Kasdien valandų valandas žurnalistai uždarame Pekino olimpiniame burbule praleidžia keliaudami tarp arenų, kad pamatytų olimpiečių startus. Daug laiko ramiai pavalgyti nėra, bet kai pasiseka rasti laisvesnę valandėlę, specialus medijos centras turi, ką pasiūlyti. „Taigi, užsisakau, gausiu numeriuką ir raidelę, eisiu ieškoti savo vietos. Gavau B11, reikia susiorientuoti ir susirasti savo vietą. Eime“, – pasakoja žurnalistė.
Ne taip ilgai reikia laukti kol pastebime kaip užsidega lemputė ir užsakymas juda link manęs: „Štai maistas atkeliavo tiesiai nuo lubų. Ačiū robotui. Visiškai saugiai, be jokio kontakto. Užtruko 8 minutes nuo pat užsakymo. Ir aš turiu tikrą privilegiją dabar nusiimti kaukę. Tai viena iš retų vietų, kur ją galima nusiimti, dėl saugumo. Paragaukime.“
Pekino žiemos olimpinės žaidynės jau įpusėja, bet dar vis šios technologijos uždarytiems burbule žurnalistams yra tikra atrakcija. Žurnalistų laukia įvairi virtuvė, akivaizdu, prisitaikyta ir prie europietiškų įgeidžių – meniu ne pernelyg skiriasi nuo mums įprasto.
Ne ką mažiau įspūdingai atrodo ir kaip demonstratyviai robotas pats suplaka ir pagamina kokteilį. Skanaus. Trumpam nusikelkime į traukinių stotį, kur pakeliui į Džangdziakou slidinėjimo centrą galima pasistiprinti ir kava.
Robotas ruošia kavą, kurią mes gauname jau po keletos minučių.
„Paragausime roboto pagamintos kavos. „Xièxiè“ – reikia padėkoti kiniškai. Visai neblogai. Šiek tiek kitoks skonis, nei kokios itališkos espresso, bet tikra kava, tokia gryna. Pats tas dabar“, – pasakoja žurnalistė.
Dar pasižvalgykime po medijos centrą – vietą, iš kurios tūkstančiai žurnalistų vyksta organizuotu transportu į olimpines arenas ir nušviečia svarbiausias naujienas visam pasauliui. Į slidinėjimo centrus iš Pekino veža ir specialūs greitieji traukiniai, kuriais išskirtinai gali važiuoti tik žaidynių dalyviai ir žurnalistai. Šie gali važiuoti apie 350 km/val.
Šios olimpinės žaidynės – turinčios daugiausiai istorijoje suvaržymų žurnalistams, kurie yra pirmą kartą visiškai atskirti nuo išorinio pasaulio. Taigi, papasakoti apie žmonių kultūrą, vietinių nuotaikas dėl žaidynių nėra daug galimybių, bet gausu pačių svarbiausių dalykų – sportininkų startų ir kvapą gniaužiančių varžybų.
Žurnalistams olimpinėse žaidynėse darbo ne ką mažiau, nei sportininkams. Žurnalistams gali diena susimaišyti su naktimi, taigi tikrai trūksta poilsio ir yra tam specialiai skirtos kabinos pačiame media centre.
„Yra distancinis pultelis, gali sau ramiai užsidaryti. Žurnalistai gali atsigulti ir pailsėti, netgi įsijungti masažą. Jaučiu kaip vibruoja, turėtų atpalaiduoti gerai”, – pasakoja žurnalistė.
Žurnalistų centre galima rasti ir kitų technologinių įdomybių. Jei robotai siurbliai ir pas mus Lietuvoje jau kone kasdienybė, tai robotai dirba vietoje valytojų. Tiesa, higienos skatinama laikytis visur kur papuola, bakterijas naikinant dezinfekciniu skysčiu. Robotas skirtas toli gražu oro drėkinimui, o purškia dezinfekcinį skystį taip, kad tikrai nepasirodytų maža.