• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moksleiviai per pertraukas ne tik žaidžia žaidimus telefone, bet ir filmuojasi pusnuogiai, dalijasi tokiais įrašais, o tada prasideda nevaldomos patyčios. Todėl vis daugiau ugdymo įstaigų draudžia mokyklos teritorijoje naudotis mobiliaisiais.

Moksleiviai per pertraukas ne tik žaidžia žaidimus telefone, bet ir filmuojasi pusnuogiai, dalijasi tokiais įrašais, o tada prasideda nevaldomos patyčios. Todėl vis daugiau ugdymo įstaigų draudžia mokyklos teritorijoje naudotis mobiliaisiais.

REKLAMA

Nuo rugsėjo tik mokytojai leidus telefonus per pamoką naudoja Akmenės rajono Ventos gimnazija. O neseniai juos uždraudė ir Širvintų pradinė mokykla. Ko prisigalvoja laikinai netekę telefonų, pasakoja patys vaikai.

Skambutis mamai prieš pamokas ir telefonas keliauja į piniginę. Širvintų pradinėje mokykloje nuo spalio galioja nauja tvarka – mokykloje jokių telefonų. Juos vaikai išsitraukia tik po pamokų eidami namo. 

Kaip gyventi be telefono mokykloj? Blogai. – Kodėl? Nes man patinka telefonai, bet mokyklose negalima, tik skambinti galim“, –atsakinėja į klausimus Širvintų pradinės mokyklos moksleivis Aleksas.

REKLAMA
REKLAMA

Širvintų pradinė mokykla drausti telefonus nusprendė tam, kad vaikai daugiau bendrautų gyvai. 

„Vaikai tarpusavyje yra vienas nuo kito atitrūkę, jie nebendrauja, visi sulindę į savo telefonus, randa vaizdelius, jais dalinasi, o to gyvo bendravimo, šilto nuoširdaus nebėra likę“, – tvirtina Širvintų pradinės mokyklos direktorė Aistė Palinauskienė.

REKLAMA

Nors per pamoką vaikai be mobiliojo dar ištverdavo, vos suskambėdavo skambutis pertraukai – capt už telefono.

„Labai sunku jiems atsiskirti nuo žaidimų, kurie yra telefonuose ir tik pasibaigus pamokoms iš karto rūbinėlėje puldavo greičiau įsijungti tą žaidimą“, – pasakoja Širvintų pradinės mokyklos mokytoja Lena Ivanauskienė.

Telefonų draudimui mokykloje pritarė dauguma tėvų. 

„Turiu vyresnį sūnų, kur mokyklose problema yra su telefonais, nes jie pakankamai blaško vaikus ir tikrai nereikalingi“, – tvirtina Alekso mama Marija.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ką žaidžiat per pertraukas? Kaip tokias gaudynes, bet neleidžia mums, nes mes bėgam ten. Ir mes statom ką nors iš kaladėlių. Gal visai smagu vietoj to telefono pažaist gyvai. Biškį yra smagu“, – atsakinėja Širvintų pradinės mokyklos moksleivis Aleksas.

Mintį drausti telefonus mokyklos bendruomenei pasiūlė Širvintų merė, išgirdusi, ką vaikai su jais mokykloje daro.

„Prisifilmuoja, ir tai daro mergaitės atskirai, berniukai atskirai, daro tualetuose, tai labai baisi tema. Vaikai tą ir nusirengę daro, ir įvairiai. Nė vienas nesam tikras, kur gali būti panaudota medžiaga nufilmuota, vaikai tą daro nepagalvodami“, – teigia Širvintų merė Živilė Pinskuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgiau nei širvintiškiai – pusantro mėnesio – be telefonų gyvena ir Akmenės rajono Ventos gimnazija. Telefonus iš rakinamos spintelės jie išsitraukia tik jei mokytojas pasako, kad reikės per pamoką. 

„Pradinukai renkasi lauką, kiemą, stadioną, turim iš projekto lėšų nupirkę dvi dideles dėžes įvairių priemonių, su kuriomis lauke gali žaisti“, – sako Ventos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Budzinauskienė.

REKLAMA

Gilėjanti priklausomybė

Vyresni mokiniai mieliau žaidžia stalo žaidimus ar tiesiog kalbasi. Marijampolės Sūduvos gimnazijos moksleiviai per pertraukas telefonais gali naudotis, o per pamokas deda juos į specialų stovą ir nagų prie jų nebekiša.

„Šįmet perkame visoje mokykloje telefonams dėžutes, kad vaikas atėjęs į pamoką, turi dėžutės savo numeriuką palieka telefoną ten saugiai pailsėti ir pamiegoti. Kol jis ramiai padirbės pamokoje“, – pasakoja Marijampolės „Sūduvos" gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė.

REKLAMA

Tik ne visiems vaikams tokie ribojimai patinka. 

„Vaikai įnikę į telefonus, neseka nemato aplinkos, menksta socialiniai įgūdžiai, bendravimo įgūdžiai. Tai manau beįsišaknijanti labai stipriai yda, priklausomybė“, – teigia Marijampolės „Sūduvos" gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė.

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje kiekvienas mokytojas pats sprendžia – turi mokiniai telefonus per pamoką laikyti kuprinėse ar gali jais naudotis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galima drausti, bausti, atiminėti, bet nieko iš to nebus, mes pirmiausia patys suaugusieji turime rodyti pavyzdį ir nesinaudoti tais telefonais. Lauke pristatėme stalo teniso, lauko treniruoklių ir po truputį bandome nukreipti vaikus į aktyvesnę pertrauką“, – tvirtina Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika.

Kiek mažiau nei pusė mokyklų iš viso nenustatė telefonų naudojimo tvarkos. Seimo narys Justas Džiugelis siūlė, kad visos mokyklos turėtų nusistatyti tvarkas dėl mobiliųjų mokyklose, bet Seimas projektą atmetė. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tik nupušę supermamytės ir supertėveliai reikalauja leisti vaikams mokyklose naudotis telefonu. Civilizuotam pasaulyje pamokų metu telefonai išjungti ir padėti vaikų spintelėse. Civilizuotam pasaulyje, o pas mus?
Teisingai, auga DEBILU karta !!!
Geras sprendimas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų