„O Dieve, iki vakar vakaro buvau rami. Sakau nuvažiuosiu, viskas bus gerai. Tik atsiguliau į lovą, tai net karštis išmušė, pusę nakties nemiegojau, buvo baisu, toks jaudulys labai kankino, kad pramiegosiu, labai tikrinau, kiek valandų”, – pasakoja slidininkė Eglė Savickaitė.
Šitaip debiutantė slidininkė Eglė Savickaitė neslepia išskirtinių potyrių prieš svarbiausią karjeros startą. 17-metė kartu su kitais olimpinės rinktinės nariais išvyksta į reikšmingiausią žiemos renginį šiais metais Pekine. Tiesa, šįkart žiemos olimpinės žaidynės rengiamos vadovaujantis pačiomis griežčiausiomis pandemijos valdymo taisyklėmis. Kinija laikosi nulinėnis tolerancijos COVID’o atžvilgiu. Visiems atvykstantiems net prieš persėdimą Helsinkyje dar tenka pildyti elektronines deklaracijas.
„Jaučiasi, kad yra daug tokių visokių papildomų dirgiklių yra. Ir pats galbūt ne visą laiką jauti, bet manau dėl esamos situacijos, COVID'o nerimauji ir jaudiniesi”, – sako slidininkas Modestas Vaičiulis.
„Kai pildyt reikia, va dabar sedėjom čia. Pildėm ir, kai nesigauna užpildyt, toks nervas ima, nu jeigu nespėsiu užpildyti, jeigu neįleis į lėktuvą, tai kas tada?” – kalba E. Savickaitė.
Kelionė į Pekiną prasidėjo dar gerokai prieš skrydžius. Likus dviems savaitėms iki pakilimo vykstantieji privalėjo susinstaliuoti specialią žaidynėms skirtą programėlę. Kasdien suvesti savo sveikatos duomenis. Prieš pat kelionę atlikti du PGR testus, gauti specialų elektroninį sveikatos kodą ir taip pat muitinės elektroninį leidimą.
Varginanti kelionė iš Vilniaus per Helsinkį į Pekiną truko apie šešiolika valandų.
Pirmieji vaizdai atvykus į Pekiną – oro uosto darbuotojai, net ir kraunantys lagaminus, apsirengę skafandrais ir, pirmas įspūdis įžengus į oro uostą, kad atskridome į didelę ligoninę.
Tik išlipus iš lėktuvo mus pasitinka iškarto savanoriai, vietos darbuotojai apsirengę medicininiais kostiumais nuo galvos iki kojų. Jūra savanorių, nieko panašaus neteko matyti vos tik atvykus į olimpines žaidynes.
Apsišarvavus kantrybe Pekine reikia įveikti patikros punktus, taip pat atliekamas dar vienas koronaviruso testas. Kai atliekamas testas, filmuoti griežtai draudžiama, o kad jis itin nemalonus, sutiko ir daugelis kalbintų svečių.
Pekino oro uoste užtrukome tris valandas, kol buvo atlikti visi patikrinimai, procedūros, PGR testas dėl koronaviruso. Atsakymo turime vykti į viešbutį apie šešias valandas turėsime užsidaryti savo kambaryje, niekur negalėsime iš jo išeiti. O dabar liepta pasiimti mums lagaminus lauke ir keliauti į specialų autobusą.
Septynių laipsnių šaltyje atvykusieji lagaminų jūroje ieško savojo. Dar gerą pusvalandį tenka laukti autobuso lauke oro uosto prieigose.
Žiemos olimpinės žaidynės vyks trijuose pagrindiniuose didžiuosiuose burbuluose. Kur ir gyvens ir sportuos sportininkai, jų treneriai ir žurnalistai.
Visos žiemos olimpinės žaidynės vyks burbulo principu. Trys pagrindiniai burbulai, kurie sujungti autobusais arba greituoju traukiniu, bet jokiu būdu negali būti jokio kontakto su išoriniu pasauliu, kinų žmonėmis. Įdomu tai, kad vietiniai yra perspėti, jog jeigu mums įvyktų avarija kelionės metu, jokiu būdu mums neskubėti į pagalbą. Tam yra skirtos tik specialios tarnybos ir mums jų reikėtų laukti.
Pekine mūsų šalies trispalvę atidarymo ceremonijoje neš varžybų debiutantai Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Įdomu tai, kad iš visų šalių tai vienintelė dailiojo čiuožimo šokėjų pora, kuriai atiteko tokia garbė.
„Turbūt gal dar taip nesuvokiame tiksliai, tai gal dėl to taip ramiai. Jeigu suvoktume”, – sako čiuožėja Paulina Ramanauskaitė.
„Šitas tai iš viso labai sukrečiantis faktas. Vien patekti mums jau buvo svajonės išsipildymas, o dar ant viršaus ir vėliavą nešt tai išvis didžiulė garbė“, – tikina čiuožėjas Deividas Kizala.
Nepramiegokite – atidarymo ceremonija rytoj tiesiogiai per TV3 televiziją 14 valandą.