Ir panašu, kad lietuviai šią vasarą tikrai švęs, ir daug. Renginių organizatoriai sako, kad tiek užsakymų kaip šiemet įvairiems įmonių vakarėliams ir šventėmis dar niekad neturėjo. Visi bando atsigriebti po pandemijos ir nuotolinio darbo.
„Tokio didelio antplūdžio, susidomėjimo ir noro, ne tai, kad švęsti, bet žmonės pasiilgę bendravimo, įmonės dar tik po truputėlį dar tik buriasi dirbti kartu, tai jiems reikia iš naujo susipažinti, yra daug naujų kolegų“, – teigia „Rekūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas.
O gauti didesnę erdvę vis sunkiau, keliems šimtams žmonių tinkamos vietos išgraibstomos akimirksniu.
„Poreikis yra be proto didelis, sodybų pasirinkimas, vietų pasirinkimas labai ribotas ir kas pirmesnis, tas gudresnis. Įmonių reginių organizatoriai konkuruoja su vestuvininkais, nes gali susiplanuoti datą prieš metus ar du, įmonės neplanuoja renginių, tai renkasi iš to, kas likę“, – kalba A. Kamantauskas.
Švęsti nusiteikę ir asmenines progas minintys lietuviai. Krikštynoms, jubiliejams, vestuvėms ar giminių susitikimams reikalingos salės tirpte tirpsta.
„Vasarą startuojame birželio 4 ir iki spalio 1 yra 40 vestuvių. Yra savaitgalių, kur ir po keturias, ir po tris vestuves ir panašiai, tai dirbsim vasarą – tuoksim lietuvius“, – sako Babtyno dvaro savininkas Mindaugas Šventoraitis.
Žmonės šventėms erdves rezervuoja jau ne tik savaitgaliams, bet ir darbo dienoms – tad įsprausti bent kiek uždelsusius šiai vasarai ar rudens pradžiai galimybių beveik nebėra. O kur dar kiti renginiai.
„Pas mus užima metus į priekį, dabar užiminėja 2023 metam ir iki lapkričio dauguma datų jau bus užimtos savaitgaliai, penktadieniai paprastai užimami iki vėlyvo rudens. Viena kita data lieka“, – kalba M. Šventoraitis.
Dauguma populiariausių vietų jau išties užsakytos ir žiemos šventėms. „Žalgirio“ arenos atstovas sako, kad erdvės gruodžiui ir sausio pradžiai – kai įprastai įmonės rengia kalėdinius vakarėlius – rezervuotos. O kur dar koncertai.
„Pagrindinė salė, aš labai tikiuosi, kad bus rekordiniai metai ir turėsime 25 renginius, vien čia, o kitose erdvėse bent jau 40 renginių kaip nieko. – Ir čia vien apie kalėdinį laikotarpį? – Gruodžio mėnuo taip“, – komentuoja „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas.
Infliacija ir kylančios kainos pučia ir renginių organizavimo sąmatas: brangsta patalpų ir aparatūros nuoma, atlikėjų pasirodymai, maistas. Tačiau kainas kelia ne visi.
„Vieni laikosi tos pačios kainų politikos, kiti pakėlė kainas nuo 30 iki 50 procentų“, – tvirtina A. Kamantauskas.
„Dėl ko mes tų kainų nepabranginom, nes mes dar neišėjom iš pandeminės situacijos ir turim atsižvelgti ir į klientą, o mums tinklelio užimtumas nuo rugsėjo iki sausio mėnesio – tai net nereikalauja kelti kainų“, – teigia M. Vedrickas.
Pasak renginių organizatorių, prasidėjus karui Ukrainoje dalis įmonių dėl tvyrančios įtampos ir nežinios net ketino atsisakyti vakarėlių. Tačiau sąstingis truko kelias savaites, o tada pasipylė užsakymai. Tiesa, įspūdingų fejerverkų, vainikavusių ne vieną renginį, dabar, solidarizuojantis su mūsų šalyje apstojusiais karo pabėgėliais iš Ukrainos, retai kur išvysime.