Signatarų namų prieigose į šventę susirinko daugybę kartų didesnis būrys švenčiančių žmonių, nei proterstuojančių. Gausios policijos pajėgos dirbo prie įvažiavimų į Vilnių ir renginių metu. Pareigūnai tikrino į renginius einančių daiktus, o aršiausius protestuotojus stebėjo iš arti ir taip užkardė rimtesnius incidentus. Valstybės vadovai apgailestavo dėl neramumų šventinę dieną.
Vasario 16-osios minėjimas šalia Signatarų namų Vilniaus Pilies gatvėje vyko, kai prieš Landsbergį nusiteikę įvairiausių protestų dalyviai ir valdžia nepatenkinti žmonės konfliktavo su švęsti nepriklausomybės atėjusiais žmonėmis.
Gatvė buvo sausakimša, o jos prieigose policijos pareigūnai prie specialių užtvarų siekdami užkardyti provokacijas, tikrino ateinančių krepšius. Pilies gatvėje tarp patriotiškai nusiteikusių žmonių įsitaiso ir kelios grupelės šeimų sąjūdžio pakviestų asmenų, taip pat kiti prieš valdžią nukreiptų protestų dalyviai. Balkone kartu pasirodo atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Buvusios šalies vadovės minia klausėsi ramiai.
„Dėkinga, kad galiu būti su jumis ir pasveikinti. Esame tiek, kuriems ši diena ir Lietuva svarbi“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.
Tačiau prabilus Landsbergiui neapykantą jam demonstruojantys protestuotojai pradėjo garsiai šaukti. „Sveikinu jus, Vilniaus Pilėnai“, – sakė V. Landsbergis.
„Ozolas, Ozolas, Ozolas…., durniau tu“, – rėkia protestuotojai.
Landsbergis kalbėjo apie tai, kad šiuo metu Lietuvai mažiausiai reikia vidaus peštynių, linki vienybės, taikos ir gėrio. Tuo metu priešiški Landsbergiui šūksniai girdisi iš kelių grupelių, susispietusių netoli balkono. Jie taip pat šaukia „gėda“ ir skanduoja buvusio Sąjūdžio nario ir parlamentaro Centro Sąjungos vadovo, velionio Romualdo Ozolo pavardę.
„Mes netriukšmavom, priminėm, kad buvo Ozolas, kuris sukūrė Sąjūdį, buvo daugumos išrinktas pirmininku, Landsbergis buvo tik trečias, bet laikui bėgant prasidėjo intrigos“, – sakė protestuotojas Grafas Liutkevičius.
Landsbergio nekentėjai minėjimui ruošėsi labai rimtai. Išvakarėse viešbutyje šalia Signatarų namų bandė apsigyventi ir kalėjime sėdinčio Celofano draugai iš Latvijos. Antano Kandroto bičiuliai atvyko autobusiuku. Ant jo šono veikėjai pasipuošę ir kolorado spalvomis, taip pat ir ne kartą Celofano transliacijose šmėžavęs Latvijos verslininkas Aivars Smans. Desantas iš Latvijos TV3 žiniomis ketino išsinuomoti kambarį, kurio langai yra prie pat Signatarų namų balkono, iš kurio Vasario 16-ąją tradiciškai kalbą sako Vytautas Landsbergis. Matyt, atvykėliai iš Latvijos planavo nutraukti arba sugadinti iškilmingą renginį. Tačiau policijai tapo žinoma apie užsienio antivakserių bičiulių kėslus: pareigūnai sutrukdė atvykėliams, išsinuomoti kambarių jiems neleista.
Į minėjimą susirinkusių kultūringai švęsti buvo daug kartų daugiau nei protestuotojų. Švęsti nusiteikę žmonės piktinasi tokiais šventinę nuotaiką drumsčiančiais Landsbergio nekentėjais:
„Aš juos vertinu kaip šiukšles.“
„Gėda, kad tokie žmonės egzistuoja Lietuvoje, daug dėmesio. Pareigūnai įspėjo, džiugu, kad įspėjo aktyviausius provokatorius ir jie nutilo. Policija gerai dirbo.“
„Labai susireikšminę, tai visų šventė.“
„Šventės nesugadino, mūsų daugiau buvo, mūsų „ačiū“ skambėjo garsiau.“
Policijos pareigūnai trukdančius kalbėti Landsbergiui asmenis stebėjo, tačiau kadangi nebuvo įžeidžiančių frazių, tvirtina neturį teisės jų tildyti. Visgi šalies vadovai apgalestavo, kad vasario 16 minėjimą šiemet temdo valdžios politikai prieštaraujančių protestuotojų išsišokimai šventinių renginių metu.
„Tikėkime, kad šiandien pakaks išminties ir geros valios pažiūrėti vienam į kitą, pasakyti, aš nesutinku, žiūriu kitaip. bet svarbiausia, kad visi esame piliečiai“, – trečiadienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
„Žmogui, kuris nori švęsti, niekas šventės nesugadins. O jei nori sau susigadinti, laisvė turi ir tokį veidą“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
„Duodu vilties, kad jie nesugadins šventės, tai vienas iš demokratijos pricipų, kiekvienas gali pasisakyti, tik reikia teisingos vietos ir laiko tai padaryti“, – kalbęjo arkivyskupas Gintaras Grušas.
Prieš pietus policija tikrino automobilius, kurie kėlė įtarimų, kad gali vežti į masinius renginius agresyviai nusiteikusius asmenis. Dėl to prie Grigiškių buvo nusidriekusi kilometrinė mašinų spūstis.