Kas dieną girdime, kaip alkoholis griauna žmonių gyvenimus. Tačiau retais atvejais alkoholis išgelbsti žmonių gyvenimus. Listverse.com šįkart pasakoja būtent apie 10 tokių nutikimų...
5. Gydytojai naudoja alkoholį siekdami sukelti širdies smūgį
2007 metais senyvo amžiaus britas Ronaldas Alsomas buvo informuotas, kad serga reta širdies aritmijos forma. Tokie įprasti gydymo metodai kaip defibriliacija arba vaistai jam nepadėjo. Tačiau gydytojai sugebėjo sugalvoti sprendimą: naudojant kateterį į vyriškio širdį buvo įšvirkštas nedidelis etanolio kiekis, kuris turėjo sukelti širdies smūgį ir neutralizuoti tą širdies raumens vietą, kuri kėlė aritmiją. Šis inovatyvus gydymo metodas pasirodė sėkmingas.
4. Alus išgelbėjo vyrą nuo griūties
Važiuodamas Tatruose, Slovakijoje, Richardas Kralas pateko į sniego griūtį. Jo pirminis išsivadavimo iš sniegu užverstos mašinos planas buvo išdaužti langus ir per sniegą išsikasti į paviršių. Tačiau netrukus jis suprato, kad sniegas sugrius į mašiną greičiau nei jis sugebės pajudėti kelis centimetrus. Tada vyriškis sugalvojo kitą planą. Mašinoje jis turėjo kelias dešimtis alaus skardinių. Taigi, R. Kralas gėrė alų ir šlapindamasis tirpdė sniegą už lango. Per kelias dienas jis ištirpdė pakankamai sniego, kad prasikastų ir nebūtų palaidotas po sniegu. Po keturių dienų, kai jį surado gelbėtojai, jis kentėjo nuo inkstų skausmų ir baisių pagirių.
3. Suėmimas už girtumą išgelbėjo vyrą nuo vulkano išsiveržimo
1902 metais mažą Martinikos šalą nusiaubė ugnikalnio, žinomo kaip Pelee kalnas, išsiveržimas. Žuvo tūkstančiai žmonių, o išsigelbėjusieji buvo rasti tik trys. Vienas iš jų – vyriškis vardu Louisas-Auguste‘as Sylbaris. Ugnikalnio išsiveržimo dieną vyriškį dėl girtumo sulaikė policija – jam buvo skirta bausmė kalėti vienutėje – pusiau į žemę įkastoje akmeninėje kameroje be langų, kurios duryse buvo nedidelis tarpas maistui paduoti be orui ir šviesai patekti.
Išsiveržus vulkanui sulaikytojo vienutė buvo lavos kelyje. Akmeninis statinys užtikrino vyriškio išgyvenimą, nors jis stipriai nukentėjo nuo svilinančio oro. L. Sylbaris buvo surastas po keturių dienų ir jam atleistas nusikaltimas.
2. Degtinė padėjo vyriškiui išgyventi du mirtinus kritimus
Aleksejus Roskovas mėgavosi gėrimu tuo metu, kai netyčia iškrito iš penktame aukšte esančio buto balkono. Paprastai toks atvejis pasibaigia tragiškai. Tačiau jis iš ne tik išgyveno, bet ir išvengė rimtų sužeidimų, kadangi alkoholis atpalaidavo jo raumenis. Po to, kai užlipo laiptais namo, jam teko susidurti su labai nuliūdusia žmona. Pavargęs nuo zirzimo ir rūpesčio jis dar kartą iššoko pro balkoną ir vėl išgyveno.
1. Degtinė naudota kaip vaistas nuo apsinuodijimo aušinimo skysčiu
2007 metais po Australiją keliaujantis italų turistas pabandė nusižudyti suvartodamas didelė dozę aušinimo skysčio. Paciento gydymui reikėjo didelio medicininio spirito kiekio. Nelaimei, ligoninėje jo nebuvo. Sprendimas? Buvo nupirkta dėžė degtinės ir per lašelinę sulašinta į vyriškio skrandį. Per tris dienas trukusį gydymo procesą vyriškis „išgėrė“ apie 200 degtinės dozių (apytiksliai trys dozės per valandą).