Dvi šeimos gydytojos jau sutiko kardinaliai pakeisti savo gyvenimą ir sako, kad net ne pinigai buvo esminė sąlyga, kodėl nusprendė gyvenimą perkelti į Naująją Akmenę.
Naujosios Akmenės poliklinikoje pradėjo dirbti šeimos gydytoja Ginta. Moteris gimė ir užaugo šiame mieste, tačiau po mokslų dirbo kitame Lietuvos rajone. Tad, išgirdusi tokį pasiūlymą, ilgokai dėliojo visus už ir prieš. Grįžti įkalbinėjo ir mama.
„Dukra paklausė, reakcija iš pradžių buvo – gal ne, bet paskui, ilgainiui ji manęs klausia: mama, aš galėsiu pas močiutę kiekvieną dieną nueiti?“ – sako šeimos gydytoja Ginta Pupelytė.
Moteris neslepia – apsisprendimą lėmė ne tik noras būti arčiau šeimos, bet ir finansai bei pasiūlytos darbo sąlygos: „Tas pasiūlymas, tai labai geras yra jaunam gydytojui, neturinčiam būsto, kuris gal nenori dirbti keliais etatais, nori kokybiškai dirbti vienu etato krūviu ir skirti visą savo darbo laiką, energiją tam vienam pacientui kiekvienam. Čia labai gerai buvo.“
Akmenės rajono savivaldybė ir anksčiau bandė kviesti specialistus į savo gydymo įstaigas, tačiau nesėkmingai. Įsikūrus privačiam sveikatos centrui, gydytojų stygiaus problema tapo ypač aktuali, nes daug poliklinikos medikų perėjo dirbti ten. Tad teko imtis kraštutinių priemonių ir medikus vilioti pinigais. Jei gydytojas įsigyja nekilnojamojo turto ir deklaruoja gyvenamąją vietą bei įsipareigoja dirbti penkerius metus, jam savivaldybė išmoka 60 tūkstančių eurų.
Ingrida Sakalauskienė – dar viena gydytoja, pasirinkusi kraustytis iš Vilniaus ir dirbti Naujosios Akmenės poliklinikoje.
„Bandė mane kolegos kai kurie ir gąsdinti, kur aš čia, į kokį kaimą važiuoju, bet aš tikrai nesijaučiu išvažiavusi į kokį kaimą, tiesiog į mažesnį jaukų miestelį, kur dirbsiu tą patį darbą, kur dirbau ir anksčiau“, – teigia šeimos gydytoja Ingrida Sakalauskienė.
Moteris sako, kad už tuos 60 tūkst. eurų, kuriuos skyrė savivaldybė, ji su šeima įsikurs Naujojoje Akmenėje ir planuoja gyventi ilgiau, nei numatyta pagal sutartį. Būsto kainos nuo vilnietiškų skiriasi gerokai. Jei Vilniuje už 60 tūkstančių išeina tik dviejų kambarių butas, tai Naujoje Akmenėje galima įsigyti ir namą.
„Tai nebuvo pagrindinis svertas. Pagrindinis svertas buvo tas pasąmonėje susiformavęs pojūtis, kad kažką galbūt gyvenime turėčiau keisti. Kažkokių naujų vėjų įkvėpti“, – kalbėjo I. Sakalauskienė.
Sprendimas skirti solidžias sumas naujokams įsikurti sukėlė diskusijas vietos medikų bendruomenėje, tačiau dauguma kolegų, ypač pacientai, naująsias šeimos gydytojas priėmė šiltai.
„Na, žmonėm kalbėti niekada neuždrausi, bet nesantaikos neįnešė tikrai. Dar tik buvo sudaromos darbo sutartys, o jie jau iš anksto registravosi, registratūros telefonas nuolat buvo įkaitęs iki raudonumo, kada bus gydytojai, duokit naujų gydytojų“, – sako direktorius Justinas Stašys.
Akmenės rajono gydymo įstaigose dauguma gydytojų vyresni nei 55-erių metų, jaunesnių dirba vos keletas.
„Tokių girdžiu šūkių, tai jūs pasirūpinkit, kaip senus išlaikyti, ne naujais rūpinkitės, ir lyg tai vyresni gydytojai priekaištus pradeda reikšti, bet šiandien aš galiu garsiai pasakyti: nėra gydytojo Akmenės rajone, uždirbančio mažiau negu 2 tūkst. eurų“, – pasakoja Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.
Susidomėjusių medikų skambučių ir laiškų meras sulaukė nemažai, ir ne tik iš mūsų šalies.
„Labai stebiuosi, kad užsieniečių turiu iš Baltarusijos gydytojų paklausimų, iš Rusijos paklausimų. Ir tai vėl parodo, kad šita niša nėra išnaudota pakankamai ir matant trūkumą specialistų dėl migracinių dalykų, dėl galimybės rezidentuoti, tikrai turėtume Lietuvoje kažką keisti“, – teigia V. Mitrofanovas.
Šiuo metu Akmenės rajonas dar ieško trijų gydytojų – terapeutų ir pediatrų.