Jautrų vaizdo įrašą Lietuvai siunčia lietuviškai prabilę taivaniečiai norėdami atsidėkoti už 20 tūkstančių iš Lietuvos gautų „AstraZenecos“ vakcinos dozių. Vaizdo įrašą sukūręs tinklaraštininkas pasakoja žodžius iš mandarinų į lietuvių kalbą vertęs visą naktį, bet Lietuva to verta.
Tinklaraštininkas Shihka sako: „Pirmoji šalis, kuri mums padėjo yra Japonija. Antroji – Jungtinės Amerikos Valstijos. Ir Lietuva yra trečioji. Jeigu jūs manęs paklaustumėt, kuri bus trečioji šalis, kuri padės Taivanui, aš niekada neatsakyčiau – Lietuva, nes mes labai toli. Tai yra viena iš priežasčių kodėl ši žinia mus sužavėjo. Tai yra ypatinga. Neįtikėtina.“
Taivaniečiai Lietuvai dėkoja ne tik žodžiais, bet ir darbais. Taivane gyvenantys žmonės „Krizinio nėštumo centrui" Lietuvoje netikėtai paaukojo didžiausią kada nors surinktą sumą.
„Krizinio nėštumo centro“ direktorė Zita Tomilinienė sako: „Buvo labai netikėta ir labai džiugi žinia. Negalėjom patikėti, kad per keletą dienų taivaniečiai suaukojo virš 100 tūkstančių eurų. Na iš tikrųjų tokios paramos bent jau Lietuvoje nesam gavę.“
Ši parama, anot centro vadovės, ypač reikšminga moterims ir šeimoms patyrusioms neplanuotą nėštumą ar išgyvenančioms krizę netekus vaiko. Taivaniečių suaukotus pinigus taip pat bus galima skirti vienišoms mamoms, kompensuoti dalį jų būsto ar nuomos kainos.
Z. Tomilinienė teigia: „Kaip ir kiekviena nevyriausybinė organizacija turi nuolatos ieškoti finansų, nes nežinai kaip po kelių mėnesių ar bus iš ko išgyventi, tai dėka taivaniečių paramos žinom, kad šitas paslaugas galėsim teikti dar metus stabiliai. Tai čia yra geroji žinia visoms Lietuvos moterims ir vyrams.“
42 tūkstančius eurų taivaniečiai suaukojo ir „Mamų unijai“, globojančiai mažuosius onkologinius ligonius ir jų šeimas. „Mamų unijos“ vadovė taip pat neslepia emocijų ir sako negalėjusi patikėti netikėtai išgirsta žinia.
„Mamų unijos“ vadovė Justina Žukauskienė džiaugėsi: „Prisėdom. Pradžioj prisėdom, nes nelabai buvom ir toj situacijoj, ir girdėję, mums tiesiog va ir gi pranešė žmogus. Sako pasitikrinkit ir gavosi taip, kad pasitikrinom ir oho.“
Suaukoti pinigai bus skiriami „Mamų unijos“ Šeimos namams, kuriuose tarp gydymų gyvena vėžiu sergantys vaikai ir jų šeimų nariai. Vėžių sergančiu vaikų paramos fondo vadovė sako, kad pinigai pravers ir reabilitacijos centrui, skirtu ne tik onkologiniams ligoniams, bet ir neįgaliesiems.
J. Žukauskienė teigia: „Dar nėra iki galo reabilitacija padaryta. Tai ir gi trūksta apie 300 tūkstančių eurų iki galo galo, kad mūsų projektas tas jau būtų įgyvendintas. Ir čia galėsim panaudoti pinigus. Lygiai taip ir mūsų Šveicarijoje besigydantys vaikai, jiems keliones apmokam, kurie šeimai kainuoja 20 tūkstančių eurų.“
O tai nuotraukos, kuriomis dalijasi taivaniečiai taip pat norėdami atsidėkoti Lietuvai pirkdami lietuvišką produkciją. Mergina rankoje laiko ne bet kokį, o būtent lietuvišką alų, kurį taivaniečiai šlavė nuo lentynų. Užsakymai į Taivaną išaugo net du kartus, bet net ne tai svarbiausia.
„Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačiauskas sako: „Kai matai nuotraukose laiko žmogus rytietiškų bruožų mūsų produktus arba netgi matyt su „Google“ vertėju išsivertė, pasirašė ačiū Lietuva tokį raštelį šalia padėjo, tai čia sunku apsakyti tą džiaugsmą.“
Taivaniečiai perka ne tik lietuvišką alų, bet ir saldainius, o ypač braškių, mėlynių, agrastų, juodųjų serbentų skonių šaltyje džiovintas dražė. Taivano gyventojai taip pat neatsisako ir šokolado su žolelėmis ir vaisiais.
„Rūta“ eksporto vadybininkė Aurelija Martinkienė sako: „Tikrai labai netikėta. Ir toks atrodo mažas gestas draugiškumo jis sukėlė iš tikrųjų labai didelį, didelį atgarsį Taivane. Mūsų klientai užsakymai išaugo 10 kartų, padidėjo.“
Šio sveikinimo Lietuvai autorius sako, kad taivaniečiai Lietuvai dėkoja dar ir dėl to, kad jiems buvo sunku gauti vakcinų, daug valstybių nepripažįsta Taivano nepriklausomybės ir laiko Kinijos dalimi. Taivane paskiepyta tik 5 procentai populiacijos – medicinos darbuotojai ir vyresni nei 75-erių metų žmonės.