Skandalas šiauriniame Vokietijos Štralzundo mieste. Aštuoni senjorų globos namų darbuotojai paskiepyti per didele „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze. Po to, kai darbuotojams sekmadienį per klaidą suleista penkiskart didesnė vakcinos dozė, keturi iš jų atsidūrė ligoninėje.
Tiesa, pavojus jiems negresia, darbuotojus medikai tiesiog stebi dėl jiems pasireiškusių peršalimo simptomų. Globos namų atstovai darbuotojų atsiprašė ir viliasi, kad stiprus šalutinis poveikis jiems nepasireikš. Atstovai patikino, kad per didelės vakcinos dozės darbuotojams suleistos dėl žmogiškosios klaidos.
Tai jau antras su vakcinavimus susijęs incidentas Vokietijoje. Štai Bavarijoje, Lichtenfelso ligoninėje, personalo skiepijimas nė neprasidėjo, nes įtariama, kad transportuojant vakcina buvo laikoma nepakankamai šaltai. Šiame ir dar šešiuose šiaurės Bavarijos miestuose nuspręsta „nurašyti“ maždaug 1000 vakcinos dozių.
„Anot „BioNTech“, vakcinos pakuotės negali būti laikomos šiltesnėje nei 8 laipsnių temperatūroje. Visose pakuotėse yra temperatūrą fiksuojantys prietaisai, kurie parodė, kad temperatūra buvo pakilusi iki 14 laipsnių ir daugiau. Suabejojome, ar šalčio grandinė buvo tikrai išlaikyta ir nusprendėme nerizikuoti. Visuomenės pasitikėjimas vakcina mus daug svarbiau nei šis incidentas“, – sako Lichtenfelso atstovas Christian Meissner.
Ispanija turi žinių visiems antivakseriams. Šalis priėmė sprendimą vesti registrą asmenų, kurie atsisakys skiepytis nuo koronaviruso. Maža to, nors dokumentas ir nebus viešas, Madridas dalinsis juo su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Ispanijos valdžia neatskleidžia, ar tai – būdas paskatinti daugiau žmonių skiepytis, mat šio mėnesio apklausos rodo, kad kas trečias ispanas skiepytis bent kol kas neketina. Visgi šalies valdžia tikisi, kad iki birželio pavyks paskiepyti 15–20 milijonų iš 47 milijonų šalies gyventojų.
Be vakcinos neapsiėjo ir Baltarusija, nors jos diktatorius Aliaksandras Lukašenka nuo koronaviruso ragino gydytis darbu, degtine ir pirtimi. Visgi šiandien į Minską atgabenta pirmoji rusiškos vakcinos „Sputnik V“ siunta, kuria pirmiausia skiepijami bus medikai ir mokytojai.
Baltarusija tapo pirmąja šalimi po Rusijos, pradėjusia naudoti šį rusišką preparatą. Vakarai „Sputnik V“ vakciną kritikuoja dėl to, kad Rusija ją pirmoji pasaulyje užregistravo nė neatlikusi plataus masto tyrimų.