• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tvyrant nežinomybei dėl atsotogų svetur ir koronaviruso pandemijos baigties Lietuvos kaimo turizmo sodybos trina rankomis. Sodybų šeimininkai sako, kad lietuvių įpročiai pasikeitė, vietas sodybose jie rezervuoja ilgesniam laikui ir netgi ieško būdų, kaip pailsėti kuo nuošaliau. Tarkim, net salose. Tuo metu ištuštėję viešbučiai ruošiasi atverti duris, bet lankytojus pasitiks visiškai su naujomis taisyklėmis.

Tvyrant nežinomybei dėl atsotogų svetur ir koronaviruso pandemijos baigties Lietuvos kaimo turizmo sodybos trina rankomis. Sodybų šeimininkai sako, kad lietuvių įpročiai pasikeitė, vietas sodybose jie rezervuoja ilgesniam laikui ir netgi ieško būdų, kaip pailsėti kuo nuošaliau. Tarkim, net salose. Tuo metu ištuštėję viešbučiai ruošiasi atverti duris, bet lankytojus pasitiks visiškai su naujomis taisyklėmis.

REKLAMA

Vilniaus rajone esančios sodybos šeimininkė Jūratė vasaros sezono laukia su nerimu. 10 metų šia veikla užsiimanti verslininkė sako, kad lietuviai kol kas užsakinėja nedrąsiai, o didelę klientų dalį sudarę užsienio turistai lieka tik prisiminimu.

„Šiais metais mums baugu yra, kiek mes čia tų užsienio turistų įsileisime ir kiek jie mus atras. Pernai tokiu metu jau vasaros laikui buvo tikrai nemažai užsakymų, tai šiais metais bent jau pas mane yra kokių bent jau 60 proc. mažiau“, – sako „Levander Village“ savininkė Juratė Lankauskaitė-Kregždienė.

REKLAMA
REKLAMA

Visiškai kitokiomis nuotaikomis gyvena Molėtų rajone kaimo turizmo sodybas nuomojantis Kęstutis Šeškauskas. Jau dabar likę vos keletas datų ir laisvų vietų, o užsitęsus karantinui ir vyraujant nežinomybei dėl skrydžių gyventojų  skambučių dėl rezervacijos liepos ir rugpjūčio mėnesiams gerokai pagausėjo.

REKLAMA

„Kai prasidėjo karantinas buvo visiškas štilis. Niekas nieko nesinuomavo, o dabar kai matomai žmonės suprato, kad vasarą teks praleisti Lietuvoje staigiai pasipylė užklausos ir ilgesniam laikotarpiui. Ne dienai, ne dviem ar trim, o jau kiek žmonės suplanavę atostogas, tai yra savaitei ar dešimčiai dienų“, – pasakoja „Įlankos sodybos“ šeimininkas Kęstutis Šeškauskas.

„Jau keletą pastarųjų metų stebėjome tendenciją, aišku, susijusią su technologijų plėtra, kad žmonės laukia paskutinės minutės, laukia prognozės ir jei praneša gerą orą, tada visi puola ieškoti sodybų, kur gi tą orą gerą praleisti. Tai šiemet jau ši strategija nebepasiteisins. Populiarios, įdomios sodybos užsakomos labai anksti“, – teigia kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, situacija kaimo turizmo sodybų sektoriuje dvejopa. Gerus laikus išgyvena mažesnės, šeimoms ar poroms skirtos sodybos, bet gerokai sunkiau didesnėms – skirtoms šeimų šventėms, renginiams ar verslo konferencijoms. Kaimo turizmo asociacijos duomenimis, sodybose kainos buvo sumažintos.

Kambario, kuriame yra dvigulė lova, sofa, televizorius, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, dušas, priklausomai nuo vasaros mėnesio, kaina siekia nuo 67 iki 87 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tos vieno-dviejų gandrų sodybos tikrai nėra brangios, žmogui nakvynė kainuoja 8 eurus. Brangesnės sodybos, penkių žvaigždučių jau galioja viešbučio kainos – dvivietis kambarys kainuoja ir 70 eurų ir 120 eurų. Priklauso dar nuo paslaugų, ar veikia restoranai, ar įskaičiuotas maitinimas“, – kalbėjo A. Vaitkuvienė.

Verslininkai pastebi ir naujus poreikius: dėl koronaviruso pandemijos žmonės ieško kuo atokesnių poilsio vietų.

REKLAMA

„Mes Bebrusų ežere turime dvi salas nuosavas, kurias nuomodavom žvejams praktiškai. Tai būdavo daugiau žvejams skirtos salos su stovyklavietėm įrengtom, tai šiemet daug šeimynų nori, kad tiesiog ten praleisti kuo ilgesnį laiko tarpą atsiskyrus nuo visų“, – sako K. Šeškauskas.

Jeigu sodybos jau pulsuoja gyvybe, tai viešbučiai dar neįprastai tušti ir tik ruošiasi apgyvendinimo pokyčiams. Be dezinfekavimo procedūrų, skysčių prie įėjimo ir bendrose patalpose keisis svečių apgyvendinimo tvarka. Bus įdiegiama automatizuota savitarna.

REKLAMA

„Vienas tokių išskirtiniausių elementų, kas liečia kambario švarą ir higieną, yra įdiegiamos vadinamos kambario plombos arba kambario žymėjimas, kuris leidžia suprasti svečiui, kad po paskutinio valymo ar dezinfekcijos tame kambaryje niekas nesilankė“, – pasakoja „Hilton“ vadovas Tomas Evaltas.

Viešbučio kambariuose neliks spausdintos medžiagos, o visa informacija, tokia, kaip meniu, informacinės skrajutės bus perkelta į skaitmeninius prietaisus. Tame pačiame kambaryje skirtingi žmonės galės gyventi tik praėjus 72 valandoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Po svečio išvykimo 24 valandas į kambarį niekas nepatenka. Mūsų personalas ateina tvarkyti kambarį tik po 24 valandų, kai jis pilnai sutvarko kambarį dar 24 valandom palieka iki svečio atvykimo, kad juo taip pat niekas nesinaudotų“, – teigia T. Evaltas.

Viena esminių naujovių – viešbučiuose rytais neliks įprastų švediškų stalų, o pusryčiai bus tiekiami tik į kambarius.

„Visos paslaugos ypatingai SPA viešbučiuose, dabar dar uždrausti masažai, vyniojimai, grožio procedūros, orientuosimės į lauką. Daug visokio aktyvaus sporto – dviračiai, vaikščiojimas šiaurietiškom lazdom, kneipo procedūros lauke vandeniu ir viešbučiai dabar galvoja įvairiausias procedūras ir paprašėm, kad padarytų planą, kaip įtraukti aplinkui esančias įdomias vietas“, – kalbėjo viešbučių asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA

Visame pasaulyje garsių „Hilton“ ir „Marriott“ viešbučių valdymo grupės generalinis direktorius Gerhardas Erasmusas sako, kad jau galima įžvelgti pozityvių tendencijų ir Lietuvoje.

„Šiuo metu Lietuvoje mes matome labai teigiamus ženklus: daugėja naujų užsakymų trečiame ir ketvirtame ketvirtyje. Pavyzdžiui, Kinijoje mūsų viešbučių užimtumas pasibaigus karantinui padidėjo nuo 7 proc. iki 32 proc. To tikimės ir Baltijos šalyse. Galime dirbti, jei viešbutyje yra užimta bent 15 proc. vietų“, – kalbėjo generalinis direktorius Gerhard Erasmus.

Pernai Lietuvoje viešbučių ir juose esančių restoranų apyvarta siekė 150 milijonų eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų