O kai kurios egzotiškos kryptys į Madeirą, Šri Lanką, Dubajų jau išgraibstytos – vietų nebeliko. Turizmo verslo asociacija tikina, kad šiemet tautiečiai linkę plačiau atverti pinigines ir kaip reikiant pasilepinti po šalį sukausčiusios pandemijos ir karantino.
Vilniaus oro uoste žmonių eilės – rudenišku oru tautiečiai skrenda pasišildyti į saulėtus kraštus – renkasi Kiprą, Egiptą. Keliautojai džiaugiasi, kad gali atsipūsti po karantino ir laisvai skristi atostogų.
„Kažkiek kentėjome, savo visus norus prigniaužėme, o dabar nebegalime kentėti. – Tai kur dabar skrisite? – Dabar į Kiprą pailsėti truputuką keturias dienas, o vėliau į Angliją“, – sako vilnietė Loreta.
O su šeima į Kiprą keliaujantis Evaldas tikina, kad geriausia atostogauti dar iki švenčių, kuomet kainos ne taip smarkiai kandžiojasi: „Dažniausiai būna užkeltos kainos visur – ir apartamentų, ir skrydžių. Visi siekia pasipelnyti.“
Visgi po karantino išsiilgę kelionių tautiečiai jau nuo vasaros planuoja atostogas didžiosioms metų šventėms. Turizmo verslo asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė tikina, kad visos kryptys, kurios yra pasiekiamos tiesioginiu reisu lietuvių yra labai mylimos ir perkamos – ypač Naujųjų sutiktuvėms.
„Kai kur jau net ir vietų nebėra. Viena iš tokių krypčių – tai šių metų naujiena Madeira, Kanarų salos, Fuertaventūra ir Tenerifė“, – tikina ji.
Jai antrina ir „Tez Tour“ rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė: „Jau prieš keletą mėnesių yra krypčių, kurių mes nebeturime vietų. Jeigu kas norėjo sutikti Naujus metus Dubajų, tai tiesioginių skrydžių nebegalime pasiūlyti. Bet, aišku, galime pasiūlyti su persėdimu – per Stambulą ar Rygą.“
Kelionių organizatorius Makalius antrina, kad lietuviai šluote šluoja ir egzotines keliones. Skaičiuojama, kad už Naujųjų metų sutikimą užsienyje lietuviai vidutiniškai atseikėja nuo 800 iki 1500 eurų. Kai kurios kelionių kainos siekia ir 2500 eurų, o vietos jau išparduotos.
„Labiausiai keliautojai domisi šiltais kraštais ir Naujųjų metų šventimu kažkur egzotiškai. Tai greičiausiai užsipildė lėktuvai į Maldyvus, į Šri Lanką, į Tailandą, kurie jau atvėrė savo sienas keliautojams“, – teigia „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas.
Šventiniu laikotarpiu keliautojai renkasi ilguosius savaitgalius praleisti ir didžiuosiuose Europos miestuose: aplankyti Kalėdines muges Vokietijoje, Čekijoje. Netradiciškai ir įdomiai Naujuosius metus galima sutikti ir keliaujant kruiziniu laivu Nilu. Tiesa, kai kurie renkasi ir keturių nakvynių poilsį Turkijoje, pasitinkant Naujus metus.
„Nuvykus praktiškai nei euro papildomai nereikės išleisti, nebent papildomoms paslaugoms. Kadangi vykstama Naujųjų metų šventimui praktiškai visais atvejais bus įskaičiuota šventinė Naujųjų metų vakarienė su programa“, – tikina „Novaturo grupės“ vadovė Audronė Keinytė.
Išvarginti karantino ir pandemijos tautiečiai šiemet ne tik laisviau keliauja, bet ir plačiau atveria pinigines. Keliautojams svarbu kokybiškai paatostogauti, pasilepinti aukštesnės klasės viešbučiuose ant jūros kranto.
„Mūsų skaičiavimu kelionės krepšelio vertė yra padidėjusi 20 procentų lyginant prieš pandeminius metus“, – priduria pašnekovė.
Tiesa, nereikia pamiršti, kad už šventines keliones tenka pakloti ir gerokai daugiau pinigų nei įprastai. Ypač kaina išauga naujametinėms kelionėms.
„Kelionių kainos per Naujuosius metus visada būna aukštesnės apie 20-30 procentų, o kai kuriomis kryptimis net ir 50 procentų brangesnės“, – sako R. Širvinskas.
„Jeigu vidutinė kaina Kalėdinei savaitei įsigyja už 600 eurų ir daugiau, tai būtent naujametinei kelionei yra 800–900 eurų vidutinė kaina, ką įsigyja“, – aiškina I. Aukštuolytė.
Visgi mielai šventes lietuviai sutinka ir Lietuvoje – namuose ar viešbučiuose, kur rengiamos specialios naujametinės programos ir vakarienės. Tiesa, kainos varijuoja nuo 100 iki 700 eurų priklausomai nuo šventinio paketo.