Daugiau apie kultūristų pasiruošimą varžyboms – TV3 laidoje „Top 3“.
Čempionato dalyvė Daiva atskleidė, kad šį kelią pradėjo dėl to, kad buvo nepatenkinta savo kūno formomis.
„Sugalvojau pakeisti savo gyvenimo būdą, nes man labai nepatiko mano formos, tai nutariau kardinaliai pakeisti savo mitybą ir intensyviai sportuoti“, – kalba čempionato dalyvė Daiva.
Visos čempionate dalyvavusios sportininkės tokios rudos, kaip ne vieną savaitę gulėjusios paplūdimyje. Tačiau toks įdegis visai ne dėl saulės vonių ar soliariumų, o dėl specialaus blizgesio, kuriuo merginos ištepamos prieš kiekvienas varžybas.
„Čia yra aliejus, prieš tai yra teptas grimas, kad suvienodintų spalvą. Rudumas yra svarbus, kad išryškintų tuos rezultatus, kurių siekiam visus metus“, – pasakoja varžybų dalyvė Daiva Daukšienė.
Kostiumėlių kainos siekia kelis šimtus
Daivai Čalnarienei – 50 metų, tačiau tuo patikėti sunku. Taip yra todėl, kad šiaulietė jau daugiau nei 8 metai neįsivaizduoja savo gyvenimo be sporto ir yra tapusi Europos jėgos trikovės vicečempione bei štangos spaudimo sporto meistre.
„Aš 8 metai sportuoju ir man – 50. Iki to nemaniau, kad čia man reikia sportuoti, bet po to supranti, kad nori būti jaunatviškas, gražus ir stiprus“, – teigia Daiva.
Labiausiai akį traukia kuklučiai vos kūną dengiantys bikini kostiumėliai, kurie yra labai brangūs, nes yra rankų darbo produktas.
„Čia, ko gero yra brangiausia investicija, tai kostiumėlis. Kadangi norisi save perteikti, parodyti tą grožį, tai jis ir kainuoja atitinkamai. Mano kainavo nedaug – 250, bet yra ir daug brangesnių“, – sako fitneso sportininkė Loreta Sirvydė iš Gargždų.
„Kainuoja 3–4 šimtai. Daug, nes svarovskiai tikri. Kiekvienais metais vis keičiu, nes negali su tuo pačiu kostiumėlių eiti. Nu ir pačiai nelabai, nes norisi ir tų nuotraukų kitų, tai kaip čia su tais pačiais kostiumėliais“, – kalba sportininkė Daiva.
Kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą
Daukartinei Lietuvos fitneso čempionei Daivai Daukšienei puošnūs kostiumėliai reikalingi, nes moteris skina pergales vieną po kitos.
„Prieš du metus aš laimėjau, tai 7 medaliai buvo, Nepaskyčiau, kad konkurentės silpnos, lygios mes visos“, – teigia D. Daukšienė.
O dar visai neseniai kėdainietė turėjo nemažai antsvorio ir nė nemąstė, kad vieną dieną lakstys su svarovskiais puoštu bikiniu po varžybų scenas ir skins pergales viena po kitos.
„Buvo 75 kilogramai, turėjau ir pilvuką, ir žandukus. Norėjau sau įrodyti, kad galiu ir pasikeičiau, ir labai pasikeičiau“, – dalijasi Daiva.
Tačiau vaizdais, užfiksuotais koridoriuose, kur sportininkės laukia pasirodymų, sunku patikėti. Picos, riebūs bulvių traškučiai ir kitas nesveikas maistas keliauja į dalyvių skrandžius.
„Aš paskutinę savaitę sėdžiu ant baltiminės dietos ir jokios druskos. Valgau, kad kuo greičiau išsipūsčiau ir raumuo įgautų gyvybės. Reikia, kad prieš pat sceną tu būtum pasiruošęs, nes, kai esu dehidratacijoj ir negauni nei vandens, nei druskos paskutinę savaitę, tai gaunasi, kad raumuo prarandą viską ir tu turi jį užpildyti“, – pasakoja sportininkė iš Vilniaus Renata Dirmantė.
Raumenis išryškina baltymai
Tačiau traškučiai tik per šventes, tai yra per svarbiausias varžybas, o iki tol – griežtai sureguliuota mityba ir sportinė disciplina.
„Aš pastarąją parą valgiau daug baltymų: vištiena, kiaušiniai. Ir negėriau nieko, kad išeitų viskas ir atsirastų ryškumas“, – aiškina Renata.
„Jeigu jūs reguliariai geriate po 2 litrus vandens, tai mes po 3–4, nes mes išprakaituojame viską. Valgom ryžius, kiaušinius, avižas, vištieną, jautieną“, – kalba fitnesininkė Loreta Sirvydė.
„Praleidžiu per savaitę po penkias dienas ir po dvi valandas. Nepavargstu, nes tai mano aistra. Sportuoju pusantrų metų, o iki to laiko visai nesportavau“, – sako sportininkė Karolina.
Negalia nesutrukdė laimėti
Beje, toje pačioje scenoje pirmą kartą Lietuvos kultūrizmo istorijoje buvo surengtos ir judėjimo negalią turinčių sportininkų varžybos.
„Laimėjau pirmą vietą, tai labai džiugu, tikiuosi, kad kitais metais pagausės mūsų ratas“, – teigia Lietuvos kultūrizmo čempionas neįgaliųjų grupėje Darius Linka.
Ką tik Lietuvos čempionu tapęs Darius prieš devynerius metus pateko į auto įvykį, kurio metu vyras tapo neįgalus, tačiau tai nesutrukdė uteniškiui pasiekti sporto aukštumų.
„Taip išėjo, kad netekau kojos, bet tai yra menkniekis, su tuo galima gyventi drąsiai. Po traumos sėdėt namuose ir laukt, kad visi gailėtų, tai irgi ne variantas. Tai buvo pasirinkimas – sportas. Motyvavau save ir tai tapo gyvenimo dalimi“, – kalba Darius.
Kaip sako tautosaka ir rodo gyvenimiški pavyzdžiai, sveikame kūne – sveika siela. Todėl kelkime sėdynes nuo sofų bei terasų gultų ir judėkime į sporto salę!
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.