas. Alaus mėgėjai visame pasaulyje pripažįsta jo pasiekimus ir apipylė jį įvairiausiai pagyrimais ir apdovanojimais.

REKLAMA
REKLAMA

4. Alus ir vanduo

Nors bendrai vanduo yra beskonis, alaus skonio komponentų sąraše jis yra labai svarbus. Vanduo yra pagrindinė alaus sudedamoji dalis, tad jei vanduo bus prastos kokybės, gėrimo nepadės pataisyti nei gamintojo meistriškumas, nei geriausi kiti ingredientai.

Istorijos bėgyje daug alaus daryklų kūrėsi būtent tokiose vietose, kur netoliese buvo kokybiško vandens šaltiniai. Vienas pagrindinių faktorių, be abejonės, yra švarumas: daug alaus gamintojų nusivilia savo gaminiu vien dėl to, kad alaus gamybai panaudoja chloruotą vandenį iš čiaupo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug alaus gamintojų mano, kad tinkamiausias alaus gamybai vanduo pasaulyje yra iš Airijos kalnų. Būtent šis vanduo naudojamas „Guinness“ alaus gamybai.

3. Alus ir piramidės

Senovės Egipte bakterijų koncentracija Nilo upėje buvo tokia didelė, kad vietiniai gyventojai vietoj vandens gerdavo alų. Nors gal labiau tiktų tą gėrimą vadinti maistinga sriuba su alkoholiu. Tai buvo labai naudingas gėrimas Egipte vykstant didžiulėmis statyboms.

REKLAMA

Tuo metu, kai buvo statomos Gizos piramidės, dalį užmokesčio statytojai gaudavo alumi. Darbininkai būdavo apkvaitę beveik visą darbo laiką, kadangi su kiekvienu iš trijų per dieną skiriamų maitinimų jie gaudavo ir alaus. Toks egiptietiškas „alus“ buvo laikomas tiek gaivinančiu gėrimu, tiek ir atlygiu už gerą darbą. Tikėtina, kad negaudami alaus darbuotojai galėjo net atsisakyti dirbti.

REKLAMA

2. Peru alus su seilėmis

Chicha yra tradicinis kukurūzų alus Peru, kurio gamyba, tikima, gali siekti inkų laikus. Slaptasis šio alaus gamyboje naudojamas ingredientas yra ypatingai įdomus – tai seilės.

Žmogaus burnoje yra labai daug keistų bakterijų ir fermentų. Kai kurie iš jų gali paskatinti kukurūzų fermentacijos procesą. Taigi, kukurūzai yra kramtomi ir tuomet dedami į alus mišinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kukurūzų chicha skoniu primena rūgštų alų ir netgi šiandien yra labai populiarus gėrimas siekiant atsigaivinti. Dabar daugelyje daryklų seilės pakeičiamos miežių salyklu. Tačiau yra ir originaliai gaminamo alaus.

1. Geriausias alus pasaulyje

Alų labai sunku reitinguoti, nes rūšies vertinimas priklauso nuo asmens skonio. Tačiau dėl geriausio alaus pasaulyje gėrimo mylėtojai sutaria. Šią vietą užima gėrimas, žinomas kaip „Westvleteren 12“, kuris gaminamas nuo 1940 metų.

REKLAMA

Tai tamsus, šokoladą primenančio skonio alus. Ji visi atpažįsta dėl gelsvų putų ir žymėjimo nebuvimo. Paprasti šio alaus galima gauti tik tame vienuolyne, kuriame jis gaminamas, ir (Belgija) perkant jį tiesiai iš vienuolių. Tai reiškia, kad reikės kantriai stovėti ilgoje eilėje, kuri tęsiasi ne vieną kilometrą.

REKLAMA

Vienuoliai, žinoma, gerai supranta savo produkto originalumą ir vertę, tad nevengia to panaudoti saviems tikslams. Kai jų vienuolynui reikėjo naujo stogo, alus buvo siunčiamas į 12 valstybių – 6 buteliai ir dvi taurės kainavo nuo 75 iki 85 dolerių.

Viskas buvo išparduota greičiau nei per valandą.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų