Nacionalinio dramos teatro reklama „Neik į teatrą“ sukėlė daug diskusijų, ar ji skatina eiti, ar neiti į teatrą. Gyventojai bandė analizuoti, ką tokia reklama galėtų reikšti:
„Čia atvirkštinė psichologija, siekiama prisivilioti daugiau žmonių. Žmogui pasakyk neik, jis labiau norės eiti.“
„Aš manau, kai man reikės, aš tikrai pati nueisiu, man jokios reklamos įtakos nedaro.“
Nacionalinio dramos teatro naujojo sezono reklamą skirtingai vertina ne tik gatvėje sutikti vilniečiai. Žinomas režisierius Oskaras Koršunovas tokią reklamą vertina skeptiškai. Oskaras
„Tokio pobūdžio reklama tiktų reklamuojant šou. Kai kabo lozungas „neikit į teatrą“, tai yra tas pats kaip Katedra ragintų neiti į bažnyčias. Jie „pasipijarino“, bet iš esmės tai yra toksiška“, – įsitikinęs dramaturgas.
Kritiką reklamai žeria ne tik O. Koršunovas.
„Ji skelbia tik vieną vienintelį sakinį: „neik į teatrą“ ir teatras šiuo atveju nėra tik Lietuvos nacionalinis dramos teatras, ji kalba už visą teatro kategoriją ir man, dirbant su visais mažais teatro kolektyvais, su kuriais jau šią savaitę esame suplanavę teatro bilietų pardavimus, ji yra pagalys į ratus“, – kalbėjo kultūros komunikacijos ekspertė Stefanija Jokšytė.
Pasak S. Jokšytės, žinutė per daug neaiški: esą šalia trūksta papildomos informacijos, kuri paaiškintų sakinio prasmę.
„Jeigu mieste atsirastų plakatai su užrašais: „nesaugokime medžių“, „neremkime Ukrainos“, natūralu, kad žmonės lygiai taip pat sutriktų“, – įsitikinusi ji.
Nacionalinio dramos teatro meno vadovą tokia visuomenės reakcija nustebino.
„Dabar pačiam pasižiūrėjus, šiurpiai viskas atrodo ir noriu pasakyti, kad tokios viešos reakcijos tikrai negalėjome tikėtis. Šitas mūsų pasakymas: „neik į teatrą“ yra mūsų sezono meninės programos užuomina“, – kalbėjo Antanas Obcarskas.
Skandalingai nuskambėję trys žodžiai, pasak Nacionalinio dramos teatro – tik informacinės kampanijos pradžia.
„Tikrai nemąstėme apie savo kolegas, nenorėjome įžeisti tų, kuriuos puikiai pažįstame, kurie lankosi mūsų teatre ir kurių teatruose lankomės mes“, – kaltinimų gynėsi A. Obcarskas.
„Nacionalinis teatras gali vartytis kaip nori, jis gauna 14 mln., tuo tarpu kiti teatrai yra priklausomi nuo lankomumo, nuo apskritai populiarumo“, – atšovė režisierius O. Koršunovas.
„Lietuvos teatrui bendrąja prasme nieko neatsitiks dėl šitos reklaminės kampanijos. Vertinti kažkokios kampanijos pradžią, vieno ar kito elemento, tiesiog būtų per anksti“, – įsitikinęs kultūros ministras Simonas Kairys.
O atlikėjas Viktoras Diawara mano, kad tokia idėja vykusi.
„Vien tik vakar aš turėjau kokius 5 pokalbius šita tema. Aš gyvenime nekalbėjau 5 kartus per dieną apie teatrą, todėl manau, kad kuo puikiausiai pavyko reklama“, – tvirtino jis.
Pasak komunikacijos ekspertų, reklama yra efektyvi, nes žmonės apie ją kalba, tačiau žinutė galėjo būti aiškesnė.
„Jeigu norime pasiekti tą žmogų, kuris eina į teatrą, tai norisi šiek tiek aiškumo, net jeigu labai gera reklama ir mintis labai gera, bet vartotojas jos nesuprato, ji nebūtinai tą vartotoją pasiekia“, – sakė „Berta&Agency“ vadovė Berta Čaikauskaitė.
„Pagrindinė tema savaitės pradžioje yra teatras, žmonės kalba apie teatrą. Niekada to nebuvo iki šiol, bent šia prasme kalbėti apie teatrą jiems pavyko“, – tikino komunikacijos specialistas Andrius Baranauskas.
8 tūkst. eurų kainuojanti reklamos kampanija tęsis visą sezoną: pristatys septynias Nacionalinio dramos teatro premjeras. Pasak teatro, kampaniją apmoka rėmėjai.
Daugiau apie tai – straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.