• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimas dėl galimos korupcijos Vilniaus statybų sektoriuje stumiasi į priekį. Teisėsauga jau sulaukė naujų pranešimų apie galbūt korumpuotus valdininkus. Nors kai kurios statybų įmonės kalbėti šia tema viešai atsisako, bet atsirado statytojų, kurie pripažįsta, jog leidimų išdavimo procesas kėlė įtarimų jau senokai.

Tyrimas dėl galimos korupcijos Vilniaus statybų sektoriuje stumiasi į priekį. Teisėsauga jau sulaukė naujų pranešimų apie galbūt korumpuotus valdininkus. Nors kai kurios statybų įmonės kalbėti šia tema viešai atsisako, bet atsirado statytojų, kurie pripažįsta, jog leidimų išdavimo procesas kėlė įtarimų jau senokai.

REKLAMA

Vakar teisėsaugai paskelbus, kad statytojai galimai mokėjo kyšius valdininkams, daugėja informacijos apie korupcines schemas. Po prokuroro prašymų nelaukti teisėsaugos dėmesio, prisipažinti patiems ir taip išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Viešų prokuroro prašymų prabilti ir prisipažinti, Specialiųjų tyrimų tarnyba sako jau sulaukusi naujų pranešėjų apie atvejus, kai biurokratai prašė kyšių.

Specialiųjų tyrimų tarnyba patvirtino, kad jau gaunama informacijas po vakar dienos kvietimo asmenims, iš kurių galėjo būti reikalauta ar provokuota duoti kyšį ir / ar galintys turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su teisėsauga.

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkai tikisi, kad po tyrimo sektorius išskaidrės, nes įtarimų dėl neskaidrių dalykų tikrai buvo.

„Mūsų konkrečiai niekas nepaprašė kyšio, bet tikrai kartais būdavo tokių situacijų, kai gauni atmetimą, arba pastabas dėl statybos leidimo ir jos visiškai nelogiškos, mūsų nuomone yra“, – sako „Citus“ savininkas Mindaugas Vanagas.

REKLAMA

11 metų statybų sektoriuje dirbantis verslininkas sako, kad situacija, skaidrumo prasme gerėjanti, bet neaiškumų dar pasitaiko. Pavyzdžiui, pastaruosius keletą metų, esą pailgėjo laikas, per kurį gaunami reikalingi leidimai. Bet kai kuriems konkurentams pavykdavo juos gauti greičiau.

„Vienu atveju, pavyzdžiui, esame gavę suprojektuoti ir įrengti 200 metrų kelio, kaimynai gavo 100 metrų suprojektuoti, ir mes dar tą 100 metrų turėjome ir įrengti. Įrengimo ir suprojektavimo kaina skiriasi dešimtimis kartų. Ir čia šimtatūkstantinės sumos yra, ta infrastruktūra kainavo apie pusę milijono eurų“, – teigia M. Vanagas.

REKLAMA
REKLAMA

STT ir prokuratūra vakar atskleidė įtariantys, kad 20 valdininkų iš 5 institucijų ir vienos asociacijos ėmė kyšius už tai, jog padėtų verslininkams greičiau gauti reikalingus leidimus statyboms. Kyšiai siekė nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių eurų, iš viso įtariama per 60 asmenų. Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad be Šimašiaus politinės komandos žinios, savivaldybėje tas vykti negalėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nes šiandien yra visi sprendimai Vilniaus mieste sukelti į labai aukštą lygmenį. Realiai tiktai meras ir mero politinė aplinka priima šiandien sprendimus dėl to, kas vyksta Vilniaus mieste. Kokios gatvės siaurinamos, kur galima statyti, negalima statyti degalinės ir daugelis kitų pavyzdžių“, – sako A. Zuokas.

Šiuo metu atostogaujantis Šimašius vakar sakė, kad apie kyšius savivaldybėje turėjęs įtarimų, bet konkrečiai nežinojęs. Anot jo, tokie gandai jau sklando dešimtmečius. Vis tik šiandien vicemeras Benkunskas ginasi, kad niekas nieko nežinojo ir neįtarė.

REKLAMA

„Ta informacija, kuri pasirodė žiniasklaidoje daug kam buvo siurprizas ir teisėsauga dirba savo darbą ir tiek. Jokio informacijos, ar įtarimų niekas neturėjo ir negalėjo turėti, žinant, kaip diskretiškai teisėsauga dirba“, – komentuoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot Zuoko, meras bendrauja su verslininkais, o jie kalba ir apie problemas kylančias su savivaldybės specialistais.

„Bandymas vengti atsakomybės, bandymas viešųjų ryšių prasme permesti, ką jis labai gerai dažnai moka, problemą kažkam kitam, ar kažkur kitur. Vietoj to, kad sėsti ir analizuoti ir spręsti. Čia sakyčiau tiktai bėgimas nuo atsakomybės“, – kalba A. Zuokas.

REKLAMA

„Buvo viskas daroma, kad tas kontaktas su gyventojais, su interesantais būtų daug paprastesnis ir tokių terpių susidaryti korupcinėms schemoms, būtų kuo mažiau“, – teigia V. Benkunskas.

Šiuo metu pareikšti įtarimai yra 15 valdininkų ir 10 kitų asmenų, bet juridiniai asmenys įtarimų dar nesulaukė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų