Sostinės vaizdais dalijasi patys vairuotojai. Vakariniame aplinkkelyje vandens buvo tiek, kad dauguma vairuotojų tiesiog sustojo.
Geležinio Vilko gatvės – vanduo trykšta fontanu, o vairuotojai bando pravažiuoti apsemtą kelią. Apsemta Avižienių žiedinė sankryža – vairuotojams ne naujiena, taip dažnai.
Jau pasibaigus liūčiai, gyventojai tvarko automobilius. Vandens kai kuriose vietose buvo bent iki kelių:
„Bet mašinos buvo pilnos vandens. Aš išsėmiau gal kokį 20 kibirų.“
Žmonės prieš kamerą kalbėti nenori. Tačiau prasitaria.
„Ir mašinos neužsiveda. Ir kiek aš skambinau į savivaldybę, niekas nieko pasakyti negali. Jeigu nėra KASKO draudimo, niekas neatsako.“
Kai kurie automobiliai dar liko stovėti kaip stovėję.
Ten, kur vairuotojas pasidėtų degalinėje pirktą kavą, dabar jos nepasidės. Talpa pilna vandens. Kai kurie vairuotojai net nebando užvesti automobilių ir laukia, kol juos galės išvežti.
O kas iš namų išvažiavo sausas, mirko patvinusiose miesto gatvėse. Miestu besirūpinanti bendrovė „Grinda“ sako: yra kelios rytinių nesklandumų priežastys.
„Toks neapsižiūrėjimas ar netoliaregiškumas, kadangi iš visos šiaurinės miesto dalies tekančios lietaus nuotekos būdavo nukreipiamos vienu Geležinio Vilko gatvės kolektoriumi“, – teigia „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.
Taigi vienas kolektorius niekaip negali sutalpinti didžiulio kiekio vandens.
„Kad ir koks talpus jis būtų, ateina tokios liūtys, kai visas vanduo nebetelpa. Ir tada vanduo ieško geriausio būdo ir prasiveržia“, – sako E. Steponavičius.
Gyventojai ir „Grinda“ piktinasi ir dar viena tokių potvynių priežastimi – po šienapjūtės nesurinkta nupjauta žolė, kuri užkimšo nuotekų surinkimo vietas. Savivaldybė ginasi žolę pjaunanti ne vienintelė.
„Pamatėme, kad ten nebuvo kažkokios didelės žolės, ilgų smilgų ir panašiai. Tai buvo mažos žolytės apnašos. Ir dabar, kai mes turime liūtį, turime gausybę privačių sklypų, gausybę įstaigų sklypų, kurie savarankiškai šienauja“, – kalba Vilniaus mero patarėjas Kristinas Taukačikas.
Pasak savivaldybės atstovų, auginamos vešlios pievos esą netgi padeda išvengti didesnių potvynių.
„Tokia pieva, kaip matote čia, ji sugeria lietaus vandenį. Pavyzdžiui, nešienaujami aplinkkelio šlaitai, nešienaujami magistralinių gatvių šlaitai sumažina tikimybę, kad lietus atšoka nuo žemės ir dar labiau plaukia upėmis“, – tikina K. Taukačikas.
Iki šių metų pabaigos dalį probleminių nuotekų tinklų ketinama išplėsti ir perskirstyti, tad kitą vasarą užtvindytų gatvių turėtų būti dar mažiau. O sinoptikai sako: panašaus lietaus, koks buvo šį rytą, tikėtis galima dar dienai baigiantis.