Vonios kambaryje surištomis galūnėmis ant grindų sėdintis jaunas vyras – apgavikų auka. Pastarieji jo nei pagrobė, nei surišo – viską jaunuolis suvaidino pats apgavikams pagrasinus. Tokių virtualių pagrobimų pastaruoju metu smarkiai padaugėjo Australijoje. Apgavikai paskambinę prisistato policija ar mokesčių inspekcija, įtikina aukas, neva jie gimtinėje padarė nusikaltimą, arba buvo pagrobta jų tapatybė.
„Nuo apgavysčių nukenčia daugiausia kinų bendruomenė Sidnėjuje, studentai iš Kinijos. Atvejai labai skirtingi: tarkime, bandoma pavaizduoti pagrobimą ir apgauti gimtinėje esančią šeimą – taip elgtis priverčia telefonu bendraujantis apgavikas“, – sako policijos atstovas Darren Bennett.
„Apgavikai apsimeta Kinijos tarnybomis, tarkime, policija ar mokesčių inspekcija ir reikalauja iš studentų pinigų“, – pasakoja komisaro pavaduotojas Peter Tuhurtell.
„Sukčiai pareikalauja žmogaus užsirakinti viešbutyje, išjungti telefoną ir su niekuo nebendrauti. Tuo metu Kinijoje esantys šeimos nariai gauna nuotrauką su neva pagrobtu artimuoju ir negali su juo susisiekti. Tai ne visuomet suveikia, bet turėjome atvejį, kai tėvai sumokėjo 2 mln. dolerių pamatę pagrobto vaiko nuotrauką“, – teigia policijos atstovas Darren Bennett.
Australijos tarnybos perspėja, kad pastaraisiais mėnesiais apgavikai iš Kinijos taip užsidirbo milijonus dolerių ir perspėja nepasiduoti apgavystėms, neklausyti telefonu duodamų nurodymų ir niekam nesiųsti suvaidintų savo paties pagrobimų nuotraukų.