Prieš teismui paskelbiant nuosprendį, viena iš pagrindinių kaltinamųjų Vida Bojierūnienė slepia veidą ir pasakoja esanti nekalta.
„Jokių močiučių nemušiau, nesu padarius to. Ką paėmiau, tą sugrąžinau. Daugiau rankų nekėliau nei prieš nieką“, – sakė buvusi slaugė V. Bojierūnienė.
Vis tik teismas nusprendė kitaip ir buvusią senolių slaugę pasiuntė už grotų 5 metams ir 4 mėnesiams.
Pagal bylą moteris su bendrininkais Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre senukus apgaudinėjo ilgiau nei pusmetį prieš trejus metus.
Kad pasisavintų pinigų ar aukso dirbinių, senukų skriaudėja į gėrimą įmaišydavo raminančių medžiagų. Vienai nukentėjusiajai pasipriešinus, piktadarė raminamuosius bandė sugirdyti prievarta, o nepavykus, trenkė senolei per galvą, pasiėmė pinigus ir išėjo.
„Apsimesdavo, kad rūpinasi, imdavo korteles neva nupirkti valgyti ir tokiais atvejais nuimdavo pinigus. O būdavo, kurie pasipriešina ir neduoda, tai panaudodavo smurtus ir naudodavo raminančius vaistus, kurių pagalba apsvaigindavo nukentėjusiuosius ir užvaldydavo jų turtą“, – pasakoja teisėjas Audrius Sadauskas.
Kartu su nusikaltimų iniciatore nuteisti ir trys jos bendrininkai, kurie vykdė V. Bojieriūnienes sugalvotus nusikaltimus.
Tiesa, jiems skirtos švelnesnės bausmės, realaus laisvės atėmimo jie išvengė. 11 kartų teistai, taip pat slauge dirbusiai Editai Triškienei teismas už vagystę skyrė laisvės atėmimą vieniems metams ir paskirtos bausmės vykdymą atidėjo iki pusantrų metų, ši nuteistoji teismo sprendimu liko patenkinta.
„Ar aš durna? Aš patenkinta nuosprendžiu. Skųsiu? Jūs juokaujat? Tai aš ir turiu išvengt dėl to, kad aš nekalta. Paprasčiausiai įkišo“, – teigia E. Triškienė.
Vieną kaltinamąją teismas išteisino, nes nebuvo jokių kitų įrodymų, tik nukentėjusiosios pasakojimas.
„Baudžiamasis įstatymas draudžia apkaltinti asmenį vadovaujantis vien nukentėjusiosios parodymais, kurių nepatvirtina kiti objektyvūs bylos duomenys“, – kalbėjo advokatas Simas Šuminas.
Nuteistieji, teismo nurodymu, senoliams turės atlyginti jų patirtus nuostolius.