• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Partiją „Laisvė ir teisingumas“ į Seimą ves Vilniaus miesto tarybos narys, buvęs šio miesto meras Artūras Zuokas, šeštadienį nusprendė partijos taryba. Antroji sąraše –  buvusi „valstietė“ Vitalija Jankauskaitė–Milčiuvienė, trečias – buvęs Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, toliau – Jolanta Butkevičienė ir Regimantas Čiupaila.

Partiją „Laisvė ir teisingumas“ į Seimą ves Vilniaus miesto tarybos narys, buvęs šio miesto meras Artūras Zuokas, šeštadienį nusprendė partijos taryba. Antroji sąraše –  buvusi „valstietė“ Vitalija Jankauskaitė–Milčiuvienė, trečias – buvęs Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, toliau – Jolanta Butkevičienė ir Regimantas Čiupaila.

REKLAMA

Apie tai, ar rinkėjai patikės naujais Artūro Zuoko pažadais kandidatuojant į Seimą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ interviu su Artūru Zuoku. 

Šnekate apie premjero kėdę, bet iš apklausų galima pasakyti, kad ta kėdė nelabai šviečiasi, ir klausimas, ar išvis pavyks patekti į Seimą kaip partijai. Kaip manote, kodėl jūsų partijai apklausų rezultatai nelabai palankūs?

Žinote, šiandien protas, kompetencija, žinios politikoje – ne pati didžiausia vertybė, deja, sutinku. Ir mums lygiai taip pat reikia pradėti mokytis kalbėti taip, kad išgirstų žmonės tą kitą kalbą. Ir aišku, mes darom ir mokomės, kaip kalbėti ir kaip savo žinias bei kompetenciją parodyti. Bet visą laiką kviečiu rinkėjus elementariai žiūrėti į faktus. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu mes sugebėjom Vilnių, neturėdami pinigų, biudžetas tuo metu buvo labai mažas Vilniaus miesto, padaryti ir laimingiausią Europoje, ir sėkmingiausią ekonomiškai, tai lygiai tą patį aš galiu padaryti ir su savo komanda ir Lietuvoje. 

REKLAMA

Sakote, kad padidintumėte finansavimą krašto gynybai nekeliant mokesčių, skirtingai nuo to, kas yra svarstoma dabar –  kai kuriuos mokesčius kelti, dalis jau ir yra pakelta. Kaip, iš kokių pinigų tą padarytumėte?

Labai paprastai. Pirmiausia, mes, ką ir sakome, ir kuo skiriamės nuo dabartinės valdančiosios daugumos, politikai, politinės partijos ir valdžia pagaliau turi pradėti dirbti, o ne – reikia pinigų, iškart didinam mokesčius. Tai ir žiūrėkime, 4 šaltiniai, kaip minimum. Įvardinau – euročiulpiai apie 300 mln. kasmet suvalgo mokesčių mokėtojų pinigų, kurie išleidžiami velnias žino kam. Partinė biurokratija – procedūros, kurios stabdo ekonomikos augimą, o jeigu neauga ekonomika, neauga BVP, neauga ir galimybė finansuoti tą pačią gynybą. Jeigu mes šiandien modernizuotume ir pertvarkytume valstybės tarnybą, panaikintume daugelį biurokratinių apribojimų, nesiveliant į detales, mes galėtume padidinti iki 2 proc. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Mokestine prasme mes galėtume gauti 1,3 mlrd. mokesčių per metus. Šešėlis – šešėlis pagal „Eurostat“, „OISD“ duomenis, Lietuvoje yra tarp 15 ir 20 proc. Tai yra – 9 mlrd. mūsų pinigų kažkur nueina į šoną pas kažką. <...> Kitas pavyzdys, kuris apskritai yra nusikalstamas: Šiandien ES yra mums skyrusi paramą – „RRF“ fondo lėšas. 5,5 mlrd. eurų šiandien valstybė, Vyriausybė turi ant stalo. <...> Šiandien Lietuvos Vyriausybė sugebėjo panaudoti tik gerą trečdalį šitų lėšų. Tai, jeigu mes gerai įdarbintume likusius 3 mlrd. eurų, tai garantuotų BVP augimą ir dar plius 1,8 mlrd. eurų pajamų į biudžetą. Šitų visų pajamų užtenka pensiją padidinti iki 1000 eurų, šitų pajamų užtenka minimum turėti 3 proc. BVP gynybos finansavimui. <...> Yra pinigai, tik šiandien nebėra norinčiųjų dirbti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar rinktumėtės bendradarbiauti su Baltarusija ekonominėje srityje? 

Šiandien Lietuva ir Lietuvos verslas, pirmiausia, na, aš nemanau, kad jis turi bet kokių interesų Baltarusijoje, kalbant apie ekonomiką. Nes Baltarusija neturi savarankiškos ekonomikos, didžioji dalis įmonių priklauso verslui, susijusiam su Rusija arba pačios Rusijos valstybei. Dėl to ten kalbėti apie ekonominę politiką nėra su kuo. Ten nėra ekonomikos šiandien, su kuria būtų galima kalbėti, kuri mus domina. Nereikia mums senų traktorių ar kažko. 

REKLAMA

Pritartumėte mokyklų tinklo mažinimui? Kur ta riba?

Kiekvienas atvejis yra labai individualus. Jeigu yra iš tikrųjų mokykla, kurioje yra 5 mokiniai, tai nėra nei ekonominės logikos, nei galimybės turėti kokybišką mokinį. 

Bet rajonuose merai nedrįsta naikinti mokyklų, nes tai yra politiškai nepatogu. Ką manot apie tai?

Žinot, aš sakyčiau, visada galima rasti sprendimų, kurie, pirmiausia, garantuotų svarbiausią dalyką – kokybišką išsilavinimą mūsų vaikams. Ir šiandien mūsų švietimo problemos yra, pirmiausia, valdymo problemos, kurios ateina iš švietimo ministerijos. <...> Tiems, kurie iš to turi pajamas ir pelną, jiems reikia, kad būtų sėkminga savivaldybės mokykla. Dėl to jie knisa smegenis mokytojams pastoviai jas reformuodami, keisdami ugdymo programas, vadovėlius rašydami, bet jų neišspausdindami ir taip toliau, ir taip toliau.

REKLAMA

Savo programoj mes labai aiškiai sakom: nebus jokių reformų. Mes leisim pagaliau mokytojams dirbti, imsime tą patį modelį, ką šiandien daro privačios mokyklos, ar tai būtų UAB, ar tai būtų VšĮ, ir nuimsime didžiąją dalį tos naštos, kurią šiandien turi mūsų mokytojai. Vietoj to, kad mokytojai, jie tik bando išpildyti kažkokius dirbtinius politikų reikalavimus. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame staripsnio viršuje. 

tv3.lt

Jei reformų nebūtų bent 10 metų
Jei reformų nebūtų bent 10 metų
tai būtų puiku. Nes dabar visi ministerijų da-lba-jobai kaitalioja viską kelis kartus per metus - bando pateisinti savo egzistavimą ir kad algą ima už nieką
Abonentas 10% vel brukasi i valdzia. Is tokiu nevykeliu nieko gero nebus
Zuokai,Vilnius tavęs nekenčia
Zuokai,Vilnius tavęs nekenčia
dink į savo Jonavą ar kur tik nori,tu čia prisidirbęs galutinai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų