59-erių Oksfordo universiteto profesorė Sarah Gilbert per savo karjerą yra pelniusi ne vieną iškilų mokslinį apdovanojimą. O pastaraisiais metais ji ženkliai prisidėjo kuriant „AstraZeneca“ vakciną nuo koronaviruso. Tačiau dabar mokslininkės trofėjų lentyną papildys kiek neįprastas pripažinimo simbolis – pagal S. Gilbert atvaizdą sukurta lėlė Barbė.
„Labai keista matyti Barbę, sukurtą pagal mano atvaizdą. Bet labai tikiuosi, kad tai paskatins mergaites galvoti apie karjerą mokslo srityje“, – sako mokslininkė.
Garbe turėti savo Barbę S. Gilbert dalijasi ne tik su Beyonce ar Marilyn Monroe, bet ir dar penkiomis mokslo ir medicinos darbuotojomis, kurios gydė pirmuosius koronaviruso pacientus, per pandemiją ligoninėse kovojo su diskriminacija ir rasizmu, padėjo sukurti daugkartinius apsaugos skydelius priešakinėse linijose su virusu kovojusiems medikams.
„Tikiuosi, kad mano ir kitų mokslininkių Barbės primins mergaitėms, kad yra daug karjeros galimybių, kad kai jos žais, susimąstys ir ką jos norėtų veikti ateityje“, – teigia S. Gilbert.
Dalis už Barbes mokslininkes surinktų lėšų keliaus mergaičių užimtumu ir jų karjeros galimybėmis besirūpinančioms organizacijoms.