„Tėvai paprastai“ studijoje tėtis Simonas Urbonas apie tai kalba su dviem viešniomis – Ilma Skuodiene, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadove, ir Ieva Daniūnaite, Paramos vaikams centro psichologe, programos „Vaikystė be smurto“ vadove. Taigi, kokie įrankiai vaikui gali padėti atpažinti netinkamą elgesį su juo? Kaip kalbėtis su vaiku, reaguoti, išklausyti ir padėti?
Tai vyksta dažniau, nei galvojame
Paramos vaikams centro psichologė I. Daniūnaitė sako, kad vaikus reikia mokyti būti ir saugius, ir pastabius, tačiau ne mažiau svarbu, kad apie seksualinį smurtą drąsiau kalbėtų ir tėvai ar globėjai.
Specialistė įspėja tėvus sunerimti, jei pasikeičia vaiko savijauta, elgesys, jis pradeda užsiminti, kad su juo kažkas netinkamai elgiasi. Tiesa, ne visada vaikas tai pasakys tiesiai, dažniau – užuominomis, kad kažkas lenda, su kažkuo jis labai nenori susitikti. Tėvai turėtų pastebėti ir atvejus, kai vaikas blogai jaučiasi, kai kur nors nuvažiuoja.
„Seksualinis smurtas paplitęs daug labiau, nei mes įsivaizduojame“, – akcentuoja I. Daniūnaitė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
00:50 – kodėl svarbu apie tai kalbėti
03:03 – kaip supažindinti vaikus
05:13 – kaip tėvams priimti informaciją
08:05 – kur kreiptis pagalbos
10:45 – kaip pasisako vaikai
14:44 – kaip kalbėtis su vaiku
18:14 – smurtautojo įvaizdis
20:17 – duoti aiškią žinią vaikui
22:52 – kaip pasirenkamos aukos
26:20 – konfidencialumas pranešus
28:29 – sudaryti galimybes kalbėtis